respublika.lt

„Jei jau ką nors daryti, tai tik labai gerai“nuotraukos (1)

2019 gegužės mėn. 25 d. 16:07:49
Dalia DAŠKEVIČIŪTĖ

Asta Bagdonavičienė, „Muzikos talentų lygos“ vadovė, vos pabaigusi penktąjį konkursą jau ėmėsi planuoti šeštąjį. Moteris, kadaise vadovavusi automobilių verslui, atsiradusią tuštumą užpildė muzika.

×
nuotr. 3 nuotr.
Stasio Žumbio nuotr.

 

- Asta, penkerius metus organizuojate „Muzikos talentų lygą“. Kuo išskirtinis šis konkursas ir kokia jo dinamika?

- Taip, neseniai pasibaigė 5-oji lyga, o TV žiūrovai gražiausius pasirodymus galės stebėti net 7 savaitgalius, nuo birželio 1 d.

Per penkerius metus kartu su konkursu pirmiausia užaugo mūsų dalyviai: per proginį penkmečio atidarymą mes surinkome didelės dalies savo dalyvių kelią, nuo jų pirmojo pasirodymo iki dabar, ir buvo nepaprastai smagu pripažinti, kad daugybei jau žinomais tapusių jaunų žmonių šis konkursas buvo tarsi langas, pro kurį jie ne tik pamatė didžiųjų scenų galimybes, bet ir užtikrintai įžengė į muzikos ir šou pasaulį. Tarp tokių žvaigždučių yra ir sesės Vasilevskytės, pernai laimėjusios projektą „Du balsai - viena širdis“, ir Alana Šport, kuri kartu su Liepa Mondeikaite yra tarp lyderių TV projekte „Dvi kartos“, ir Gabriela Ždanovičiūtė, kuri užtikrintai keliavo iki pat „Lietuvos balso“ superfinalo bei išbandė jėgas „Eurovizijos“ atrankoje, ir Valerija Iljinaitė, 2016 metais „Muzikos talentų lygoje“ pelniusi „Grand Prix“ apdovanojimą, šiandien sparčiai skinasi kelią į profesionalią sceną. Net ir Eglė Jurgaitytė, kuri jau buvo nebe taip matoma muzikinėje erdvėje, tapusi „Muzikos talentų lygos“ vedėja kartu su Mantu Wizard šiemet sužėrėjo visais savo vokaliniais gabumais „Lietuvos balso“ projekte.

Augome ir mes kaip organizatoriai - iš lengvo „papokštavimo“ padaryti ką nors smagaus muzikuojančiam jaunimui, patys net nepastebėjome, kokį aukštą pasitikėjimą įgavome tarp dalyvių, jų pedagogų, tėvų... Tai yra kartu ir didžiulė atsakomybė bei įpareigojimas nenuleisti kartelės, o kai ji užkelta jau pakankamai aukštai, tam, kad ją išlaikytum, reikia įdėti nemažai pastangų, laiko, gabumų, finansų.

- Kaip gebate kasmet atrasti naujų talentų?

- Nuolatos stebime, kas vyksta Lietuvos padangėje, kur koks naujas talentas pasireiškia, kviečiame juos dalyvauti ir kituose mūsų konkursuose, kurie yra paprastesni, bet ne prastesni: tai „Christmas Talent League“ žiemą bei „Summer Talent League“ birželį, kurį organizuojame Ispanijoje.

Taip pat pati aktyviai važinėju po užsienyje vykstančius konkursus - ten irgi susirenka talentingas jaunimas, kurį pavyksta prisikviesti ir į Lietuvą. Esu kviečiama į daugelį konkursų kaip vertinimo komisijos narė, bet dažnai važiuoju ir kaip dalyvės mama, nes dukra Ieva taip pat tobulina savo vokalinius gebėjus ir dažnai pasirodo bei laimi įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ar renginiuose.

- Konkursas trunka kelias dienas, dalyvių būna per tūkstantį, iš viso pasaulio. Komisija - tarptautinė. O kur dar techniniai, režisūriniai sprendimai. Ir visa tai rodoma per televiziją. Kiek laiko trunka pasiruošimas tokiam konkursui ir sustygavimas nuo... iki?

- Konkursas trunka 4 dienas, po to seka 2 dienos TV filmavimų, kurių metu paruošiame 7 TV koncertus. Mums, kurie dirba tuo metu, tai ne 6 dienos, bet 6 paros - ypač intensyvus laikas, kuomet net negrįžtame į namus: išvažiuojame iš namų su lagaminais ir grįžtame festivaliui pasibaigus (šypsosi).

Intensyvus pasiruošimas trunka apie pusę metų, o galvoje mintys ir idėjos generuojamos nuolat - be išeiginių ir atostogų. Į pasiruošimą įeina ir naujų talentų paieška užsienio šalyse, scenografinių sprendimų paieška, formato tobulinimas, vertinimo komisijos atranka (kai kuriuos rezervuojame dar likus metams iki renginio), viešbučių parinkimas užsienio svečiams, transporto organizavimas, viso renginio režisūra, apdovanojimų bei atminimo dovanų paieška, o kur dar visas informacijos apie dalyvius ir jų pasirodymus srauto, kuris yra milžiniškas, administravimas ir komunikacija su dalyviais, jų tėvais bei pedagogais. Visada norime, kad svečiai išvažiuotų su geriausiomis emocijomis, todėl dar tarp konkursinių dienų papildomai suorganizuojame ir diskoteką, skirtą visiems, dalyvaujantiems lygoje. Kaip atskiras renginys ne mažiau vertas dėmesio yra ir paties festivalio atidarymas, kuris kasmet sulaukia tiek žiūrovų, kad sunkiai telpame į konkurso salę.

