Aktorė C.Blanchett pirmininkaus Venecijos kino festivalio žiurinuotraukos

2020 sausio mėn. 16 d. 17:07:04 Perskaitė 2064

Žymi aktorė Cate Blanchett ketvirtadienį buvo įvardinta 2020 metų Venecijos kino festivalio žiuri pirmininke.

 

50 metų amžiaus aktorė, kuri 2014 metais už vaidmenį Woody'io Alleno filme „Džesmina“ (Blue Jasmine) buvo apdovanota „Oskaru“, jau anksčiau yra pirmininkavusi kito kino festivalio žiuri. 2018 metais C. Blanchett buvo Kanų kino festivalio žiuri pirmininkė.

Venecijos kino festivalio direktorius Albertas Barbera teigė, kad C. Blanchett yra „šiuolaikinio kino ikona“ ir gyrė aktorę už moterų teisių skatinimą.

2005 metais C. Blanchett buvo apdovanota „Oskaru“ už geriausios antro plano aktorės vaidmenį režisieriaus Martino Scorseses filme „Aviatorius“ (The Aviator). Ji šiame filme atliko Katherine Hepburn vaidmenį. 2014 metais aktorei taip pat atiteko „Oskaras“ geriausios aktorės kategorijoje už vaidmenį filme „Džesmina“. Be kita ko, 2007 metais aktorė Venecijos kino festivalyje pelnė geriausios aktorės apdovanojimą už biografiniame filme „Manęs čia nėra“ (Im' Not There) atliktą vaidmenį.

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje, pradėtas rengti 1932 metais. Šiemet jis vyks rugsėjo 2-12 dienomis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net