Kerė Otis: sužeista orchidėjanuotraukos

2014 kovo mėn. 29 d. 15:52:33 Perskaitė 1372

Kerė Otis viena ryškiausių mados pasaulio žvaigždžių, trumpai žybtelėjusi ir kino ekrane, 9-ojo dešimtmečio supermodelis, įveikęs svaigalų priklausomybę, anoreksiją ir sunkią santuoką su vienu garsiausių JAV aktorių. Laimingai ištekėjusi antrą kartą, augina dvi dukras, rašo komentarus į spaudą ir ruošiasi išleisti jau antrąją savo knygą.

Kerės Otis citatos

l Daugeliui iš mūsų tenka eiti painiu savęs pažinimo ir pagijimo keliu. Daugelis iš mūsų yra susidūrę su kuria nors prievartos forma, kenkę patys sau. Kartais atsiskyrimas - nuo savęs, nuo kitų, nuo pasaulio - yra tik savisaugos instinkto pasireiškimas. Šis mechanizmas įsijungia, kai privalai išlikti.

l Vaikystėje dažnai kumščiais daužydavau stiklus, nes mane apimdavo nevaldomas įniršis. Norėjau dėmesio, norėjau, kad kas nors mane mylėtų.

l Didžiausia mano svajonė buvo normalūs santykiai su tėvais. Aš jų neturėjau.

l Viskas, ką kalbėdavau per interviu savo karjeros metais, buvo melas. Reguliaros treniruotės, liesa mėsytė, daržovės, žuvis, salotos, jogurtai - visa tai tebuvo mano svajonėse, kuriomis dosniai dalijausi su žurnalistais. Mano „subalansuota dienos mityba” realybėje buvo šeši puodeliai kavos su dirbtiniu pienu ir pakelis cigarečių.

l Dėl gausybės kavos ir rūkalų mano dantys pageltonavo, oda sausėjo, nagai lūžinėjo. Per fotosesijas šypsodavausi, nors jausdavau begalinį nuovargį po nemigos naktų, man skaudėdavo raumenis, tačiau meistriškai retušuotos nuotraukos bylojo priešingai.

l Kai baigėsi „Laukinės orchidėjos” filmavimas, nė nenutuokiau apie Rurko planus, tačiau kartą jis prisistatė, atsiklaupė ir pasakė: „Tekėk už manęs.” Mane ištiko šokas, nes mes keletą mėnesių nesimatėme. Pasakiau jam, jog turiu kurį laiką viską apgalvoti, bet jis atsakė, jog nenori laukti. Rurkas ištraukė iš automobilio ilgą kardą, suvyniotą į hieroglifais išrašinėtą audinį. „Tai charakirio kardas.” Ašmenys buvo labai aštrūs. „Atsakyk man dabar, arba mirsiu”, - tarė jis.

l Atsidūrusi Mikio žmonos vaidmenyje, pagal visus standartus turėjau gyvenimą, apie kokį galima tik svajoti: didelis gražus namas, romanas su garsiu aktoriumi. Tačiau tuo sąrašą galima ir baigti.

l Mes buvome ideali pora - abu nedarnūs, abu norėjome ką nors keisti. Tik aš buvau pernelyg jauna ir pernelyg veikiama didžiulės tuomet vieno garsiausių Amerikos aktorių įtakos.

l Žvelgdama iš šiandienos pozicijų, suprantu, kad mūsų santykiai negalėjo būti rimti ir ilgalaikiai. Šiaip ar taip, Mikis Rurkas - vienas pačių artimiausių žmonių mano gyvenime.

l Visų mano problemų - valgymo, išsekimo, gyvenimo stabilumo nebuvimo - priežastis buvo paslėpta kaltė ir skausmas. Anksčiau neturėjau nei resursų, nei būdų, nei drąsos tai suvokti.

l Jaučiau būtinybę su kuo nors pasikalbėti, kad mano viduje tūnanti informacija ir energija iškiltų į paviršių. Atrasti žodžius, galinčius išreikšti skausmą, kurį jaučiau taip pat ir fiziškai - tai buvo mano išsigelbėjimas.

l Joga, psichoterapija ir meditacija - mano geriausi draugai.

l Valgymo sutrikimus galima įveikti. Daugybė žmonių tai įveikė. Yra nemažai būdų tai padaryti. Man padėjo Kerolaina Kostin iš Monte Nido klinikos.

l Šiandien grožio standartai paslėpti tarp eilučių, o kartais primetami agresyviai. Daugelis jaunų merginų tiki, kad jie tobuli, todėl juos reikia kopijuoti. Jos įsitikinusios, kad šios nuotraukos atspindi realybę. Todėl kuo dažniau reikia kalbėti apie tai, ką gali retušavimas ir fotošopas.

