Šiandien - darbe, rytoj - paplūdimy (1)
„Laisvalaikio“ inf.
Sėdite apsivertę darbais, tačiau internete pamatote atostogų pasiūlymą, kuriam negalite atsispirti, ir kitą dieną jūs jau mėgaujatės Turkijos saule ir jūra. Tokie pasiūlymai skamba viliojančiai, tačiau ne visiems tinka. Apžvelkime planuotų ir neplanuotų kelionių pliusus ir minusus.

Paskutinė minutė
Galimybė išvykti paskutinės minutės atostogų ne tik žavi romantiškumu, bet ir vilioja galimybe sutaupyti. Visgi tokio tipo kelionėms reikia šiek tiek lankstumo. „Paskutinės minutės kelionių pasiūlymais dažniau naudotis linkę tie žmonės, kuriems nereikia atostogų plano pasitvirtinti prieš metus, jie gali laisvai valdyti savo laiką ir krūvį. Tokie žmonės, radę ypač patrauklų pasiūlymą, gali išvykti kad ir kitą dieną - ar tai būtų ilgasis savaitgalis, ar savaitės atostogos“, - sako kelionių organizatoriaus „Kidy Tour“ produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė.
Didžiausias paskutinės minutės kelionių pliusas - patrauklios kainos. Kartais pasitaiko pasiūlymų, kai 3-4 dienų atostogos viename iš užsienio kurortų gali kainuoti iki dviejų šimtų eurų asmeniui. Į šią sumą įskaičiuotas skrydis, viešbutis su numatytu maitinimo tipu, pervežimai. Savaitės atostogos tomis pačiomis sąlygomis gali kainuoti nuo trijų šimtų eurų asmeniui, o kartais - iki trijų šimtų. „Žinoma, reikia prisiminti, kad pasirinkimas tokiais atvejais yra kur kas ribotesnis ir ne visada atitinka lūkesčius“, - priduria ekspertė ir primena, kad ekspromtu suorganizuotos atostogos suteikia žavesio.
N.Kurtinaitienė pabrėžia, kad paskutinės minutės kelionės skirtos ne visiems. Vienas didžiausių minusų - ne visos darbovietės išleidžia neplanuotų atostogų, mokyklą lankantys vaikai negali praleisti pamokų. „Turintiems konkrečią atostogų datą laukti paskutinės minutės pasiūlymų yra rizikinga, nes jų gali ir nepasitaikyti, tad liktumėte be atostogų. Taip pat jei turite mėgstamą viešbutį ar kurortą, nėra garantijos, kad, laukdami paskutinės minutės pasiūlymų, gausite būtent tai, ko norite“, - paaiškina ekspertė.
Mėgstantiems planuoti iš anksto
„Paskutinės minutės“ priešingybė - išankstiniai pardavimai. Jie skirti mėgstantiems ar turintiems atostogas planuoti iš anksto ir gauti geriausią variantą. Paprastai išankstiniai kelionių pardavimai prasideda likus bent pusmečiui iki numatytų atostogų, o pasibaigia prieš sezono pradžią.
„Pavyzdžiui, išankstinius pardavimus kelionėms į Egiptą pradėjome balandžio pradžioje, o pirmasis rudens-žiemos sezono skrydis bus spalio pabaigoje. Žinoma, kuo arčiau sezono pradžia, tuo mažiau laisvų datų ir viešbučių lieka, todėl visada siūloma atostogomis, ypač šeimoms su vaikais, pasirūpinti iš anksto“, - sako N.Kurtinaitienė.
Ekspertė pabrėžia, kad vienas didžiausių išankstinių pardavimų pliusų - platus skrydžio datų, atostogų trukmės ir viešbučių pasirinkimas, taip pat palankios pardavimų sąlygos.
Minusas nebent tas, kad, atsitikus nenumatytoms aplinkybėms prieš pat kelionę, sumokėtų pinigų galite neatgauti.
N.Kurtinaitienė pabrėžia, kad paskutinės minutės pasiūlymai ir išankstinių pardavimų paketai skirti skirtingų poreikių ir galimybių turintiems keliautojams. Svarbiausia, anot jos, įsivardyti lūkesčius.
Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
