respublika.lt
 
VZ LOGO 3

Prabanga kurti tai, ką nori (1)

2018 rugsėjo mėn. 24 d. 19:31:11
Irma KURMYTĖ

Jūratė Miliauskaitė šį rudenį pasitinka besidžiaugdama itin sėkminga praėjusia vasara. Jos metu ji dėliojo paskutiniuosius taškus įrašinėdama septintą akustinį albumą, kuris netrukus pasirodys prekyboje. Be to, kolekcininkams bus skirta riboto tiražo vinilo plokštelė.

×
nuotr. 1 nuotr.
Jūratė Miliauskaitė. Jūratės Miliauskaitės asmeninio albumo nuotr.

 

- Papasakokit, kaip prabėgo jūsų vasara?

- Kiekvieno žmogaus gyvenime harmonija ir balansas yra svarbiausias dalykas. Gimėme ne tam, kad tik dirbtume. Svarbu jaustis laimingam, atrasti pašaukimą ir eiti paskui jį. Būtent taip ir stengiuosi gyventi. Ši vasara man buvo gana sėsli, nors ir buvau išvykusi į festivalį Ispanijoje su savo jaunimu.

- Ką nuveikėte kelionės Ispanijoje metu?


- Nufilmavome trims kūriniams iš naujojo albumo „Keliaujanti laiku“ vaizdo klipus. Man, atlikėjai, tai labai svarbus įvykis. Tikiu, kad mano kūrybos gerbėjai juos įvertins.

- Kodėl klipams pasirinkote Ispaniją? Ar ne paprasčiau Lietuvoje?

- Buvo patogu pirmiausia dėl to, kad vykome ten į festivalį. O ir mano kūryba dažniausiai yra spontaniška. Tiesiog tuo metu sugalvojome, kad ir aplinka puiki vizualiniam kūrinių pristatymui, ir atmosfera ypatinga.

Vienas iš trijų naujų klipų „Ateisiu tylią naktį“ filmuotas paprastoje kavinėje prie jūros. Pavyko pagauti tą tikrą pajūrio atsipalaidavimą, aplinkinių žmonių laisvą požiūrį, kai niekas į nieką nekreipia dėmesio. Niekas nieko nesureikšmina, kiekvienas gyvena tik savo gyvenimą. Kažkas šalia manęs žiūrėjo futbolą, kažkas gėrė kavą, šnabždėjosi. O aš šalia sėdėjau ir dainavau, ir į mane niekas nekreipė dėmesio.

- Jūsų interviu žiniasklaidoje gana reti. Papasakokite, kas naujo jūsų gyvenime įvyko?


- Įvykių nemažai, tačiau vienas man asmeniškai svarbesnių - galimybė kada nori būti gamtos apsuptyje, sodybos įsigijimas. Visai neseniai netoli Kauno po didelėmis eglėmis ir ąžuolu įsigijau fantastinę galimybę pabūti su savimi, su savo mintimis - tik aš ir gamta. Į valias galėjau džiaugtis visais įmanomais gamtos malonumais. Toje vietoje tiesiog norisi būti. Galbūt tai lėmė, kad vasara buvo ramesnė, be rimtesnių kelionių ir išvykų.

Vaikščiojimas po rasotą žolę ir aplink augalus, sėdėjimas ant lieptelio prie vandens, saulės patekėjimai rytais, rytinė kava terasoje, sėdėjimas prie laužo vakarais man teikia daug džiaugsmo, ramina ir atpalaiduoja.

Mano vadinamoje sodyboje taip pat galiu užsiimti kūryba, kai to norisi, kai nesinori - tiesiog joje būti ir ilsėtis. Beje, pasistengiau, kad mano aplinkoje nebūtų daržo.

Man, kūrėjai, labai svarbu rasti laiko ramybei, poilsiui, pabuvimui su savo mintimis, todėl ši vieta buvo tarsi būtinybė, apie kurią galvojau jau seniai.

