respublika.lt
 
VZ LOGO 3

Džudo Lo keliai ir klystkeliainuotraukos

2019 balandžio mėn. 13 d. 14:26:19
Milda KUNSKAITĖ

Regis, praėjo amžinybė nuo tada, kai 46 metų aktorius išsiskyrė su pirmąja žmona, britų aktore Sedi Frost (Sadie Frost). Per tą laiką (nuo 2003 metų) Dž.Lo, kaip sako pats, patyrė visas įmanomas gyvenimo krizes ir dabar jaučiasi subrendęs naujai santuokai. Su 32 metų Filipa Koen (Phillipa Coan), kurios pavardė kino gerbėjams nieko nesako - moteris, užkariavusi aktoriaus širdį, su šou verslu visiškai nėra susijusi.

×
nuotr. 3 nuotr.
Dž. Lo. EPA-Eltos nuotr.

 

Su Sedi Frost Dž.Lo susituokė labai jaunas ir iškart tapo tėvu. Jie išsiskyrė, kai Džudui buvo vos 30 metų, bet jis jau buvo žinomas aktorius ir trijų vaikų tėvas. Nuo tada jis ne kartą audrino publiką savo žygiais. Romanas su Siena Miler (Sienna Miller) - jie tai susieidavo, tai išsiskirdavo, buvo vienas kitam neištikimi arba įtarinėjo vienas kitą neištikimybe - turėjo nemažos reikšmės aktoriaus likimui ir pasaulėjautai. Paskui buvo trumpų ir neįpareigojančių intrigėlių laikotarpis, bet Džudas susilaukė dar dviejų dukterų. Aktoriaus garbei reikia pasakyti, kad jis jas pripažino ir dalyvauja jas auginant, nors su jų motinomis tęsti santykių neketino. 2015 m., susipažinęs su psichologe Filipa Koen Dž.Lo pasikeitė: tapo ramus, santūrus, jo vardas nustojo būti siejamas su skandalingomis istorijomis. Įgijęs išminties iš gyvenimo patirčių, daugiausia negatyvių, Džudas ketina oficialiai įforminti šiuos santykius. Kol kas nepatvirtintais duomenimis, ceremonija turėtų vykti gegužę Prancūzijos pietuose, kur seniai gyvena Dž.Lo tėvai, vadovaujantys teatro mokyklai.

- Džudai, jums dabar labai gerai sekasi. Ir asmeniniame gyvenime, ir karjeroje. Nusifilmavote dviejuose dideliuose projektuose - filme „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti 2“ pagal Dž.Rouling (J.Rowling) romaną ir „Kapitonė Marvel“. Tai ne juokas. Štai Džonis Depas (Johnny Depp) sakė, kad priėmė Dž.Rouling pasiūlymą net neskaitęs scenarijaus. O jūs?


- Na, aš, galima sakyti, užaugau su Hariu Poteriu! Kartu su savo vaikais. Mano nuomone, tai geniali idėja - kaip įprasta Džoanai Rouling - parašyti Hogvartso pasaulio herojų priešistorę. Suprantama, kai Džoana pakvietė mane pasišnekėti šia tema, aš iškart sutikau. Ji mane apšvietė, koks buvo jaunas Albas Dambldoras prieš tai, kai tapo būsimųjų burtininkų mokyklos direktoriumi. Kas dėjosi jo galvoje, širdyje, koks buvo jo gyvenimo kelias.

- Įdomu, Džoana būtent jus iš pat pradžių įsivaizdavo jaunojo Dambldoro vaidmenyje?

- Nemanau. Aš pats atėjau ir paprašiau apsvarstyti mano kandidatūrą. Į mano prašymą buvo pažiūrėta labai rimtai. O paskui savanoriškai sutikau dalyvauti kino bandymuose, kad jie galėtų rasti tinkamą aktorių. Nes ne mažiau kaip filmo kūrėjai norėjau suprasti: ar sugebėsiu atlikti milijonų vaikų ir suaugusiųjų mylimo herojaus vaidmenį?

