Blogos mergaitės vaidmenį sukūrusi Agnė Šiaulytė stereotipais netikinuotraukos (2)

2020 liepos 18 19:55:36 Perskaitė 3871

Agnė Šiaulytė, daugeliui geriau žinoma kaip atlikėja Petunija, sako visą gyvenimą save siejusi su muzika. Muzika ir liko jos gyvenimas, nors šalia atsirado ir aktorystė. Agnės įkūnytą blogą mergaitę dabar galima pamatyti per TV3 televiziją rodomame seriale „Blogoms merginoms - viskas“.

 

- Ar žiūrite jau rodomą serialą „Blogoms merginoms - viskas”? O gal jau matėte? - „TV Publika“ paklausė Agnės Šiaulytės, seriale suvaidinusios vieną pagrindinių vaidmenų.

- Viso serialo tikrai nemačiau, tad dabar žiūriu Go3 platformoje. Su keliais jame vaidinusiais aktoriais pasižiūrime, aptariame, labai smagu užpildyti tas veiksmo spragas - mes gi filmuodamiesi dažnai vienas su kitu nesusitinkame, kas kaip vaidina, nežinome. Tad įdomu pasižiūrėti.

- Ar kada buvote bloga mergaitė?


- Nesitapatinu su šiuo posakiu. Nemanau, kad yra blogų ar gerų mergaičių. Būna blogi arba geri poelgiai. Etikečių niekam nesu linkusi uždėti.

- Tai ne pirmas serialas, kuriame vaidinate. Buvo „Laisvės kaina. Sąjūdis“, „Laisvės kaina. Disidentai“, „Uošvių nepasirinksi“. Kaip tapote aktore, juk daugelis jus žino kaip atlikėją, ypač po „Eurovizijos“ atrankos?

- Aš visą gyvenimą mačiau tik vieną kryptį - muziką. Man nebuvo įdomūs jokie sportai, nei dar kažkas. Kai įsivaizduodavau, kokia turėtų būti mano specialybė, ką norėčiau daryti ateityje, niekada nebuvo kito varianto - tik muzika. 2016 metais dalyvavau nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, o vėliau pamačiau skelbimą, kad ieškoma žmonių masuotėms filme. Parašiau atranką organizavusiam žmogui, kad norėčiau dalyvauti. O jis buvo didelis „Eurovizijos“ fanas - pakvietė ateiti. Praktiškai dvejus metus dirbau toje pusiau nematomoje serialų kūrimo pusėje - įvairiose masuotėse (nuo serialų iki reklamų). Man kažkaip pribyrėjo tos patirties. Tad su bendraminčiais ir patys pradėjome daryti įvairius video-, mane įtraukė ta sritis, jaučiau, jog galiu ir daugiau kažką nuveikti, ne tik masuotėse be žodžių sudalyvauti. Išdrįsau nueiti į vieną atranką - mane pasirinko. Nuo to laiko vis pakviečia filmuotis.

- Ką reiškia jūsų sceninis vardas „Petunija”? Mėgstate gėles?

- Tai niekaip nesusiję su gėlėmis. Gal toks keistas skambesys, toks lietuviškas pavadinimas mane patraukė, nežinau. Nes nėra jokios įdomios istorijos, tas žodis „Petunija“ tiesiog mistiškai man prilipo. Dabar kartais net draugai manęs nevadina Agne. Petunija yra tiesiog kažkokia mano dalis, su kuria labai susitapatinu. Norėčiau, kad išgirdus žodį „Petunija“ žmonės pirmiausia pagalvotų apie mano muziką, o ne apie gėles.

- Dainuojate nuo vaikystės, B.Dvariono muzikos mokykloje baigėte fortepijono, džiazo dainavimo specialybę. Bet studijuoti pasirinkote istoriją Vilniaus universitete. Kodėl?

- Įstojau studijuoti istoriją, nes nepatekau į Muzikos ir teatro akademiją. Mama sakė: gerai supranti istoriją, gerai išlaikei egzaminus, pasirink istoriją. Tokia standartinė situacija. Bet nesigailiu, kad baigiau istorijos bakalaurą. Gavau puikų išsilavinimą. Tuo labiau kad man ši specialybė nesukliudė vėliau studijuoti džiazo magistro - praėjus metams po istorijos bakalauro, įstojau į magistro studijas Muzikos ir teatro akademijoje. Dabar ir mano darbas, ir gyvenimas yra muzika, šalia kurios dar atsirado ir aktorystė, vaidyba televizijoje. Abi šios sritys papildo viena kitą.

- Pernai gruodį išleidote debiutinį albumą „Petunija“. Kaip apibūdintumėte savo muzikos stilių?

- Pirmasis albumas, manau, yra toks savęs ieškojimo albumas. Jame skamba „dream pop“ stiliaus dainos su įvairių stilių priemaišomis ir eksperimentais.

Kadangi aš ir Kęstutis Vaitkevičius, mano partneris tiek scenoje, tiek gyvenime, esame iš labai skirtingų muzikinių aplinkų, tad kai mes kartu sueiname, pasidaro didelė įvairių stilių bomba. Per tuos 4 metus, kai kūrėme pirmąjį albumą, buvo toks skambesio ieškojimas, bandymas rasti, kas įdomiau, kas mums yra arčiau sielos, todėl toks eksperimentinis ir yra mūsų pirmasis albumas. O tolimesni darbai bus tai, kas išsigryninta, kas yra tas pagrindinis Petunijos skambesys.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net