2018-ųjų tendencijos ir baldai, kuriuos perkame iš įpročionuotraukos

2018 spalio mėn. 17 d. 09:09:11 Perskaitė 1377

Kaip bėgant metams keičiasi mūsų supratimas apie tai, kaip turi atrodyti tobuli namai? Ar vis dar populiarios sujungtos erdvės, o galbūt kaip tik norisi atskirų kambarių? Interjero dizainerė Indrė Dorofėjūtė pasakoja, koks stilius šiuo metu išgyvena pakilimą ir kokių interjero detalių vis dar laikomės įsikibę, nors jos nepraktiškos.

 

Dominuoja minimalizmas

Interjero dizainerė pasakoja, kad ir šiais laikais žmonės renkasi galimybę virtuvę bei svetainę įsirengti vienoje didelėje erdvėje, kambaryje, kuriame galėtų ir valgyti, ir ilsėtis.

„Apibendrinant pavienes tendencijas, reikėtų pabrėžti, kad pastebimas visomis prasmėmis įsigalintis minimalizmas. Dažnai atsisakoma tam tikrų interjero dekoravimo detalių, baldų ir perdėto puošnumo. Dabar populiaru kuo labiau viską integruoti, paslėpti, kas negražu, estetiškai sujungti skirtingas dalis, pavyzdžiui, harmoningai interjere suderinti individualius baldus.“

Kartais minimalistinis stilius yra tiesiog tinkamiausias konkrečiam butui - interjero dizainerė pasakoja dabar vis dažniau dirbanti su mažo ploto gyvenamosiomis patalpomis. „Apskritai labai populiarėja itin maži butai. Žmonės nori turėti savo būstą, tačiau neturi galimybės pirkti didelio namo ar buto, arba tiesiog, užuot rinkęsi didesnį būstą toliau nuo miesto centro, perka mažesnį mieste. Tokiu atveju minimalistinis stilius yra tinkamiausias pasirinkimas, nes apkrauta erdvė atrodo dar mažesnė“, - sako kūrėja.

Lauk viską, kas nenaudojama

Kadangi populiarėja mada namų pernelyg neapkrauti nereikalingomis detalėmis, vis rečiau žmonės renkasi ir kai kuriuos, rodos, įprastus baldus bei įrenginius.

„Jeigu kalbame apie iš įpročio perkamus daiktus, pirma į galvą atėjusi mintis - virtuviniai kombainai. Iš tiesų, jie naudojami retai arba išvis nenaudojami. Taip pat, kaip ir metalinė drabužių džiovyklė - kadangi populiarėja mažos erdvės, tai skalbinius daug paprasčiau džiovinti elektrinėse džiovyklėse. Jos padeda sutaupyti ir vietos, ir laiko“, - aiškina I.Dorofėjūtė.

Atlaisvina plotą

Interjero dizainerė neabejoja, kad ryškėja ne vien tendencija neapkrauti namų, tačiau ir prieš įsirengiant būstą apgalvoti, kokia buitinė technika bus reikalinga - vertinamas ne tik estetinis minimalizmas, bet ir minimalios pastangos namų ruošos darbams atlikti.

„Pastebiu, kad vis dažniau žmonės namuose turi belaidį, lengvą siurblį arba net siurblį robotą. O apksritai, klientų būna labai įvairių - vieni labai pasitiki ir suteikia interjero dizaineriui visišką laisvę, kiti viskuo abejoja ir nori kelių skirtingų dalykų vienu metu. Tad interjero stilius visuomet priklauso nuo konkretaus žmogaus, tačiau esminės tendencijos, būdingos daugeliui - minimalizmas, harmoningumas, lengvumas“, - reziumuoja I.Dorofėjūtė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net