- Edis Redmeinas (Eddie Redmayne), kuris vaidina jūsų mokinį, su nuoskauda pasakojo, kad tik su jumis Dž.Rouling kalbėjosi valandų valandas. Su kitais - tik filmavimo aikštelėje, kurioje buvo visą laiką.


- Džoana moka taip padaryti, kad žmogus jos draugijoje jaučiasi gerai. Nesivaržo. Nors negali nesuprasti, koks išskirtinis yra šis reiškinys - Džoana Rouling. Ji neslepia, kad Dambldoras neretai išreiškia jos pačios mintis, yra jos savotiškas ruporas. Todėl ji negailėjo jėgų ir laiko pokalbiams su manimi.

- Jos nuomone, jums nereikėjo lygiuotis į aktorius Ričardą Harisą (Richard Harris) ir Maiklą Gemboną (Michael Gambon), vaidinusių Dambldorą filmuose apie Harį Poterį?

- Čia kaip tik ir yra vienas iš pranašumų - nesižvalgyti į savo pirmtakus. Aktoriui laisvė pačiam kurti vaidmenį - didelis gėris. Nors spėju, kad jų aktorinis darbas vis tiek lindėjo mano pasąmonėje. Juolab šiais artistais žaviuosi. Bet mes nusprendėme, kad neverta stengtis suvaidinti vieną iš jų, atseit jauną. Nors man, aišku, juokinga vadinti savo personažą jaunu: man buvo 45-eri, kai jį vaidinau. Pats vidutinio amžiaus krizės įkarštis. Bet esu ne prieš kuo ilgiau likti „jaunas“ - bent tokiu būdu (juokiasi).

- Tai išties juokinga - jūs ir „jaunas popiežius“ Paolo Sorentino seriale apie išgalvotą Romos popiežių (kaip tik dabar Dž.Lo Venecijoje filmuojasi antrajame šio serialo sezone, bet jis vadinasi „Naujasis popiežius“), ir jaunas Dambldoras...

- Ką gi, įtraukiau žodį „jaunas“ į visas savo sutartis!

- Neseniai pagaliau buvo atskleista baisi paslaptis - kokį vaidmenį suvaidinote superfilme „Kapitonė Marvel“, naujame garsiosios studijos „Marvel“ projekte. Atvirai sakant, būtent jus buvo sunku ten įsivaizduoti...

- Ką gi, jie žinojo, kam patikėti paslaptis! Esu iš tų žmonių, kurie sugeba nė neprasižioti. Todėl net mano vaikai nieko nežinojo. Atvirai pasakius, aš nelabai nusimaniau apie Marvel herojus, kitaip nei apie Hario Poterio pasaulį. Nors ir mačiau nemažai filmų iš tos serijos su puikiais aktoriais. Man buvo smalsu sužinoti, kaip veikia visi tie specialieji efektai, grandiozinės dekoracijos, speciali įranga ir taip toliau. Be to, jau seniai buvau pažadėjęs vaikams suvaidinti superherojų.

- Kadaise saikstėtės, kad nė už ką nekentėsite treniruočių, kurias tenka atlaikyti aktoriams, ruošiantis filmuotis...

- Teisingai. Bet tai nereiškia, kad esu visiškai nesportiškas žmogus. Seniai boksuojuosi ir praktikuoju kovų menus. Nors šiuo atveju teko peržengti per save ir keletą mėnesių kiekvieną rytą pradėti nuo pamokų kaskadininkų mokykloje. Tokiuose filmuose dalyvaujančiam aktoriui visada privalu kilstelėti kartelę. Padaryti tai, ko anksčiau netekdavo.

- Jūs su Natali Portman (Natalie Portman) neseniai suvaidinote filme „Vox Lux“ - tokį slidų ir šlykštų popžvaigždės vadybininką. Filmas kažkuo primena plačiai nuskambėjusį filmą „Taip gimė žvaigždė“ su Bredliu Kuperiu (Bradley Cooper) ir Lady Gaga...

