Lemtingi vaidmenysnuotraukos

2014 birželio mėn. 12 d. 16:33:08 Perskaitė 2837

Tarp aktorių gajus prietaras, kad reikia vengti vaidinti mirtį ir kokius nors demonus. Sunku patikėti, bet, regis, vaidmenys kai kada išties veikia aktorių likimus...

Kai Kianu Rivzas (Keanu Reeves) 1997 m. nusifilmavo kino juostoje "Velnio advokatas", jo gyvenime prasidėjo juoda juosta. Filmui pasirodžius ekranuose, Kianu ir jo mergina Dženifer prarado kūdikį - jis gimė negyvas. O dar po metų Dženifer žuvo per automobilio avariją - važiuodama džipu įsirėžė į stovinčius automobilius. Buvo kalbama, kad praradus dukrytę jai iš sielvarto ir dėl antidepresantų net šiek tiek sutriko psichika. Filmo "Velnio advokatas" siužetas iš dalies išpranašavo ateitį: pagrindinio herojaus, kurį vaidina K.Rivzas, žmona taip pat po truputį kraustosi iš proto, o vyras vis labiau nuo jos tolsta.

Vasilijus Šukšinas


Paskutinysis baigtas Vasilijaus Šukšino darbas - filmas "Putinas raudonasis", kuriame jo herojus žūsta. Vos baigus šį filmą, V.Šukšinas pradėjo filmuotis kitame - "Jie kovojo už Tėvynę", kuriame pagal siužetą jo herojus taip pat miršta. Kartą per pertrauką V.Šukšinas sėdėjo grimo kambaryje ir ant cigarečių pakelio nesąmoningai piešė karstą. Vėlai vakare sustreikavo aktoriaus širdis. Filmuojama buvo garlaivyje, vaistų niekas neturėjo... Ryte V.Šukšinas buvo rastas kajutėje negyvas. Po skrodimo buvo nustatyta diagnozė - ūmus širdies nepakankamumas. Pranašiškas tapo ir V.Šukšino žmonos Lidijos Fedosejevos vaidmuo - ji vaidino našlę.

Vladimiras Tichonovas


Nei Nona Mordiukova, nei Viačeslavas Tichonovas nebuvo sužavėti, kai jų sūnus numojo ranka į prietarą, kad filmuotis karste - blogas ženklas. Bet Vladimiras Tichonovas, vaidinęs "Rusų lauke" kariškį, taikos metu mirštantį per mokymus, prietarais netikėjo ir ramiai atsigulė į karstą. Netrukus Vladimiras, deja, atgulė į tikrą, o ne butaforinį karstą.

Anatolijus Papanovas

Aktorius mirė 1987 m. rugpjūčio 7 dieną, vos baigus kurti filmą "Šalta 1953-iųjų vasara". Jo herojus žuvo, o ankstesniame filme A.Papanovo herojus mirė nuo infarkto. Artistas grįžo į Maskvą gerai nusiteikęs, pirmiausia po kelionės palindo po šaltu dušu ir akimirksniu mirė sustojus širdžiai. A.Papanovo herojų filme "Šalta 1953-iųjų vasara" įgarsino kitas aktorius.

Romanas Polanskis

R.Polanskis buvo filmų apie šiuolaikinį okultizmą ir "demonų ekrane" mados pradininkas. Jo filmas "Rozmari kūdikis" buvo premijuotas, bet kaip tik ši kino juosta tragiškai paveikė paties R.Polanskio likimą. Pagal siužetą satanistų sekta pagrindinę heroję priverčia pastoti nuo velnio. Praėjus metams po filmo pasirodymo ekranuose, režisieriaus žmoną, amerikietę aktorę Šeron Teit (Sharon Tate), kuri buvo 9 mėnesį nėščia, žvėriškai nužudė Čarlzo Mensono (Charles Manson), vadinusio save naujuoju mesiju, arba įsikūnijusiu šėtonu, gauja.

Jevgenijus Jevstignejevas


Paskutiniu J.Jevstignejevo darbu kine tapo vaidmuo seriale "Jermakas". Aktoriui buvo likę nusifilmuoti dviejuose epizoduose, ir jis nutarė vykti į Londoną operuotis širdies. J.Jevstignejevo būklė buvo stabili, bet likus kelioms minutėms iki operacijos jam pasidarė bloga. Gydytojai kovojo dėl rusų aktoriaus gyvybės daugiau kaip 4 valandas, bet jo išgelbėti nepajėgė. Beje, per penkerius metus mirė aštuoniolika "Jermako" filmavimo grupės narių.

Aleksandras Michailovas


Ivano Rūsčiojo vaidmuo vos nekainavo gyvybės aktoriui Aleksandrui Michailovui. 1995 m. Maskvos mažajame teatre jis vaidino spektaklyje "Ivano Rūsčiojo mirtis". Repetuodamas Aleksandras pradėjo jausti, kaip kasdien netenka jėgų. Jį apėmė bloga nuojauta. Jis prašė pakeisti spektaklio pavadinimą, išmesti žodį "mirtis", bet niekas jo neklausė. 1995 m. birželį, suvaidinus paskutinį sezono spektaklį, jam staiga iš gerklės pliūptelėjo kraujas - plyšo aorta, o tai paprastai baigiasi mirtimi. Bet A.Michailovui pasisekė - per stebuklą kraujavimą sustabdė savaime atplyšęs krešulys.


Pagal užsienio spaudą parengė Milda Kunskaitė

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net