l Mados žurnalų siūlomi standartai - viso labo neatsakingas būdas uždirbti pinigų. Pasiekti tokių „standartų” realybėje tiesiog neįmanoma. Pastangos atitikti kompiuterinius vaizdus yra beprasmiškos ir net pavojingos gyvybei.

l Iki šiol nėra įstatymų, kurie aiškiai reglamentuotų vaikų sveikatos apsaugą, ribotų vaikų darbą mados industrijoje. Kalbu ne tik apie vaikus, kurie dirba modeliais, bet ir apie milijonus jaunų žmonių, kuriems pateikiamas iškreiptas pavyzdys, kaip jie turi atrodyti.

l Savo dukroms aiškinu, kad maistas yra kuras ir vaistai mūsų organizmui. Namuose mes apskritai nevartojame žodžio „storas”. Mes kalbame apie sveikatą, o ne kūno dydį. Mūsų šeimoje pietūs baigiasi tada, kai visi sotūs.

l Kai tavo gyvenime atsiranda vaikų, viskas pasikeičia. Kartais stebiu šias permainas kas minutę.

l Plastinėms operacijoms žmonės ryžtasi, kad ištaisytų kažką savo viduje.

Dosjė

Kerė Otis gimė 1968 m. rugsėjo 28 d. San Franciske, Kalifornijos valstijoje. Augo Marino apygardoje kartu su vyresniąja seserimi Krise ir jaunesniuoju broliu Džordanu. Jos tėvai buvo alkoholikai. Nuo 10 metų Kerė ėmė išgėrinėti pati.

Sulaukusi 16 m. pradėjo modelio karjerą.

18 metų Kerė jau buvo priklausoma nuo kokaino ir heroino. Pusiau nuogos arba visiškai nuogos merginos nuotraukos pasirodydavo žurnaluose.

Nuo 1988 iki 1992 m. buvo topmodelis. Jos nuotraukas ant viršelių spausdino garsiausi pasaulio mados žurnalai.

1990 m. pasirodžiusi JAV režisieriaus Zelmano Kingo erotinėje dramoje „Laukinė orchidėja” (1990 m.), Kerė sulaukė pasaulinio populiarumo. Šiam vaidmeniui tuo metu labai populiarus bei patrauklus aktorius Mikis Rurkas Kerę išsirinko pats.

Filme K.Otis herojė Emilė tvarko darbo reikalus Rio de Žaneire ir čia sutinka paslaptingą seksualų milijonierių (Rurką), pasišovusį merginai atskleisti meilės aistrų subtilybes. Teigiama, jog erotinės scenos filme nebuvo suvaidintos.

Rurkas po filmavimo tapo jos vyru. Vestuvės įvyko 1992 m. liepą. Šiuo filmu K.Otis, kaip aktorės, karjera baigėsi.

1994 m. M.Rurkas buvo areštuotas už šiurkštų elgesį su žmona. Jam buvo uždrausta rodytis netgi Kerės madų pristatymuose. Vėliau kaltinimai buvo panaikinti.

2001 m. pora išsiskyrė.

Po skyrybų M.Rurko gyvenimas sparčiai ritosi žemyn. Kerė tęsė kovą su anoreksija ir ją lydinčiais sveikatos sutrikimais, įskaitant širdies priepuolius.

2003 m. Kerė vėl išpopuliarėjo kaip nacionalinio judėjimo už kovą su valgymo sutrikimais atstovė.

Priaugusi svorio Otis dalyvavo drabužių kolekcijų pristatymuose, tapo kultinio drabužių vardo „Marina Rinaldi” (grupė „MaxMara”) veidu.

2005 m. pristatė bižuterijos liniją „Breil”.

2005-ųjų gruodį Kerė ištekėjo už Metju Satono - mokslininko, tyrinėjančio aplinką, ir susilaukė su juo dviejų vaikų.

2011 m. K.Otis išleido autobiografinę knygą „Žlugęs grožis: prisiminimai”. Knygoje ji dalijasi prisiminimais apie anoreksijos baisumus, savo priklausomybę nuo narkotikų bei alkoholio, dvasines paieškas ir meilės ryšį su M.Rurku.

Šiuo metu buvęs topmodelis dirba etatine žurnaliste laikraštyje „Huffington post”, bendradarbiauja su daugeliu labdaros aktyvistų ir rašo antrą savo knygą.

Parengta pagal „Vakarų ekspresą”

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net