respublika.lt

Milana Jašinskytė: Gera nežinoti ir neplanuoti, o tik svajoti

(0)
2016 birželio 11 18:11:02
Ringailė STULPINAITĖ

Visuomet besišypsanti, gyvenimą priimanti atviromis rankomis ir ramia širdimi - tokią dabar galima sostinės gatvėse sutikti  „Vilniaus šokio akademijos“ vadovę ir šokių mokytoją, jogos mokyklos „Milana Yoga“ įkūrėją Milaną Jašinskytę (32). Pati Milana tvirtina, kad išmokusi gyventi ramiau, į viską žvelgti pozityviau ji atrado tikrąją savo stiprybę. To, žinoma, jai padėjo pasiekti trys meilės jėgos: šokis, joga ir kelionės.

×
nuotr. 5 nuotr.
Trys Milanos Jašinskytės meilės jėgos. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 


- Kelionės yra viena didžiausių tavo aistrų ir meilių. Kur šią vasarą keliausi? Ką nori pamatyti?

- Savaitę praleisiu Ibisos saloje, tai mano bandymas prisijaukinti Europą. Kartais norisi pakeisti aplinką trumpam, tad patogu, jei mėgstama atostogų vieta yra arti. Tikiuosi skirti laiko pasivaikščiojimams, jogai, miegui ir saulės spinduliams. Grįžusi iš Ibisos po kelių dienų mėnesiui skrendu į Aziją. Planavau aplankyti Tibetą, viskas buvo suplanuota, išsvajota, bet Kinija uždarė sienas. Tik prieš keletą dienų nusipirkau bilietą į Tailandą, kuriame esu buvusi. Gal aplankysiu Šri Lanką, gal Laosą, nežinau. Mėnesį Tailande tikrai nebūsiu, nors ten kelionės pabaigoje tikiuosi panardyti, aplankyti jogos mokyklas ir išgerti tiek kokoso pieno, kiek pajėgsiu. Esu visiškai nesusiplanavusi kelionių, net vizų prašysiu ant sienų, nors galėjau tuo pasirūpinti ir Lietuvoje. Lagaminai dar taip pat nesukrauti - Ibisai nėra ką krauti, nes važiuosiu tik su rankiniu bagažu, o Azijai reikalingas jogos kilimėlis, kamera, pasas ir knygos. Kelias savaites neatsiverčiau knygos, laukiu kelionių, nes galėsiu skaityti tiek, kiek norėsiu, o maršrutas šį kartą visai nesvarbus.

- Kiek laiko planavai šią kelionę ir kodėl nusprendei į ją leistis viena?

- Į Tibetą planavau vykti su drauge, bet uždarytos sienos mūsų kelius išskyrė, tad geriau keliauti vienai nei nekeliauti visai. Užsidaro vienos durys, šįkart sienos, atsiveria kitos - gera nežinoti ir neplanuoti, o tik svajoti kelis mėnesius apie kokosų pieną ir knygas.

- Poilsis Lietuvoje arba bent jau Europos ribose tau nėra labai  įdomus?

- Man visur įdomu, o įdomiausia ten, kur yra viskas kitaip, nei esame įpratę. Esu aplankiusi daugiau nei 70 pasaulio šalių. Manau... Dabar sugrįžtu į tas pačias šalis pagyventi, o ne pamatyti.

- Tavo namuose ant lentynos puikuojasi daugybė kelionių vadovų. Ko labiausiai ieškai savo kelionėse?

- Seniau norėjau kuo daugiau pamatyti, kaipgi viskas tame pasaulyje iš tikrųjų yra. Keliaudavau be miego, skaudančiomis kojomis ir smalsiomis akimis. Pastaruosius porą metų kelionės ne tik pažintinės, bet ir stipriai susijusios su joga. O kokios jos bus šią vasarą, nežinau ir man tai patinka. Nesikeičia tik vienas dalykas - noriu  panardyti. Na, ir bent kartą užsiropšti ant banglentės. Dar ryklį pamatyti, ir pageidautina, kad jis manęs nesuvalgytų.
Pastaraisiais mėnesiais girdžiu savo balsą visur ir visada, tai skaičiuoju šokių ritmą, tai dėlioju jogos tekstus. Sezonas buvo aktyvus, noriu nuraminti balsą ir vėl išgirsti save keliaudama.

