respublika.lt

K.Valijevos likimą spręs teismas

2022 vasario 11 11:20:00
Arūnas ABROMAITIS

Viena daugiausiai dėmesio Pekine sulaukiančių sportininkių išlieka 15-metė Rusijos čiuožėja Kamila Valijeva. Dopingo byloje aiškumo šiek tiek padaugėjo po Tarptautinės testavimo agentūros (ITA) pranešimo. Agentūra oficialiai patvirtino, kad K.Valijevos mėginyje rasta draudžiamo preparato trimetazidino.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kamila Valijeva. Epa-Eltos nuotr.

 

Mėginys buvo paimtas dar gruodžio 25 d. ITA pareiškime paaiškinta, kad gavus mėginio rezultatus Rusijos antidopingo agentūra buvo nušalinusi K.Valijevą nuo dalyvavimo visose varžybose, taip pat ir olimpinėse žaidynėse. Sportininkė pateikė apeliaciją, kuri buvo patenkinta, taigi Pekine ji startavo. Primename, jog 15-metė su Rusijos ekipa laimėjo dailiojo čiuožimo komandų varžybas.

ITA skelbia, kad Tarptautinis olimpinis komitetas kreipsis į Tarptautinį sporto arbitražo teismą ir K.Valijevos likimą spręs ši institucija. Sprendimas turėtų paaiškėti iki vasario 15 d. prasidėsiančių dailiojo čiuožimo moterų varžybų.

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s