Romoje - Ovacijos Giedrei Žickyteinuotraukos (2)

2020 spalio 25 17:46:06 Perskaitė 1594

Prestižiniame Romos tarptautiniame kino festivalyje audringais plojimais palydėtas lietuvių režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis" („The Jump" ), kurį reikli Romos publika pamatė konkursinėje festivalio programoje spalio 16-ąją.


Italijos sostinėje „gyvai" (su žiūrovais ir raudonuoju kilimu) vykusioje ir iki spalio 25 dienos trukusioje kino šventėje aplodismentų sulaukusią G.Žickytę pasiekė dar viena džiugi žinia - neseniai pasibaigusiame tarptautiniame A klasės Varšuvos kino festivalyje jos „Šuolis" pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu.

G.Žickytės „Šuolis" įeis į Romos kino festivalio istoriją, kaip pirmas lietuviškas filmas, pakviestas į oficialią festivalio programą. Į šią programą atrinkti tik 24 filmai iš viso pasaulio.

„Džiaugiuosi, kad filmas pastebėtas ir pakviestas į oficialiąją prestižinio festivalio programą, kad turiu galimybę parodyti jį ne virtualiai, kaip dabar tampa vis labiau įprasta, o kino ekrane, susitikti su publika, matyti bei girdėti žiūrovų emocijas. Vienintelis dalykas, temdantis šventę, yra tai, kad čia su manimi negali būti visa komanda ir filmo herojus. Juk tai mūsų visų bendras kūrinys, - sakė filmo režisierė. - Labai sujaudino publikos reakcija ir po seanso kilusios ilgos ovacijos. Po filmo girdėjau atsiliepimų iš italų, jog jie įsimylėjo filmo herojų Simą."

Keturių „Sidabrinių gervių laureatės G.Žickytės dokumentiniame filme „Šuolis" pasakojama unikali, plačiai pasaulyje nuskambėjusi istorija apie lietuvio jūreivio desperatišką šuolį į laisvę. 1970 m. Lietuvos jūreivis Simas Kudirka, peršokęs iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, paprašė politinio prieglobsčio, tačiau, savo siaubui, netrukus buvo grąžintas sovietams. Jo drąsus šuolis į laisvę šaltojo karo metu sukėlė vieną didžiausių politinių sąmyšių JAV ir Sovietų Sąjungoje.

Daugiau nei 5-erius metus G.Žickytės kurtas „Šuolis" yra Lietuvos, Prancūzijos ir Latvijos bendros gamybos projektas, kurio premjera Lietuvoje įvyks kitais metais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net