- Nesi iš tų žmonių, kurie savaitę gulėtų prie viešbučio baseino su „viskas įskaičiuota“ programa?


- Gal kada nors tapsiu. Nors ne, netapsiu. (Šypsosi.) Senatvei pasilikau pasaulinius kruizus, jei sunkiau bus judėti, laivas judės už mane.

- Pastaraisiais metais tavo kelionių keliai vis sukdavo į Rytus, Aziją, Ameriką, visa tai dėl dar vienos meilės ir gyvenimiškos jėgos - jogos?

- Mano maršrutai suka į visus pasaulio kraštus. Noriu aplankyti Australiją, ten gyvena mano tėvelis, kurio nemačiau daugiau kaip penkerius metus, ir Didysis barjerinis rifas. Tam reikia šiokio tokio planavimo, dviejų mėnesių, biudžeto, dar kiek paaugusios dukters. Manau, metų klausimas, ir panelės apkabins tėtį ir senelį.

Turbūt vienintelė mano kelionė, skirta tik jogai, buvo Kalifornija, kur mokiausi tapti jogos mokytoja. Ten užsidarėme klasėje ir mokėmės. Visos kitos kelionės, sakyčiau, susijusios ne vien tik su joga, o ir su mano gyvenimo būdu. O joga ir yra mano gyvenimo būdas. Keliauju, pamatau, panardau, užeinu į jogos mokyklą, pamedituoju, padardu autobusu, vėl padarau jogą. Viskas susiję. Jaučiau, kad toks bastymasis po pasaulį kažkur prives. Privedė prie jogos ir užaugino mane.

- Ar dar būna taip, kad dieną pradėtum ne nuo jogos?


- Nebūna, nes kiekvieną dieną pradedu gražiomis mintimis, kas yra jogos dalis.

- Tai kaip dabar atrodo tavo gyvenimas, koks režimas, kas pasikeitė?


- Tapau švelnesnė, tačiau likau veržli. Gyvenimo tikslai tapo kilnesni. Mintys švaresnės. Dirbu labai daug, grįžtu vėlyvais vakarais namo, tad su aušra nesikeliu. Esu ir šokių mokytoja, mūsų grafikas vakarinis. Dienomis darau jogą, skaitau, rašau, užsiimu savo veiklos administracija ir kūryba. Jau ne vienus metus maitinuosi ekologiškai, spalvingai, skaniai - likę gal 20 procentų neekologiškų produktų, mažų nuodėmių. Tegul jos lieka, bent kol kas...

- Minėjai, kad po dvejų metų pertraukos vėl nusipirkai akių šešėlius, o ir madų sekimas, rūbų ir aksesuarų gausa pasitraukė į antrą planą? Kodėl taip yra?

- Dailiai atrodyti turėtų kiekviena moteris, tačiau priemonės kiekvienos mūsų skirtingos. Man neturėti šešėlių akims yra normalu, moku tik pieštuku ir tušu naudotis. Išgyvendavau, kad renginiuose visos kaip princesės, tad eidavau pas vizažistę, kad padažytų išskirtinėmis progomis. Planavau kada nors išmokti dažytis pati, o dabar nebeplanuoju, tegul tuo pasirūpina profesionalai. Blakstienų tušas ir kartais kreminė pudra, to užtenka kasdienai. Dabar, kai veidas įrudęs nuo saulės, nebesidažau visai, jaučiuosi nuostabiai, rodos, oda gauna oro ir veidas atviras kiekvienam, kurį sutinku kelyje. 
Pirktis drabužių nemėgstu, jaučiuosi gaištanti laiką. Bet jogos apdarus dievinu, galėčiau pirkti be galo. Mėgstu džinsus, sportinę avalynę ir turiu prekės ženklus, kurie man patinka. Keliaudama lankausi vietinių dizainerių parduotuvėse, beveik visuomet parsivežu rimtesnį aksesuarą. Mėgstu kokybę, kuri labai iškalbinga. Jeigu šiandien reikėtų apsirengti nuostabiai gražiai pagal Milaną, apsivilkčiau platų kreminį vasarinį megztuką su trijų ketvirčių rankovėmis, praplatintu kaklu, atveriančiu vieną petuką, ir subtiliai padekoruotu pilkais perliukais. Kojas pridengtų aptempti tikri džinsai aukščiau kulkšnių arba tamprės. Avėčiau „Yohji Yamamoto“ kedukus, o vakare persiaučiau į rudas basutes su aukštu masyviu kulnu. 
Išvaizda man rūpi, kaip ir pradėjo rūpėti, kodėl vieną rytą prabudus akys nespindi. Tokiais rytais stengiuosi daugiau įsiklausyti į save.

