Ko iš moterų gali išmokti vyrai?nuotraukos

2022 rugpjūčio 15 08:00:47

Teatro ir kino aktorius Kirilas Glušajevas, kurį netrukus bus galima pamatyti komedijoje „Ko nežino vyrai", prieš filmo premjerą pasidalino mintimis ne tik apie moteriškos bei vyriškos draugystės skirtumus, bet ir apie tai, kokias temas gvildena vyrai, kai niekas to negirdi.

 

Paklaustas, kokie skirtumai ir kokie panašumai tarp vyriškos ir moteriškos draugystės, žinomas aktorius sakė, jog vyrai susitikę su draugais linkę apibendrinti tai, kas įvyko: netektis ar pasiekimus, planuoti ateitį. „Vyrų draugijoje tariamės ir ieškome pastiprinimo, palaikymo ateities planams - būsimiems svarbiems sprendimams. Taip pat vyriškai aptariame ateities sprendimus ir būsimas pasekmes, vadovaudamiesi vyriška logika. O moterys mėgaujasi pačiu procesu. Joms gal nėra toks svarbus pasiekimų aptarimas, jos tiesiog mėgaujasi buvimu ir emociniu užpildymu", - sakė K.Glušajevas.

O paprašytas įvardinti, ko, anot jo, vyrai nežino apie moteris, deda pagrindinį akcentą - vyrai esą dažniausiai nežino to, kad moterys gali elgtis įvairiau, sudėtingiau, rafinuočiau, efektyviau negu patiems vyrams atrodo.

„Vyrai vertina moterų poelgius pagal jų pačių vadinamąją vyrišką logiką arba mąstymą. Nors nesu sutikęs daug vyrų, kurie logikos bent vidurinėje mokykloje mokėsi, o jau studijavusių mąstymo discipliną, filosofiją sutikau vienetus, - sakė aktorius. - Vyrai, kiek pats matau, dažnai renkasi gana ribotą sunkumų įveikimo ir su savimi „susitvarkymo" priemonių paletę, o moterys naudoja ir mąstymą, ir logiką, ir intuiciją, ir emocinės iškrovos būdus, leidžia sau pailsėti svajodamos arba prisimindamos, moka naudotis draugystės ir draugijos teikiamais privalumais - iśsikalbėti, išjausti, paprašyti pagalbos tiesiogiai arba netiesiogiai, atvirai nežinoti ir dėl to sužinoti. Jos nemaskuoja smalsumo po visažinystės kauke. Galima vardinti ilgai. Vyrai dažnai nežino, kad daug ko iš moterų gali išmokti."

Svarstant, kaip mes pasirenkame vienus ar kitus draugus, K.Glušajevas sako: „Būsiu banalus. Aš mokytas taip, kad draugą bėdoj pažinsi, bet nebūtinai reikia gelbėti bėdoje. Būtent tokiais momentais pažįsti draugą, kuris nebūtinai ištiesia pagalbos ranką, dažnu atveju, to net nereikia... Tiesiog būna šalia ir priima tave tokį, koks esi - nepatogų, suirzusį, liūdną. Bet kokį, koks nepatogus tu bebūtum."

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net