MO muziejaus atidaryme - per 70 renginių suaugusiems ir vaikamsnuotraukos

2018 spalio mėn. 10 d. 18:12:53 Perskaitė 597

Metų Lietuvos kultūros įvykiu vadinamas MO muziejaus atidarymas truks keturias dienas, spalio 18-21 dienomis vyks per 70 renginių - nuo koncertų iki programos vaikams.

 

MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė MO muziejų vadino visiems atvira erdve.

„Norėdami, kad čia gerai laiką leistų kuo įvairesnė publika, paruošėme plačią atidarymo renginio programą. Jame sau įdomius elementus ir renginius galės išsirinkti tiek meno mylėtojai, tiek norintys apie jį sužinoti. O iš daugiau nei 70 programos renginių sau artimus ras ir šeimos su mažais vaikais, ir nenuilstantys koncertų lankytojai“, - sakė M. Ivanauskienė.

Kiekvieną vakarą publikos lauks koncertai. „The Station“ kartu su dviem lietuvių poetais - Agne Žagrakalyte ir Tomu S. Butkum - pristatys eksperimentinį projektą.

Ne tik klausytis muzikos, bet ir į ją žiūrėti burs „Migloko“: 3D muzikinė kelionė prasidės nuo naktinių džiazo klubų, elektronikos miestų ir tęsis pas pirmykštes gentis bei bliuzo ugnikalnius.

Atidarymo programos muzikinį finišą sekmadienį pasieks šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ koncertas MO muziejuje. Jo metu ansamblis „Synaesthesis“ atliks Europos kompozitorių kūrinių programą.

Atidarymo MOratoną papildys rinktiniai DJ pasirodymai, tarp kurių Manfredas, merginų grupė „Shi Shi“, Miss Amerika, elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“, Kameu, Ijo, Black Water. Visi jie naktinę muziejaus programą papildys tikru vakarėliu.

Nepamiršti ir klasikinės muzikos gerbėjai. Atidarymo programoje laukia ištraukos iš elektroninės operos „E-Carmen“, Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, solistė Vilija Kuprevičienė, pianistė Eglė Andrejevaitė ir kiti.

Rengiant aktyvią muzikę programą, neliko užmarštyje mažieji muziejaus lankytojai. Jau penktadienį juos pasitiks teatralizuotas koncertas šeimai pagal Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės knygą „Maži eilėraščiai mažiems“. Sekmadienį - spektaklis vaikams ir visai šeimai „Laimė yra lapė“, pagal to paties pavadinimo knygą, išrinktą populiariausiu vaikišku kūriniu 2017 metais.

Būtent sekmadienį ypač laukiamos šeimos, nes ši diena MO muziejuje bus šeimų diena. Jau atidarymo metu mažieji muziejaus lankytojai galės dalyvauti teatro vaikams „Pradžia“ užsiėmime, skirtame 3-8 metų vaikams. Tokie užsiėmimai vyks kiekvieną sekmadienį.

Kaip pridūrė MO muziejaus direktorė, spalio 18-21 dienomis MO muziejuje sau vietą ras įvairios meno sritys bei dar įvairesni lankytojai. Esame atviri įvairiems skoniams ir visokioms nuomonėms. Tikime, kad MO atidarymo šventė pažymės naują erdvę Lietuvos kultūros žemėlapyje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net