Akivaizdu, kad su tokios apimties renginiu be pagalbos iš šalies būtų neįmanoma susidoroti.

Ši reali pagalba ateina iš ilgamečio bendradarbiavimo su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Be jų įsitraukimo šiandien sunkiai įsivaizduoju „Muzikos talentų lygą“. Taip pat džiaugiuosi, kad per daugelį metų, dirbdama versle, įgijau draugų, kurie ir dabar neatsisako padėti finansiškai ar paslaugomis, kurios reikalingos festivaliui.

- Kažkada vadovavote automobilių verslui, sėkmingai dalyvavote muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“. Kada įvyko tas lūžis, kai panorote gyvenimą sieti su muzikos sritimi?


- Taip, buvo automobilinis etapas, kurį prisimenu ir miniu gerais žodžiais: ten įgyta patirtis, sutiktų įdomių žmonių pažinimas, socializacija, įdomi veikla, bendravimas su dideliais koncernais, sėkminga karjera, pripažinimas - tai dalykai, už kuriuos aš dėkinga likimui ir visiems mane supusiems žmonėms. Beje, su daugeliu iš jų bendraujame iki šiol.

Aš neišėjau iš verslo į muziką, aš tiesiog išėjusi iš verslo pasinaudojau savo pomėgiu muzikuoti, kad užpildyčiau atsiradusią tuščią vietą. Akivaizdu, kad gamta nemėgsta tuštumos - jei ji kažkur atsiranda, anksčiau ar vėliau ją kažkas užpildo. Taip susiklostė, kad turėjęs laikinai tuštumą užpildyti sugalvotas projektas šiandien užima visą mano laiką.

O kada žmogui reikia pokyčių, dažniausiai kiekvienas tą pajaučia savaip, tik ne visada ir ne kiekvienas išdrįsta žengti žingsnį pokyčių link.

- Nors dažnas mūsų jaučia, kad reikėtų pokyčių, giliai viduje jų bijo. Kaip pasiryžti tiems pokyčiams?


- Recepto, kaip pasiryžti ar ką daryti, tikriausiai neišrašysi, o, neįsigilinus į konkrečią situaciją dalyti patarimus ir vaizduotis guru, būtų neatsakinga. Puikiai galiu suprasti tuos žmones, kurie nedrįsta daryti esminių pokyčių, nes yra suvaržyti finansinių įsipareigojimų, negali sau leisti rizikuoti dėl šeiminės situacijos ir pan. Suprasti galiu, bet linkėčiau nenuleisti rankų ir atrasti savyje ryžto imtis konkrečių veiksmų savo svajonių įgyvendinimo link, jei esama situacija neleidžia jaustis laimingam. Didžiausia beprotybė yra rytoj tikėtis kitokio rezultato nei šiandien, bet nieko nedaryti kitaip nei vakar.

- Pirmaisiais festivalio organizavimo metais labiau žaidėte žaidimą „pavyks-nepavyks“. Ar tikėjotės sulaukti tokios sėkmės ir kartu ar buvote pasiryžusi įdėti tiek daug darbo?

- Aš labai tikėjau projekto sėkme, nors visada suvokiu galimas rizikas ir nesėkmes. Taip pat juo tikėjo ir mano bendraminčiai ir projekto bendraautoriai, nes kūrėme jį kartu - mano dueto partneris Romas Bubnelis ir gera bičiulė režisierė Regina Stadalnikaitė-Komžienė. Turiu savybę - jei jau ką nors daryti, tai tik labai gerai, o jei labai gerai neišeina, tada geriau visai nedaryti, nei daryti bet kaip. Aukštus reikalavimus keliu ne tik kartu dirbantiems ir renginio techninį aptarnavimą teikiantiems paslaugų teikėjams, bet ir sau. Jokia paslaptis, kad vadovavimo ir organizacines savybes atsinešiau į šią sritį iš verslo ir tas labai padeda.

- Esate sakiusi, kad jums didžiausias atpildas ir prasmė - laimingi vaikų veidai.


- Taip, ši prasmė palaiko ir neleidžia nuleisti rankų iki šiol, nes nieko nėra maloniau kaip išgirsti, kad konkursas pažadino motyvaciją dainuoti net iki tol nedainavusiems vaikams, o vadovai, dar net neišvažiavę namo, jau pradeda galvoti, kokį numerį ruoš ateinantiems metams, nes, pasak jų, tik čia gali nebijoti realizuoti drąsiausių idėjų, niekas nėra statomas į formato ar žanro rėmus.

- Kokią muziką pati mėgstate klausyti?

- Klausausi įvairios muzikos. Žinoma, ji priklauso nuo nuotaikos, nuo to, ar esi kelyje, ar sporto klube, ar vakarėlyje, ar prie pietų stalo. Galiu pasakyti, kad konkursas išmokė domėtis labai įvairia muzika, nes tokią muziką mėgsta ir atlieka mūsų dalyviai. Tačiau kuo daugiau žinai, tuo labiau supranti, kad dar daug ko nežinai. O noras sužinoti yra tas dalykas, kuris neleidžia užmigti ant laurų ir skatina judėti į priekį.

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • AVARIJA: ketvirtadienio vakarą Širvintose susidūrė motociklas ir lengvasis automobilis; gali būti prispaustas ir sužeistas žmogus.
  • NULIS: Suomijos sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį, pirmą kartą per daugiau nei 3 mėnesius, paskelbė apie nulį naujų COVID-19 atvejų šalyje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar savo gyvenime jaučiate, kad karantinas Lietuvoje dar nesibaigė?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +9 C

+8 +10 C

 

+13 +14 C

 +18+19 C

+20 +22 C

 

+18 +21 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1194 PLN - 4.4135
RUB - 77.0055 CHF - 1.0793
GBP - 0.8907 NOK - 10.6777

Nuorodos