Megan ir Haris. Kiek truks jų santuoka?nuotraukos (11)

2020 balandžio mėn. 10 d. 09:35:07 Perskaitė 15945

Dauguma britų monarchijos gerbėjų mano, kad princas Haris ir jo žmona Megan, atsisakę karališkosios šeimos narių pareigų, sudavė triuškinamą smūgį ne tik tradicijoms, bet ir senai kaip pasaulis pasakai apie Pelenę, svajojančiai apie žavų princą. Megan įgyvendino visų pasaulio merginų svajonę, bet parodė juodą nedėkingumą ir išsivežė princą iš jo karalystės. Dabar ji siekia įrodyti visam pasauliui, kad pamilo ne princą, o rudaplaukį charizmatišką vaikiną vardu Haris. Bet juk dėl to jis nenustojo būti princu...

 

Pelenė amerikietė

2018 m. visuomenę pribloškė žinia, kad įvyks išsiskyrusios amerikietės aktorės Megan Markl (Meghan Markle) ir jaunesniojo Anglijos karalienės anūko princo Hario vedybos. Bulvariniai leidiniai puolė pasakoti istoriją apie naująją Pelenę - prasčiokę, tapusią karališkosios šeimos nare. Tačiau tai nėra visiška tiesa. Tyrinėtojai nuodugniai išnarstė Megan šaknis ir išsiaiškino: jos mamos protėviai - afroamerikiečiai, o štai tėvas į JAV atvyko iš Airijos, jo giminės šaknys siekia Anglijos karaliaus Edvardo III laikus. Talentingas tėvas JAV yra žinomas operatorius ir net yra pelnęs prestižinę „Emmy“ premiją. Mama - psichologijos magistrė, vėliau tapusi jogos instruktore.

Feministinės Megan pažiūros susiformavo anksti. Vos 11 metų aktyvi ir smalsi moksleivė parašė laišką pirmajai JAV poniai Hilari Klinton (Hilary Clinton). Mažoji Megan atkreipė dėmesį į reklamą, įterpiamą į serialus pirmojoje dienos pusėje, kurios temos - valgio gaminimas ir namų tvarkymas. Megan pasipiktino, kad televizijos kanalai moteris vertina kaip virėjas ir valytojas ir tai pabrėžia, siūlydami atitinkamą reklamą. Įdomiausia, kad vaiko balsas buvo išgirstas.

Priešingai paplitusiai nuomonei, Megan nesiruošė tapti aktore: ji mokėsi labai gerai, tėvai buvo pasiturintys, taigi Megan gavo puikų išsilavinimą: ji įstojo į vieną prestižiškiausių JAV Šiaurės Vakarų Kalifornijos universitetų ir pasirinko studijuoti du dalykus - teatro meną ir tarptautinius santykius. Po studijų ji nepradėjo bėgioti po atrankas, ieškodama kelio į Holivudą. Jauna intelektualė buvo priimta dirbti Amerikos ambasados Buenos Airėse viešųjų ryšių departamente. Energingoji M.Markl galėjo augti iki diplomatės, jei ne atsitiktinumas. Draugai dėl juoko nutarė išmėginti antrąją Megan specialybę ir pakvietė ją į atranką televizijoje. Būsimoji hercogienė buvo priimta vaidinti seriale! O paskui aktorės gyvenimas pasirodė jai kur kas patrauklesnis už oficialią tarnybą ambasadoje. Ir ji pasinėrė į kūrybinį darbą. Tada prasidėjo ir Megan romanas su televizijos prodiuseriu Trevoru Engelsonu. Istorija nebuvo itin romantiška: pora greitai apsigyveno kartu, o susituokė tik po 7 metų. Bet antspaudas pase ir žiedas santykių nesutvirtino, vos po 2 metų pora išsiskyrė. Paskui Megan užmezgė romaną su tituluotu golfo žaidėju iš Airijos Roriu Makilrojumi (Rory Mcilroy), bet žiniasklaida, kurią ne itin domino mažiau žinomos žvaigždės, jų išsiskyrimą pražiopsojo. Užtat kita naujiena apie Megan, patekusi į visos pagrindinės pasaulio žiniasklaidos akiratį, buvo žinia apie aktorės santykius su kuo tikriausiu princu.