- Atrodo, kad išsilaisvinai iš taip lietuviams būdingo streso, niūrumo ir kasmetinių sezoninių depresijų. O gal tai niekada nebuvo tavo gyvenimo dalis? Ką padėjo atrasi kitos kultūros, joga?

- Manau, kad stresas ar niūrumas nėra išskirtinis lietuvaičių bruožas, tiesiog visi mes pereiname  vienus ar kitus etapus gyvenime. Žinoma, geras oras, kuris Lietuvoje retas, turi įtakos bendrai žmogaus savijautai. Saulė teikia energijos, skatina šypsotis. Kita vertus, sulaukę saulėtų ir šiltų dienų, šiauriečiai jas vertina. Ekonominė šalies situacija taip pat veikia mūsų būsenas ir nuotaikas - mums gal labiau būdingas nesaugumo jausmas, bet mūsų šalis jaunutė, labai daug pasikeitė per trumpą laiką. Tikiu ir dažnai pastebiu, kad jauni žmonės labai optimistiški, daug šypsosi ir keliauja. O gal aš pati daugiau tokių žmonių pradėjau pritraukti. Atėję į mano jogos klases turbūt pagalvotumėte, kad didelė dalis ten besilankančių žmonių - geri draugai. O jie tiesiog atviri pažintims, patirtims, juokui. Kelionėse supratau, kaip myliu savo namus, koks Vilnius mažas ir patogus gyventi, kaip miela sugrįžti į dar mažesnę, bet be galo jaukią Klaipėdą, iš kurios esu kilusi. Arba kad Kuršių nerija vis tiek yra gražiausia vieta šioje planetoje. Būna visko, gal tik ramiau į viską žiūriu ir stengiuosi nieko nepriimti asmeniškai. O įdomiausia tai, kad tais laikotarpiais, kai esu pozityviausia (ir dėl to stipriausia), bet kokia neigiama išorinė situacija ar piktas žmogus neišmuša manęs iš vėžių. Kartais net stebiuosi, kaip viskas nuteka it vanduo, nepalietęs mano vidaus. O tais atvejais, kai paliečia, žinau, kad čia mano vidinė problema, nes jei nebūtų, jos tiesiog nepastebėčiau. Tada tupt į lotoso pozą ir medituoji, kol susivoki, kur slypi priežastis.

- Bet ar įmanoma taip visą laiką išlaikyti pozityvumą? Juk kartais visos nesėkmės ir problemos, rodos, sukrenta į vieną katilą ir tiesiog neįmanoma nesinervinti, nepykti dėl sugriuvusių atostogų ar darbo planų.


- Įmanoma. Sugriuvo mano Tibeto kelionės planas, ne laikas, vadinasi. Gal atrasiu, ko ten nebūčiau atradusi. Nesklandumų ar netikėtumų visuomet bus, klausimas, kaip į tai patys reaguosime.

- O šokiams dar laiko ir noro atrandi? Juk meilė šokio menui tave taip pat lydėjo visą gyvenimą...

- Ir lydi bei lydės. Šokių mokytoja dirbu penkias dienas per savaitę, gal kitą sezoną grafikas koreguosis, tačiau labai vertinu, ką man šokiai suteikė, kaip jaučiuosi kasdien po repeticijų, kokie mokiniai ateina mokytis pas mane. Dar sukursiu gražių dalykų ir su šokiais.

- Galbūt jau esi ir savo mažąją Danielę išmokiusi kokių šokių judesių? O gal kartu su tavimi daro ir jogą?