- Naujam albumui „Keliaujanti laiku“ skyrėte daug dėmesio ir darbo. Kai kuriuos kūrinius pradėjote įrašinėti prieš keletą metų, juos ilgai tobulinote. Kodėl albumą išleidžiate dabar? Ar šis laikas jums kuo ypatingas?

- Tiesiog natūraliai atėjo laikas įamžinti tai, ką kūriau keletą metų. Akustinės dainos, sugulusios į albumą, susidėliojo per pastaruosius dvejus trejus metus. Dainų yra labai daug.

Būdavo, sukuriu dainos pradžią ir kartais atrodydavo, kad nieko įdomaus iš to nebus. Vėliau sekė kitų dainų įrašai, kuriuos su kolegomis perklausydavome. Jiems kūriniai atrodė puikūs, tačiau man ne itin patikdavo. Taip ilgainiui atsisijojo tie kūriniai, kurie man pačiai atrodė įdomiausi, jie ir sugulė į albumą.

Albume nerasite kompiuterinės muzikos, man asmeniškai tai - vertinga. Čia skamba tikri instrumentai - akustinės gitaros, bosas, perkusija, fortepijonas, elektrinis pianinas. Visų instrumentų partijas reikėjo įrašinėti, todėl per pastaruosius metus vyko intensyviausi darbai.

- Kaip jūs vertinate naująjį albumą?


- Jis jaukus, paprastas, tačiau man, kūrėjai, vis atrodo, kad daug ką turbūt reikėjo daryti kitaip.

- Galbūt esate pernelyg savikritiška?

- Gal ne tiek savikritiška, kiek reikli sau.

- Kodėl albumą pavadinote „Keliaujanti laiku“?

- Sugalvoti tinkamiausią pavadinimą užtrunka, tačiau pirmoji mintis, kuri atėjo į galvą, buvo ši. Svarsčiau ir daug kitų pavadinimų, tačiau teko grįžti prie pirmosios idėjos.

Toks pavadinimas gimė iš mano vidaus, negalvojant, nejungiant proto. Vėliau ėmiau galvoti, kad galbūt toks pavadinimas per daug filosofiškas, gal albumą reikėjo pavadinti „Ateisi tylią naktį“ ar „Mėlynas vakaras“. Bet paskui tai jau atrodė pernelyg nuvalkioti žodžiai. Nusprendžiau nesilaikyti jokių taisyklių ir dėsnių, į gyvenimą paleidome „Keliaujanti laiku“.

Albume yra kūrinys „Keliaujanti laiku“, prie kurio teksto ir aš prisidėjau. Toks pavadinimas atitinka mano darbartinę būseną, kai atrandu džiaugsmą kasdienybėje, džiaugiuosi atsitiktiniais dienos blyksniais, momentais, nuotaikomis. Tuose dalykuose atrandu vidinį džiaugsmą ir ramybę.

Galiu leisti sau tokią prabangą išreikšti save taip, kaip norisi, dainuoti tik tai, kas man patinka, nes tiesiogiai iš savo muzikos negyvenu. Mano tiesioginis darbas yra su jaunimu.

Pavadinimas taip pat simbolizuoja tai, kad muzikoje esu daugybę metų, tačiau, nepaisant to, manyje vis tiek yra ta maža mergaitė, svajojanti, keliaujanti, ieškanti ir tikinti, kad tai, kas svarbiausia, dar neatrasta.

- Kiek kūrinių jūsų naujame albume?

- Kompaktiniame diske - 19 kūrinių. Vinilo plokštelėje - mažiau - 14. Dėl techninių galimybių į vinilą telpa mažiau nei į kompaktinį diską.

- Ar tai pirmas jūsų vinilinis akustinis albumas?


- Vinilą esu išleidusi drauge su grupe „Sekmadienis“. Tai buvo paskutinis griūvančioje tarybinėje Lietuvoje išleistas vinilas.

- Kodėl norėjote išleisti vinilą?