Maištas rūmuose


Po vestuvių amerikietė pastebimai atsipalaidavo. Pirmiausia hercogienė pradėjo leisti Vindzorų pinigus drabužiams ir papuošalams. Iš pažiūros kuklūs Megan tualetai buvo gerokai brangesni už analogišką, pavyzdžiui, Keitės Midlton aprangą. Taip pat M.Markl nekeitė amerikietiškų ir feministinių įpročių. Ji ne kartą šiurkščiai pažeidė karališkosios šeimos aprangos kodą, viešai pasirodydama tai be pėdkelnių, tai net be apatinių baltinių, kas rūmų atstovams, aišku, yra neleistina. Nežinia, ar dažnai princo Hario žmona gaudavo pylos iš vyresniųjų Vindzorų ir asmeniškai karalienės, tačiau apie nepasitenkinimą jaunesniąja marčia buvo pradėta garsiai kalbėti beveik iškart po Sasekso hercogų sūnaus gimimo.

Trapi taika su britų spauda, kurią karališkoji šeima jau ilgai stengiasi palaikyti, taip pat pradėjo byrėti pasirodžius M.Markl. Nerašytos sutarties, kurią rūmai sudarė su žurnalistais po tragiškos prinesės Dianos mirties, laikėsi abi pusės: Bakingamo rūmai pateikia spaudai informaciją apie šeimos narius, o žurnalistai be „firmos“ leidimo neskelbia informacijos, nuotraukų ir gandų, kenkiančių karūnos prestižui. O Haris su Megan įsitraukė į karą su spauda, pateikę ieškinį didžiausiam ir populiariausiam leidiniui „The Mail on Sunday“ už Megan laiško tėvui paskelbimą. Karas tai karas: leidinys atsisakė atsiprašyti ir pareiškė esąs pasirengęs su ieškovais susitikti teisme. Tokiu atveju Tomas Marklas būtų tapęs liudininku, ir jau niekas nebūtų jam sutrukdęs Londono teismo salėje pilti purvą ant dukters ir jos giminaičių britų. Hariui ši istorija tapo paskutiniu lašu santykiuose su spauda, organizavusia prieš juos, pasak princo, „žiaurią persekiojimo ir propagandos kampaniją“. Reikia pripažinti, kad jau jo romano su Megan pradžioje reporteriai varžėsi ne visada korektišku sąmojumi - išsiskyrusi ir tik iš vieno serialo žinoma amerikietė aktorė, ir dar afroamerikietės dukra, buvo skanus kąsnelis pašaipiems komentuotojams. Jau tada dar nevedusį princą Harį užvaldė mintis: dėl spaudos ir paparacų persekiojimų jis neteko mamos, ir jis neleis, kad tas pats pasikartotų su mylima žmona. Juolab ji tokia panaši į Dianą - ne išvaizda, aišku, o siekiais. Labdara, noras tarnauti tiems, kam reikia pagalbos, feminizmas, moterų teisių gynimas ir, aišku, meilės viršenybė - tai tos vertybės, kurios, Hario manymu, sieja jo žmoną su princese Diana. Neatlaikę karo su spauda, Haris ir Megan paskelbė apie savo ketinimą atsisakyti karališkųjų pareigų. Bet, pažeisdami visas taisykles ir etiketą, padarė tai iš anksto nesuderinę su karaliene.

