Lietuvos atstovė tarptautiniame konkurse - tarp prizininkųnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 16 d. 11:12:00 Perskaitė 643

Lietuvoje dar tik augant cosplay (angl. costume ir play) populiarumui, šalies atstovai apdovanojimus skina tarptautiniuose aukščiausio lygio konkursuose. Neseniai Švedijoje vykusiame „Nordic Cosplay Championship“ renginyje pirmą kartą varžėsi ir Lietuvos atstovė - cosplay’erė Agota Gudelytė. Savo pačios rankomis pagamintu kostiumu dalyvė pelnė prizinę III vietą.

 

Cosplay pasirodymai susideda iš dviejų dalių. Pasirinkus norimą įkūnyti personažą, cosplay konkurso dalyvis turi pasigaminti kostiumą. Įprasta, kad gamybos procesą dalyvis atlieka pats.

Antroji dalis - vidutiniškai apie minutę trunkantis, iš anksto surepetuotas, vaidybinis pasirodymas ant scenos, atitinkantis pasirinkto personažo charakteristiką.

Konkursų metu teisėjų komisija vertina kostiumo gamybos meistriškumą ir vaidybinius įgūdžius.

Agota Gudelytė, cosplay pasaulyje žinoma „Foxtail“ slapyvardžiu, konkurso „Nordic Cosplay Championship“ metu įkūnijo personažą Aloy iš kompiuterinio žaidimo „Horizon Zero Dawn“.

Anot vieno iš „Comic Con Baltics 2019“ organizatorių Karolio Ruzgo, meistriški kostiumo gamybos įgūdžiai dalyvei leido išsiskirti iš kitų šalių geriausių cosplay atstovų.

„Agota išsiskyrė itin preciziškai pagamintu kostiumu. Dėmesys kostiumo detalėms ir kruopštus jo įgyvendinimas jau išankstiniame teisėjų vertinime sulaukė aukščiausių balų.

Agotos kostiumų gamybos įgūdžiai nėra naujiena - ji siuva ne tik sau, bet ir kitiems. Būtent ji yra „Kapitono Lietuvos“ kostiumo autorė, taip pat yra prisidėjusi prie kostiumų detalių gamybos, tokiems pasaulyje garsiems projektams kaip „HBO“ serialui „Černobylis“, - sako K.Ruzgas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net