- Šis albumas bus labiau kolekcinis. Vinilas šiuo metu išgyvena atgimimą. Muzika jame niekada nedings. Vinilinė plokštelė atkuria artimiausią žmogaus ausiai dažnį. Tai mažiausiai sintetinis garsas. Šis vinilas bus riboto tiražo - jų bus tik 300 vienetų ir kiekvienas iš jų bus numeruotas.

- Kodėl būtent šį albumą išleidžiate ne tik kompaktiniame diske?


- „Keliaujanti laiku“ yra ekskliuzyvinis albumas, nes įrašytas gyvai su instrumentų grupe. Jį norėjosi įamžinti, nes, mano supratimu, tokiu būdu įrašinėti šiais laikais yra itin didelė prabanga. Manau, ne kasdien tai pavyksta. Nežinau, ar ir ateityje kada tai pavyks pakartoti.

- Galbūt leidote sau naujai pažiūrėt į kuriamą muziką, gal bus naujo eksperimentinio skambesio? Ar yra tokių dainų, kurioms prognozuotumėte hito ateitį?

- Viena iš dainų „Ateisiu tylią naktį“ yra pagal Pauliaus Širvio tekstą. Klausytojui ji turbūt bus prieinamiausia. Tačiau kas taps hitu, prognozuoti nesiimčiau, man labiau patinka išlaukti, ką nuspręs muzikos gerbėjai.

Kai kurie kūriniai iš albumo turi kantri, kai kurie - bliuzo atspalvio. Bus ir šiek tiek džiazo prieskonio.

Įrašinėjant albumą prie mūsų komandos prisijungė labai talentingas gitaristas Artūras Chalikovas. Jis įnešė į muziką daug ryškios spalvos. Kiti muzikantai taip pat suteikė muzikai savitumo. Pianistas Dainius Pavilonis yra ir geras klasikas, ir džiazo atlikėjas, sugeba romantišką nuotaiką perteikti kūriniuose. Perkusininkas Robertas Vilčinskas - žmogus, grojantis įvairiausius stilius, tačiau mano albume kalbame viena muzikine kalba. Taip pat saksofonistas Algis Šeduikis įnešė nemažai savo spalvos. Kiekvienas muzikantas įdėjo į mano muziką nemažai savęs. Tačiau apibendrinant galėčiau pasakyti, kad mano kūriniai yra romantinės baladės.

- Gal yra dainų, už kurių slepiasi kokios nors istorijos? Ar kūrinių, kurie yra skirti kokiam žmogui?

- Jei pati kurčiau dainų tekstus, galbūt mano dainos ir turėtų istoriją. Skambant savo kurtai dainai, aš teprisimenu tos dienos, kada gimė kūrinys, savijautą, pojūčius, nuotaiką. Mano dainų tekstai - mane įkvėpusi poezija.

Kuriu rytais. Rytas man - stebuklingiausia dienos dalis. Arba popietė, nes tuomet aplanko nusiraminimas. Niekuomet nekuriu naktį. Pasiimu eilėraštį, bet tik tokį, kurį išgirstu. Belieka jį sugroti. Todėl mano albumas yra labiau nuotaikų, bet ne istorijų rinkinys.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SPRĘS: šeštadienį Bendruomenių Rūmų nariai susirinks į Didžiosios Britanijos parlamento nepaprastąjį posėdį, kad pritartų arba atmestų naują sutartį dėl „Brexit“ sąlygų.
  • PROTESTAI: mažiausiai 182 žmonės nukentėjo penktadienį Katalonijoje per įvairias regiono nepriklausomybės šalininkų protesto akcijas; dauguma nukentėjusiųjų traumas patyrė Barselonoje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams turėtų būti didesnės?

balsuoti rezultatai

Ar mėgstate atostogauti vėsiuoju sezonu?

balsuoti rezultatai
reklama
VZ LOGO 2
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +11 C

 +8 +10 C

 

+10 +11 C

+15 +17 C

+16 +18 C

 

 +15 +17 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-2 m/s