Leono Somovo avantiūra ant stogonuotraukos

2020 gegužės mėn. 17 d. 17:00:00 Perskaitė 2695

Vienas geriausių šalies muzikos prodiuserių, elektroninės muzikos guru Leonas Somovas, žengęs tvirtą žingsnį į užsienio muzikos rinką, netrukus pradžiugins ir savo šalies gerbėjus - gegužės 21 dieną ant prekybos ir pramogų centro „Ozas“ parkingo aikštelės stogo įrengtoje scenoje surengs išskirtinį solinį koncertą. „Labai pasiilgau groti, pabūti su visais kartu“, - sako atlikėjas. O paklaustas apie sustingusį miesto ritmą ir sustabdytus renginius, filosofiškai sako, jog supranta viso to būtinybę masinės ligos akivaizdoje, tačiau visiems kartu atsitiesiant nuvylė valdžios požiūris į meną ir tai, kurioje vietoje yra kultūra.

 

- Ar pasirodymas „Ozas Live“ scenoje ant „Ozo“ stogo jums pirmas toks potyris - neįprasta vieta, žiūrovai, muzikos klausantys iš automobilių?

- Tikrai dar neteko tokio pasirodymo turėti. Netikėtas ir neįprastas renginio formatas, kurį sąlygojo karantinas, gali tapti įdomia avantiūra. Ir pačiam smalsu, kaip viskas bus. Be to, šiame karantininiame laikotarpyje tai bus pirmas viešas mano pasirodymas. Labai pasiilgau groti.

- Ar sunku tiek laiko būti be scenos, klausytojų, be kontakto?


- Mano darbas yra kūrybiniai laikotarpiai. Kai dirbu studijoje, susitinku tik su atlikėjais, daug laiko leidžiu ir vienas. Todėl saviizoliacija man nėra toks jau svetimas dalykas.

Bet kalbant apie kūrybą, jos procesą karantino metu, man pasikeitė darbo tempas, techniniai niuansai, tokie kaip, pavyzdžiui, šiuo metu kuriu dainą, o vokalai įrašyti ir atsiųsti tiesiog telefonu. Iššūkiai man patinka, tik ne per ilgi.

Koncertinės veiklos sustabdymas leido dar stipriau įvertinti kontaktą su gyvu klausytoju, jo svarbą menininko gyvenime ir kūrybai.

Tad šiuo metu sunku buvo daugiau psichologiškai prisitaikyti prie karantino sąlygų - visa aplinka ir bendra nuotaika turėjo įtakos.

Be abejo, sunku be kontakto su žmonėmis, norisi bendrauti, net atrodytų paprastas susitikimas labai pradžiugina ir pataiso nuotaiką.

- Pakalbėkime apie kitą jūsų „pirmą kartą“ - lapkričio mėnesį numatytą koncertų su Alanu Chošnau turą „Planetos“, kur savo kūriniuose pirmąkart panaudosite kosmoso garsus, tai yra NASA audioįrašų su Saulės sistemos planetų skleidžiamais garsais fragmentus. Kaip vyksta pasiruošimas šiam futuristiniam šou?

- Viskas vyksta kaip planavome, nieko dar nekeičiame. Dėl karantino trukmės buvo šiek tiek nerimo, laukėme sprendimų iš valdžios, norėjosi kuo greičiau dėliotis ateities planus. Bet panašu, kad kultūriniai dalykai palikti paskutinėje vietoje, o juk žmonės nusipelno po tokios atskirties pamaitinti ne tik savo kūną, bet ir duoti peno vidiniam pasauliui. Visa tai truputį kerta per motyvaciją. Bet nesustoju - ruošiuosi koncertui ir tikiuosi, kad mūsų aktyvumas išjudins pasenusį požiūrį ir padės sukurti savas, nepriklausomas gyvenimo taisykles.

- Ar dalyvavote muzikantų, aktorių pilietiškoje akcijoje - pasivaikščiojime prie Vyriausybės, Vilniaus savivaldybės, taip išreiškiant savo poziciją, kad neteisinga didžiąją dalį paramos kultūrai lėšų skirti statyboms, o ne kūrėjams, šiuo metu išgyvenantiems sunkmetį?


- Tame renginyje dalyvauti negalėjau. Be abejo, tokios iniciatyvos, žmonių aktyvumas yra sveikintinas dalykas. Nežinau, kiek ši akcija turėjo įtakos valdžios sprendimams, bet labai tikiuosi, kad tai davė naudos. Nenoriu menkinti kitų specialybių žmonių, bet tikrai tos sienos ar pastatai gali palaukti, šiek tiek vėliau atsirasti. Kūrėjams, kurių pajamos yra nepastovios ir priklausomos nuo renginių, koncertų, šis karantinas, o ypač nežinia, kas bus toliau, yra varantis iš proto. Manau, šiuo finansiškai sudėtingu laikotarpiu turėtų būti daugiau dėmesio kultūrai, nes kūrėjų sukurti dalykai keliauja iš kartos į kartą, išlieka kultūriniu paveldu, o pastatas, be menininko įsikišimo, tėra daiktas, kuris kartais gali būti ir nugriautas, niekam jo nebereikės. Tai nepalyginami dalykai.

- Jūs taip pat esate laisvas kūrėjas. Kaip pragyvenate, kai viskas šiuo metu sustojo? Ar bandėte pildyti paraiškas gauti paramą iš valstybės skelbiamo paramos kultūrai fondo?


- Be abejo, pildžiau visas paraiškas, kad galėčiau sumažinti patirtus nuostolius. Mano situacija truputį dėkingesnė nei atlikėjų, kurių vienintelės pajamos - koncertai. Kuriu dainas ir kitiems atlikėjams, tačiau visuotinis įšalas pakoregavo ir šį dalyką mano darbo kalendoriuje.

Karantino metu kūrybiškumas tik auga, bet ar tikiuosi gauti pagalbą iš valstybės? Jei kažkokią pagalbą suteiks, būsiu dėkingas. Stengiuosi dirbti ir būti kuo aktyvesnis, nes bet koks veiklumas išblaško ir pataiso nuotaiką. Anksčiau yra buvę įvairiausių krizių, sunkių laikotarpių, bet dažniausiai išgyvena tas, kas geriausiai sugeba prisitaikyti esamoje situacijoje.

Pastaruoju metu įkvėpimas tiesiog pagavo mane ir nebepaleidžia, todėl viską sudėjęs į natas pristatysiu jums neįprastame koncerte ant stogo.

P.S.

Leonas Somovas ne tik surengs solinį koncertą, bet kaip specialus svečias prisijungs prie gegužės 22 dieną „Ozas Live“ scenoje pasirodymą surengsiančios Jurgos. Žiūrovai pasirodymus ant prekybos ir pramogų centro „Ozas“ parkingo aikštelės stogo stebės pro savo automobilių langus LED ekrane, o garsas tiesiai iš garso režisieriaus pulto atkeliaus į automobilių radijo imtuvus. Renginiai vyks laikantis visų karantino saugumo reikalavimų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net