Sėkminga A.Staniulienės verslo formulėnuotraukos (1)

2014 balandžio mėn. 11 d. 14:20:03 Perskaitė 5590

Laimingai ištekėjusi dviejų žavių vaikučių mama Armina Staniulienė (33) randa laiko ne tik ją besąlygiškai palaikančiai šeimai, bet ir nuosavam verslui. Ilgą laiką dirbusi nekilnojamojo verslo srituyje,  šiandien ji sako atradusi svajonių darbą.  Armina su malonumu prižiūri  pačios įkurtą unikalų Lietuvoje elektroninį vestuvių planuotoją „My Day.lt“ bei kviečia užsukti į vos mėnesį veikiantį vestuvinių suknelių komisą.

-  Apie kokią karjerą pasvajodavote anksčiau?

- Turiu tarptautinio verslo diplomą, baigiau komunikacijos magistrą ir savo malonumui studijavau psichologiją. Psichologija domėjausi visada, o įgijusi verslo pagrindus supratau, kad kitoje srityje - teisėje, medicinoje ir panašiai - savęs ir neįsivaizduoju. Plačios pakraipos verslo studijos man labai pravertė, ypač dirbant. Ne vienus metus dirbau su nekilnojamuoju turtu, tuomet turėjau trumpas motinystės atostogas. Iškart po jų pasinėriau į verslą, susijusį su vestuvėmis, nors iki to laiko nieko bendra su šia veikla neturėjau. Vienintelė patirtis – mano pačios vestuvės ir jų planavimas.

-  Kaip kilo mintis imtis verslo, susijusio su vestuvėmis ir jų planavimu?

-  Mintis šovė važiuojant automobiliu ir kalbantis su vyru. Jis manęs paklausė, ar jau pardaviau savo vestuvinę suknelę. Žinoma, pasakiau, kad ne, nes tuo metu nebuvo nei interneto puslapio, nei parduotuvės, kur galėčiau tai lengvai padaryti. O jis tąkart nusišypsojo ir pasiūlė: „Tuomet tu sukurk“. (Juokiasi.) Vyro pamėtėtą mintį pradėjau gvildenti, domėtis, naršyti užsienietiškus interneto puslapius. Atsirado ir daugiau minčių. Pradėjau galvoti apie elektroninį vestuvių planuotoją. Susiradau puikią kūrybinę ir techninę komandą ir nutariau, kad reikia bandyti. Taip ir atsirado „MyDay.lt“.

-  O kas yra „MyDay.lt“?

- Tai jau metus gyvuojantis nemokamas elektroninis vestuvių planuotojas, skirtas ir sukurtas pagelbėti poroms, kurios nori vestuves planuoti ir organizuoti savarankiškai, paprastai ir išmaniai. Tinklalapyje yra visa reikiama informacija bei patarimai vienoje vietoje. Pasitelkiant išmaniuosius įrankius, galima susidaryti reikiamų atlikti darbų ir svečių sąrašus, suskaičiuoti biudžetus. Vestuvių kataloge yra visko nuo A iki Ž: fotografai, drabužiai, limuzinų nuoma, patalpos, restoranai ir kita. Yra skiltis įkvėpimui su daugybe naudingų patarimų, kaip originaliai ir taupiai sukurti sau nepamirštamą dieną. Smagiausia, kad šis tinklalapis į vestuvių planavimo rūpesčius įtraukia ir vyrus. Jie labai noriai seka, kas vyksta paskyroje, kokie darbai jau atlikti, kiek pinigų išleista ir panašiai.

-  Ar didelio populiarumo sulaukia šis puslapis?

-  Kasdien „MyDay.lt“ apsilanko vidutiniškai 500 žmonių. Šiuo metu svetainėje savo vestuves planuoja daugiau nei 450 porų iš visos Lietuvos ir lietuviai, gyvenantys užsienyje – Anglijoje, Norvegijoje, Airijoje. Jiems tai itin patogi paslauga, nes daugelis, nesvarbu, kur gyvena, susituokti grįžta į Lietuvą. „MyDay.lt“ jiems suteikia galimybę lengvai susirasti reikiamas paslaugas ir susisiekti su fotografais, maisto tiekėjais ir panašiai. Grįžus į Lietuvą jiems pakanka susidėlioti galutinius taškus. „Nuotakos drabužinė“ domina merginas iš didmiesčių, bet ir iš mažesnių Lietuvos miestų. Metus dirbusi su šiuo projektu pastebėjau, kad atsirado ir daugiau vestuvėms skirtų tinklalapių. Žinoma, toks planuotojas kaip „MyDay.lt“ vienintelis. Tačiau nenorėjau sustoti. Atsirado naujų idėjų. Nuo pat tinklalapio gyvavimo pradžios ten buvo skiltis „Nuotakos drabužinė“. Joje moterys gali skelbti apie parduodamus vestuvinius drabužius. Šiuo metu ten yra apie 400 suknelių. Pasiūliau naują ir reikalingą paslaugą – vestuvinių suknelių komisą.

