Vaidybinė dokumentika valstybės jubiliejuinuotraukos

2016 liepos 23 08:32:53

Jau greitai LRT žiūrovai išvys Sauliaus Balandžio režisuojamą istorinį dokumentinį serialą „Laisvės kaina. Savanoriai“, kuriame filmuojasi žinomi lietuvių kino, teatro ir televizijos aktoriai.

 

Šis kompanijos „Videometra“ prodiusuojamas darbas pasakos apie 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Jis skiriamas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms. Tai istorija apie du draugus, kuriuos išskyrė fronto linija, suvienijo šalis, o vyrišką draugystę išbandė mylima moteris. „Serialas televizijos žiūrovus nukels kone šimtmetį į praeitį. Tai reikšmingas laikotarpis kiekvienam lietuviui. Seriale žiūrovai išvys, kaip tuomet žmonės gyveno, kokie įvykiai vyko tarpukario Lietuvoje, kaip kūrėsi ir steigėsi Lietuvos kariuomenė, kaip ji po to žlugo, kaip mes ėjome nepriklausomybės link. Tai jaudinantis serialas, kuriame - ne tik vienas svarbiausių įvykių šalies istorijoje, bet ir jaudinančios asmeninės istorijos“, - apie siužetą pasakojo prodiuseris Povilas Skaisgirys.

Pagrindinius vaidmenis filme kuria aktoriai Toma Vaškevičiūtė, Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Josifas Baliukevičius ir kiti. Istorinio serialo kūrėjai pasakoja, kad „Laisvės kaina. Savanoriai“ atskleis ne tik didingą mūsų šalies istoriją, bet ir draugystės bei meilės dramą, nuožmią laisvės ir tikslo siekimo kovą.

Filmo scenos filmuojamos daugelyje unikalių ir istorinį laiką atitinkančių Lietuvos vietų - Vilniaus ir Kauno memorialiniuose muziejuose (VI ir IX fortuose), dvaruose, Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Parengta pagal priedą „TV publika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net