"Nesamasis laikas" - kiekvieno žiūrovo interpretacijų laukasnuotraukos

2014 vasario mėn. 24 d. 18:10:30 Perskaitė 2437

Kino ekranuose - lietuviško filmo premjera. Vasario 28-ąją šalies ekranuose pradės suktis debiutinis pilnametražis režisieriaus Mykolo Vildžiūno filmas "Nesamasis laikas".

Juosta pasakoja apie trisdešimtmetį Tadą - daug dirbantį ir nuolat užsiėmusį miesto žmogų. Tadas patiria mįslingą avariją, atsiduria ligoninėje ir laikas čia sustoja. Niekas Tadui nepasakoja, kas nutiko, jį pradeda lankyti seniai nematytas vaikystės draugas, o vienintelis vyro džiaugsmo šaltinis - žolės suktinė.

Pasak filmo režisieriaus ir scenarijaus autoriaus M. Vildžiūno, filmas yra dedikuotas dabarčiai ir pokyčiams, kuriuos jauniems žmonėms ir jų šiandieninei jausenai atnešė nepriklausomybė.

Gražios, lėtai slenkančios filmo scenos yra tarsi dėlionė, kurią kiekvienas žiūrovas gali interpretuoti įvairiai. Visgi, anot režisieriaus, galutinis teisingas siužeto sprendimas yra vienintelis.

"Filmo laikas yra vienas - jis nei stoja, nei grįžta atgal, nei skuba į priekį. Filme yra tokių vietų, kur žiūrovas gali klausti - ar ta scena yra realistiška. (...) Juostą galima dėlioti įvairiai, tačiau galutinis teisingas kelias yra vienas, dažnai kaip labirinte galima atsiremti į niekur, o išėjimas yra tik vienas", - pasakoja filmo režisierius.

Anot M. Vildžiūno, tai yra labai jaunas kinas - filmo kūrybiniai darbai prasidėjo 2012 metais ir tuomet kūrybinės grupės amžiaus vidurkis buvo 23 metai.

Filme vaidina jaunos kartos aktoriai - Tadas Gryn, Valentinas Novopolskis, Toma Vaškevičiūtė, Mindaugas Papinigis, režisieriaus M. Vildžiūno dukra. Juostoje taip vaidmenis atlieka Sigitas Račkys, Nelė Savičenko.

"Nesamojo laiko" režisieriaus nuomone, jo kinas yra teatrinis, todėl ne itin įsipaišo į šiuolaikinio lietuviško kino kontekstą.

"Filme yra mažiau kadrų nei pastarųjų lietuviškų filmų anonsuose, bet man tiek kadrų papasakoti istoriją užteko. Svarbu teatrinis sąlygiškumas - žiūrėti ilgai, matyti įdomiai (...)Jaučiuosi sukūręs lietuvišką filmą, jaučiuosi neišdavęs lietuviškų kinematografinių tradicijų, taip pat jaučiuosi daug prie jos prisidėjęs", - teigia M. Vildžiūnas.

Vieno iš pagrindinių Vitalio vaidmens kūrėjo V. Novopolskio teigimu, atsakyti apie ką tiksliai ši juosta yra sudėtinga - kiekvienas ją gali interpretuoti ir vertinti per savo patirties prizmę.

"Filme nagrinėjama daug temų (...) Kai skaičiau scenarijų pirmą kartą, man labai buvo aiškus Tado personažas - tai žmogus, kuris lyg ir viską turi, bet kažko jam trūksta ir jis pats nežino ko", - pasakoja aktorius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net