- Taip. Tiksliai. Tai tarsi juoda, piktadariška, nepakylėta „Žvaigždės“ versija (juokiasi). Iš tiesų tai istorija apie šlovės padarinius. Sąvokoje „žinomumas“ aš asmeniškai labiausiai nekenčiu to, kad, tegu ir nesąmoningai, visada prisimeni, kaip atrodai, ką kalbi, kaip elgiesi, net jeigu nesi viešoje vietoje. Negalima užsimesti ant pižamos palto arba užsivožti ant galvos, pavyzdžiui, medinės skrybėlės (juokiasi). Nors labai norisi.

- Regis, jūs kaip tik garsėjate tuo, kad galite pasirodyti tiek atrodydamas elegantiškai, tiek ir kuo netinkamiausiai... Vienu metu mados ekspertų buvote kritikuojamas dėl meilės plačioms apdribusioms kelnėms. Bet, regis, ši mada vėl grįžta...

- Gali būti, aš nežinau. Žinau viena: kai sekmadienio rytą išbėgu į artimiausią parduotuvėlę šviežio pieno, vis tiek kurią nors akimirką šmėsteli mintis: „O, po perkūnais! Kaip aš galėjau pamiršti, kad esu su pižama! O jei kas nors užsimanys mane nufotografuoti?“ Bet yra ir teigiamybių. Kinas - ypatinga meno rūšis. Teatre aktorius dalijasi emocijomis su žiūrovais tiesiog čia ir dabar. Jie - istorijos dalis. O kine viskas kitaip. Galima nusifilmuoti ir niekada gyvenime nesutikti nė vieno žmogaus iš tų, kurie žiūrėjo filmą. Kuriems iš esmės tu ir dirbai. Todėl, kai prie manęs priėję žmonės prisistato ir sako: „Geras filmas!“, „Puikus vaidmuo!“, „Ačiū!“ arba „Man nepatiko“, visada tiems žmonėms pajuntu dėkingumą.

- Labai dažnai esate vadinamas gražuoliuku, aptarinėjama jūsų išvaizda. Būti gražiam - palaima ar bausmė?


- Bet kokios etiketės aktoriui yra siaubas. Nes mes norime stebinti, priblokšti, žiūrovus laikyti įtampoje, priversti juos spėlioti. Todėl visi tie epitetai, kuriuos pelnydavau nuo jaunystės, kaip „auksinis berniukas“, „jaunas gražuoliukas“ ir panašiai, man keldavo nerimą. O kas bus, kai man pradės slinkti plaukai, kas, beje, dabar ir vyksta? Kas bus, kai imsiu senti? Gera žinia: kai man sukako 40 metų, aš pagaliau palikau komforto zoną ir pradėjau gauti vaidmenų, neatitinkančių gražuolio etiketės. Įdomu, bet dabar paaiškėjo, kad apie mane dar daug ką galima pasakyti. Bet žinote, jei man dabar kas pasakys: „Tu velniškai gražus“, aš, ko gera, atsakysiu: „Džiaugiuosi tai girdėdamas!“ (Juokiasi.)

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PASISKOLINO: Vyriausybė vidaus rinkoje pasiskolino 20 mln. eurų už vidutines 0,259 proc. palūkanas; suma skolinamasi beveik 10 metų.
  • GAMYBA: pramonės gamyba rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu praeitų metų mėnesiu, Lietuvoje sumažėjo 0,4 proc., skelbia Eurostatas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar teisinga, kad prekybos centrai savo mokesčius permeta ant vartotojų?

balsuoti rezultatai

Ar mėgstate atostogauti vėsiuoju sezonu?

balsuoti rezultatai
reklama
VZ LOGO 2
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+9 +12 C

 +8 +10 C

 

+10 +13 C

+16 +18 C

+13 +15 C

 

 +17 +19 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-5 m/s

 

USD - 1.1043 PLN - 4.3057
RUB - 70.8034 CHF - 1.1025
GBP - 0.8752 NOK - 10.0375