„Megzitas“

Skandalingą poros sprendimą palikti D.Britaniją ir atsisakyti karališkųjų pareigų bandė sušvelninti geriausi rūmų viešųjų ryšių specialistai: buvo pasakyta, kad karalienė sutiko „paleisti“ Sasekso hercogų porą dėl jų asmeninės laimės, taip pat išreiškė savo meilę ir paramą jaunesniajam anūkui. Tačiau po tokio mielo pareiškimo paaiškėjo, kad Megan net šeimos pasitarimuose nebuvo leista bendrauti su karaliene. Taip pat buvo atimti visi karališki papuošalai, paprašyta grąžinti pinigus už remontą vilos, kurioje turėjo gyventi Hario šeima. Karalienė uždraudė anūko šeimai ne tik naudotis karališkuoju vardu ir regalijomis, bet ir dalyvauti daugumos labdaros fondų ir organizacijų, kurias anksčiau globojo, veikloje. Bet skaudžiausia, kad Saseksai liko be finansinės paramos. Žinoma, finansinius sunkumus galima ištverti, juk Megan gaudavo solidžius honorarus, ir Hariui šis tas liko iš mamos palikimo. Gal jiems pavyks ir patiems užsidirbti, kad galėtų gyventi pasiturimai. Hercogienė planuoja grįžti į darbą, taip pat užsiimti labdara. Panašu, kad išsipildys Elžbietos II, princo Čarlzo ir jo sūnaus Viljamo prognozės - Megan visai neketina „tyliai ir ramiai“ gyventi nuobodžioje Kanadoje, o greičiausiai pasirinks Ameriką, kur turi šansų ne tik pratęsti karjerą Holivude, bet ir gyventi gimtajame Los Andžele, šalia tų, kurie visiškai pritaria jos veiksmams. Tik ką ten veiks jos mylimas vyras Haris? Nejau princas taps viso labo tituluotu Megan Markl „aksesuaru“ Holivudo vakarėliuose?

O dabar svarbiausia: ar įvyks tai, ko siekia savo „pasitraukimu į šešėlį“ Megan ir Haris? Tai yra, ar spauda nebesidomės jų gyvenimu? Ar paliks ramybėje Megan ir jos skandalinguosius giminaičius? Dauguma žinovų sutinka, kad to tikėtis yra kvaila. Dabar spauda, nesusaistyta jokiais susitarimais, sekios kiekvieną Hario ir Megan, naiviai besitikinčių „ramaus ir tylaus“ gyvenimo, žingsnį. „Mintis, kad atsisakius karališkųjų pareigų ir palikus D.Britaniją bus galima mėgautis asmeniniu gyvenimu, - tragiška ir labai kvaila klaida. To negali būti iš esmės. Niekada. Priešingai, viskas bus tik blogiau...“, mano buvęs žurnalo „People“ redaktorius. Vienas senas Hario draugas pasakojo, kad princas labai kankinasi ir depresuoja. Nekeista, juk jis neteko visko, prie ko įprato nuo gimimo, o pirmiausia - savo artimųjų, t.y. karališkosios šeimos narių, kurie neįtiko jo išrinktajai, palaikymo ir meilės. Palikęs D.Britaniją, Haris netenka bendravimo ir su mylima močiute, kuri, nežiūrint visų nuoskaudų, princui yra labai artimas žmogus...

Dabar kiekvienas žingsnis jų gyvenime - nuo pasivaikščiojimo gatvėje, pasirodymo renginyje iki Megan sutarties su kino studija pasirašymo, juolab vaiko gimimo - bus sekamas. Megan su Hariu turėjo tai suprasti. Nes panašiai buvo ir Dianai, kai ji išsiveržė iš „auksinio narvelio“.

Dabar Hario gaili net tie, kas jo poelgį laiko juodu nedėkingumu ir smūgiu į nugarą šeimai, kuri tikėjosi, kad jis tarnaus karūnai. Todėl daugelis ekspertų neatmeta galimybės, kad nepavykus pasislėpti nuo spaudos, pora grįš į D.Britaniją. Juolab oficialiame karalienės atsakyme ši mintis šmėžuoja: porai leista metus pamąstyti ir po pereinamojo laikotarpio ji turės galimybę pakeisti savo sprendimą. Grįžti ir apsigyventi, pavyzdžiui, toli nuo Londono. Kuo ne ramus ir tykus gyvenimas? Taip, tarp kitko gyvena daugelis karalienės anūkų ir proanūkių. Jie nedirba „firmai“, užtat nėra atskirti nuo rūmų ir kaip karališkosios šeimos nariai dalyvauja visuose svarbiuose renginiuose. Ir vilkai sotūs, ir avys sveikos.

Yra ir liūdnesnių prognozių. Daug kas mano, kad laiminga Megan ir Hario sąjunga gali greitai iširti. Neįrodyta, kad būtinybė gyventi pagal tradicijas yra blogiau negu chaosas ir neužtikrintumas. O ar daug Holivude matėme tikrų „laimingų pabaigų“? Nebent kine.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net