Kauniečių vaikų vasaros atostogos bus praturtintos šimtais įdomių užsiėmimųnuotraukos

2019 gegužės mėn. 06 d. 15:56:38 Perskaitė 613

Ką veikti moksleiviams per artėjančias vasaros atostogas? Šis klausimas neturėtų kelti rūpesčių Kauno mokyklų auklėtiniams ir jų tėveliams. Įdomų ir turiningą laisvalaikį vaikai gali rinktis iš pusantro šimto dienos užsiėmimų bei kelių dešimčių skirtingų stovyklų. Pirmadienį jau prasidėjo registracija.

 

„Kasmet stengiamės praplėsti veiklų spektrą ir pasiūlyti vaikams vis turiningesnius bei kokybiškesnius užsiėmimus. Siekiame, kad kauniečiams visa tai nieko nekainuotų. Taip pat ir vaikų stovyklos neturėtų pareikalauti didelių išlaidų. Tikiu, kad visi norintieji tikrai nenuobodžiaus, o iš arčiau susipažinę su naujomis veiklomis, galbūt sieks tęsti jas ir po vasaros atostogų“, - sakė Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pasak savivaldybės administracijos atstovo Arnoldo Bukelio, jau trečius metus iš eilės pristatomos nemokamos dienos užimtumo veiklos, savivaldybė prisideda organizuojant vaikų vasaros poilsio stovyklas. Šią savaitę prasidėjo registracija internete adresu: vasara.kaunas.lt.

Beveik 5 tūkst. vaikų pernai išbandė muzikos, meno, sporto užsiėmimus, mokėsi dizaino, filmų kūrimo ir net cirko artistų įgūdžių. Šiųmetė vasara jiems irgi bus labai aktyvi. Su vaikais dirbs kvalifikuoti, profesionalūs vadovai, treneriai, mokytojai.

Šiemet specialiai sukurta elektroninė registracijos platforma pasitelkiant Elektroninių valdžios vartų sistemą. Tai padės tiksliau identifikuoti visus norinčiuosius ir užtikrins, kad kiekvienam būtų sudarytos lygios galimybės patekti į pageidaujamas veiklas. Be to, nuo šiol susidomėjusieji, pasinaudodami filtravimo sistema, galės greičiau ir paprasčiau iš ilgo sąrašo atsirinkti užsiėmimus pagal savo interesus.

Vicemerės R. Šnapštienės koordinuojama Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“ šiemet iš miesto biudžeto skyrė 190 tūkst. eurų, iš dalies finansuodama nevyriausybinių organizacijų projektus, skirtus rengti vasaros poilsio stovyklas. Tai turėtų žymiai sumažinti jų kainą, kad kokybiškas vaikų poilsis per atostogas būtų prieinamas visoms kauniečių šeimoms.

Tuo metu nemokami dienos užsiėmimai organizuojami Kauno miesto biudžetinėse kultūros, švietimo ir sporto įstaigose - mokyklose, teatruose, muziejuose, bibliotekose bei kitose meno ir sporto organizacijose. Dienos stovyklos veiks darbo dienomis, ir užsiėmimai jose truks nuo dviejų iki maždaug keturių valandų. Jie prasidės birželį, vos pasibaigus mokslo metams (pradinukams - nuo birželio 10 dienos, o vyresnių klasių moksleiviams - nuo birželio 25-osios).

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad registruojantis labai svarbu įvertinti vaikų sveikatą, atsižvelgti į jų pomėgius. Naudinga objektyviai pasverti savo galimybes bei rinktis tik tuos užsiėmimus, kuriuos poilsiaujantys moksleiviai išties pareigingai lankys. Tuomet į likusias laisvas vietas galės patekti daugiau mažųjų kauniečių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net