Barbora Jakilaitė: Žirgai ne tik draugai, jie - šeimanuotraukos (2)

2018 rugpjūčio mėn. 18 d. 15:10:11 Perskaitė 2280

Žmogų, kuris atrado veiklą, teikiančią jam labai daug džiaugsmo, galima vadinti laimingu. O jeigu dar pildosi svajonės! Edmundo ir Rasos Jakilaičių dukra Barbora yra keturiolikmetė moksleivė, kurią pavadinę laiminga tikrai nesuklysime. Du žirgai, dailusis jojimas, Lietuvos dailiojo jojimo čempionės titulas, dalyvavimas Europos dailiojo jojimo čempionate - tai panelei teikia daug džiaugsmo.

 

 

- Barbora, kaip prasidėjo tavo draugystė su žirgais?

- Atsimenu, kai buvau mažytė, tėvai mane nusivežė į arklidę prie mūsų sodybos. Ten pirmą kartą užlipau ant žirgo ir iškart pajaučiau, kad esu ten, kur ir turėčiau būti!

- Iš šono atrodo, kad be galo sunku suvaldyti žirgą! Kaip tau pavyksta?

- Žirgas yra valdomas visu kūnu - tiek rankom, tiek kojom, tiek nugara. Man prireikė kelerių metų, kad išmokčiau valdyti žirgą, ir tik dabar galiu pradėti su juo atlikti sunkesnius elementus.

- Esi Lietuvos dailiojo jojimo čempionė, ar turi tikslą, kurį būtinai norėtum pasiekti?

- Mano svajonė buvo dalyvauti Europos čempionate - dalyvavau. O dabar svajoju apie prizines vietas Europos čempionate ir gal kada nors - pasaulio čempionate.

- Ar, be dailiojo jojimo, dar turi mėgstamų užsiėmimų? Kaip suspėji ir mokytis, ir treniruotis?

- Be dailiojo jojimo daugiau neturiu jokio sporto ar kitos veiklos, kuri mane taip trauktų, kaip žirgai. Bet labai mėgstu keliauti ir leisti laiką su draugais.

- Ar gali savo žirgus vadinti draugais?

- Žinoma! Du mano žirgai yra ne tik mano draugai - laikau juos savo šeima. Manau, kad žirgas yra toks pats geras žmogaus draugas kaip šuo, kartais jie gali būti supratingesni net ir už žmogų.

- Leidykla „Nieko rimto“ išleido knygą „Juodasis Gražuolis“ apie nepaprasto žirgo gyvenimą XIX a. Anglijoje. Kaip manai, ar labai pasikeitė žirgų ir kitų gyvūnų gyvenimas per amžių? Ar jis gerėja?

- Manau, kad žirgų ir kitų gyvūnų gyvenimas pamažu gerėja. Žirgų pradeda nebereikėti ūkyje, nes atsirado traktoriai, todėl sportiniai žirgai gali džiaugtis tikru sportinio žirgo gyvenimu!

- O ar keičiasi žmonių požiūris į gyvūnus? Juk arkliai anksčiau daugiau buvo laikomi namuose dėl darbų.

- Žmonių požiūris į gyvūnus po truputį ima keistis. Vis daugiau žmonių pradeda gyvūnus laikyti savo draugais, o ne išnaudoti įvairiems darbams.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net