-  Koks tai salonas ir kuo jis išskirtinis?

- Tai dar viena per naktį atsiradusi mintis, nors iki jos įgyvendinimo ėjau nedideliais žingsneliais. Atsirado idėja, pradėjau ieškotis patalpų, ir štai jau maždaug mėnesį, kaip tik prieš patį vestuvių sezono įkarštį, veikia ir vestuvinių, ir proginių suknelių salonas. Tai vienintelė tokia Lietuvoje komiso pagrindu veikianti vestuvinių suknelių parduotuvė. Komisų turime daug, tačiau nė vienas jų nėra specializuotas. Stengiuosi, kad, kaip ir tinklalapyje, salone viskas būtų vienoje vietoje – suknelės, bateliai ir aksesuarai. Taip pat turime ir vyriškų kaklaraiščių skyrelį, nors kostiumais neprekiaujame. Kainos tikrai nesikandžioja, o salone galima rasti garsiausių Lietuvos dizainerių ir užsienio mados namų vestuvines sukneles. Daugelis nustemba pamatę tokias patrauklias kainas.

-  Koks tas pirmasis salono gyvavimo mėnuo?

-  Pasirodo, tokios parduotuvės seniai reikėjo. Pirmosios 10 suknelių pardavimui atkeliavo iš draugių spintų. Reklamos tam nereikėjo, visa informacija sklido iš lūpų į lūpas ir sulaukdavo atsako, nes pirkti ir parduoti sukneles internete, skelbimų portaluose tiesiog nepatogu. Kur kas geriau, kai viską galima rasti viename salone. Pusė parduotuvėje esančių suknelių – naujos. Visuomet stengiuosi rasti būdą atgabenti sukneles į saloną net iš tolimiausių Lietuvos kampelių, norisi, kad gražios suknelės vėl būtų panaudotos. Šiandien turiu virš 50 suknelių, jau ne vieną pardaviau. Taip pat suradau partnerių, kurių bateliais prekiauju salone, galėdama pasiūlyti bene didžiausią vestuvinių batelių pasirinkimą. Manau, kad verslas įsisuko ganėtinai greitai ir mano lūkesčius pateisino.

-  O ar savo vestuvinės suknelės dar nepardavėte?

-  Salono lankytojos dažnai matuojasi mano suknelę, tačiau kol kas dar jos nenupirko. Šiuo metu ji parduotuvės vitrinoje. Ši suknelė jau tapo savotišku talismanu – ji puikuojasi „MyDay.lt“ reklamose, per parodas tampa mūsų stendo dekoracija. Labai susigyvenau su šia suknele, bet jei kas nors norės ją įsigyti, parduosiu. Tegul ji pagražina dar vienos nuotakos dieną.

-  Ar pavadintumėte save verslininke, o „MyDay.lt“ - verslu?

- Elektroninis vestuvių planuotojas gyvuoja metus, salonas - mėnesį. Interneto puslapis sulaukia daug dėmesio tiek iš vartotojų, tiek iš tų, kurie nori pasireklamuoti. Stebiu statistiką ir džiaugisuosi, kad puslapis populiarus ir lankomas. Salonas įsivažiavo greičiau, nei tikėjausi, merginos dalyvauja, neša sukneles, ateina pasimatuoti. Mano lūkesčiai pasiteisino, ir džiaugiuosi tuo, ką pasiekiau. Žinoma, tai yra verslas ir norisi, kad pardavimų būtų daugiau, tačiau viskam savas laikas. Verslininke save vadinti keista, aš turiu idėjų, vizijų ir stengiuosi jas įgyvendinti. Manau, kad daryti tai, ką moki ir mėgsti, – didelė laimė ir prabanga. Į saloną einu su malonumu – tai mano karalystė. Viskas, kas čia yra, – mano pasiekimas, viską sukūriau pati, išskyrus baltai dažytas salono sienas - tai mano vyro nuopelnas. Jis mano ramstis, nuo pradžių stūmęs į priekį ir manimi tikėjęs.

Dosjė

Gimimo data: 1980 09 22.

Studijos: tarptautinis verslas, komunikacija, psichologija.

Laisvalaikio pomėgiai: kelionės, skanus maistas.

Gyvenimo credo: gyventi, veikti ir mėgautis tuo, ką turi, reikia čia ir dabar.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net