Aksesuarai pagal Margaritą Petrauskienę

2010 liepos 09 20:02:27 Perskaitė 6765

Menininkė Margarita Petrauskienė neseniai visus sukvietė į sostinės Pylimo galeriją - čia vyko jos sukurtų aksesuarų paroda "Atgal į ateitį". Susirinkusieji galėjo ne tik grožėtis puikiais meno dirbiniais, bet ir stebėti teatralizuotą jų pristatymą. Aktorė Edita Užaitė, kurios įkūnyta herojė rengiasi vakarėliui ir bando pasirinkti papuošalus - vieną po kito juos įsisega, matuojasi norėdama išsirinkti - subtiliai ir rafinuotai pristatė kiekvieną dirbinį, o skambant Aurelijaus Globio gitarai teatralizuotas aksesuarų pristatymas dar labiau kaustė dėmesį.

M.Petrauskienė pastaruosius penketą metų kuria ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, kur savo darbus pristato Bostono galerijose, mugėse, parodose. 2008 m. dalyvavo lietuvių išeivijos tapybos parodoje Čiurlionio meno galerijoje Čikagoje. 2009 m. surengė personalinę tapybos darbų ir moteriškų aksesuarų parodą Vilniuje.

Menininkė aktorei padovanojo vieną sagę linkėdama ilgaamžiškumo scenoje. Mat dovanotoji sagė ypatinga - padaryta iš M.Petrauskienės tetos aktorės Birutės Raubaitės auskaro, papuošalo drugelio. "Mano teta švęs 84-ąjį gimtadienį - ir ją vis dar galima pamatyti Kauno dramos teatro scenoje. Tokio profesinio ilgaamžiškumo linkiu ir Editai", - sakė M.Petrauskienė.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Laisvalaikis"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net