- Mano Danielė - ji lanko šokių pamokas darželyje ir maniau, kad bus mažai išmokusi, bet baigiamajame koncerte taip sušoko, kad sunkiai ašaras tvardžiau. Ji namie man nieko nerodo, o po to nustebina. Lanko baletą ir stengsiuosi, kad lankytų dar bent porą metų. Šiek tiek išlavino jos lankstumą, padailino rankų judesius. O jogą ji mato namie, ir kai pradėjo prašytis daryti drauge, padovanojau jai iš JAV parvežtus jogos rūbelius ir asmeninį vaikišką kilimėlį. Dabar kartais pati išsivynioja kilimėlį, apsirengia savo stilingą jogos aprangą ir gėrėdamasi savimi veidrodyje mėgdžioja ant kilimėlio nupieštą meškiuką, darantį įvairias pozas.

- Ką labiausiai abi mėgstate veikti?


- Danielė mėgsta kalbėti, tuo viskas ir pasakyta. (Juokiasi.) Ji kalba, aš klausausi.

- Pastaruoju metu tarsi esi kiek atsitraukusi nuo viešo gyvenimo, reta vakarėlių viešnia. Tau to nebereikia?

- Nevaikščiodavau ir seniau į renginius, nors kartais norisi, kai vyksta solidus, gražus reginys. Labai daug dirbu, laiką skirstau šeimai, darbui, sau.

- Menka paslaptis, kad projekte „Šok su manimi“ prieš kelerius metus užsimezgė tavo ir TV prodiuserio Mindaugo Rainio pažintis, kuri galiausiai išsirutuliojo į ką?

- Į tvirtą ryšį. Mindaugas - mano geriausias draugas, didžiulė dovana mano gyvenime.

- Atrodo, kad Mindaugas kartu su tavimi pamilo ir jogą. Daug turite bendrų pomėgių?

- Kartu kuriame daug gražių dalykų. Pažįstame vienas kitą ir jaučiame. Aš turiu idėją, jis iš pusės žodžio mane supranta ir paskatina bei padeda viską įgyvendinti. Jam galiu pasakyti „ačiū“ už tai, kad patikėjau esanti kūrybiška asmenybė. Taip, jis pamilo ir jogą bei sveiką gyvenseną. Jis filmuoja, montuoja ir kuria visus nuostabius „Milana Yoga“ vaizdo klipus. Tai darbas ir mūsų bendras pomėgis. Keliones mėgo ir anksčiau, bet nekeliavo, o su laiku suprato, kad reikia ne tik dirbti, bet ir gyventi.

- Ar tiesa, kad lengviausia ir smagiausia kurti santykius su tuo žmogumi, kuris jaučia, mąsto ir gyvenimą supranta panašiai kaip tu?

- Du žmonės tiesiog  turi būti visaverčiai ir panašaus emocinio išsilavinimo.

- Kaip manai, ką žmogui svarbiausia atrasti savyje, kad jo gyvenimas būtų ryškus ir geras, o visos juodos dienos liktų tik blankus prisiminimas?

- Praktikuoti jogą, šokti ir dainuoti (bent jau duše).


Dosjė


Gimimo data:
Milana gimė 1984 metų vasario 11-ąją Klaipėdoje.

Veikla:
Vilniaus šokio akademijos vadovė ir šokių mokytoja, jogos mokyklos „Milana Yoga“ įkūrėja.

Gyvenimo credo:
Turiu daug. Koks tas vienintelis, pati sau pasakysiu senatvėje.

Didžiausia svajonė: Užauginti laimingą vaiką.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
  • KONSULTANTAI: Už valstybės kontroliuojamos „Igničio grupės“ pasirengimą pritraukti privatų akcinį kapitalą ir surengti pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) įmonė konsultantams sumokėjo apie 900 tūkst. eurų.
  • AVARIJA: Šeštadienį Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie tai, kad Kretingos raj. sav., Darbėnų sen., Želvių k. eismo įvykio metu nukentėjo žmonės - atvykę medikai konstatavo dviejų žmonių mirtį.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-5 0 C

-4 0 C

 

-2 +1 C

-2 +1 C

-2 +1 C

 

0 +1 C

0-3 m/s

0-4 m/s

 

0-6 m/s