respublika.lt

Lyderių kalbas nagrinėjanti ekspertė: „Viešojo kalbėjimo įgūdžiai būtini kiekvienam žmogui”

2021 lapkričio 26 13:06:41
„Laisvas ir nepriklausomas kanalas“ info

Neretai susiduriame su situacijomis, kai tenka išsakyti savo nuomonę, tačiau pritrūksta žodžių, susivyruojame, neišdrįstame. O jeigu reikia kalbėti prieš auditoriją, dažnas stengiasi to išvengti. Taigi, ko reikia, kad nebijotume ir mokėtume kalbėti bei įtikinti?

×
nuotr. 1 nuotr.
Viešasis kalbėjimas. Asociatyvi pixabay nuotr.


Neringa Bliudžiūtė, komunikacijos ir viešojo kalbėjimo trenerė, šioje srityje sukaupė išties nemažai patirties - rašė kalbas prezidentei Daliai Grybauskaitei, dirbo su NATO padalinio komunikacija. Dabar komunikacijos agentūros „Good to know" lektorė dalinasi savo patirtimi su visais, kuriems reikia pagalbos su strategine komunikacija bei viešuoju kalbėjimu.

Neringa prisipažįsta, kad mitai, lydintys viešojo kalbėjimo temą, ją pasiekia itin dažnai. „Žmonės neretai įsivaizduoja, kad viešasis kalbėjimas reikalingas tik lyderiams ir vadovams, tačiau net nepagalvoja, kad tai praverčia ir norint savo vaikus įtikinti išsivalyti dantis", - šypsosi ekspertė ir tuoj pat priduria, kad iš tiesų mokėti kalbėti ir raiškiai išsakyti savo mintis reikia tiek kasdieniame gyvenime, tiek darbe, kai norime argumentuotai pateikti savo poziciją bei priversti kitus išgirsti tai, ką norime pasakyti.

Klabėjimo trenerė taip pat pasidalino keliais patarimais, kurie mūsų kalbą pavers įtaigia. „Žinoti, ką savo kalba nori pakeisti, yra taip akivaizdu, bet mes dažniausiai to neišpildome, nes ateiname papasakoti. Taip pat pradedame nuo Adomo ir Ievos, kas dažnai auditorijai leidžia pamesti mintį, o juk mums svarbu pritraukti dėmesį ir įtikinti klausytoją", - sako Neringa.

Neringa taip pat turi atsakymą į visiems labiausiai rūpimą klausimą - kaip įveikti auditorijos baimę. „Klausytojų auditorija nėra beformė minia, nusistačiusi prieš jus. Tai yra paprasti žmonės, tokie pat kaip ir jūs, todėl reikia išsirinkti auditorijoje kelis žmones, kuriems galėtumėte kalbėti", - teigia komunikacijos ekspertė.

Daugiau jos patarimų ir minčių galėsite išgirsti jau šį šeštadienį laidoje „Mes pačios" 9.30 val. per LNK. Čia taip pat kalbins gydytoją dietologę, kuri sugriaus keto dietos legendą ir pasidalins sveikatai palankios mitybos principais, o gamtininkas Salemonas Paltanavičius papasakos, ką nuveikti ir pamatyti galime gamtoje atšalus orams.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s