I.Veiverytės „Šuns dienos“ - Tamperės filmų festivalyje

2014 kovo mėn. 06 d. 13:38:09 Perskaitė 2154

Viename svarbiausių trumpametražio kino renginių Europoje - Tamperės filmų festivalyje (Suomija) - pristatomas Ievos Veiverytės filmas "Šuns dienos".

Naujausias režisierės darbas rodomas tarptautinėje konkursinėje programoje, kurioje dėl geriausiojo vardo varžosi daugiau nei 60 trumpų filmų iš viso pasaulio. Nugalėtojas paaiškės kovo 9 dieną.

Tamperės filmų festivalis yra vienas seniausių ir didžiausių trumpo kino festivalių Europoje, rengiamas jau 44-erius metus. Į Tamperės filmų festivalį lietuviškas kinas grįžta po beveik ketverių metų pertraukos.

"Tarptautinių festivalių programų sudarytojai nuolat ieško naujų talentų pasauliniame kino žemėlapyje rečiau matomose šalyse. Tai įrodo ir "Šuns dienų" patekimas į Tamperės filmų festivalio konkursinę programą. Jau vien tai, kad programos sudarytojai atkreipė dėmesį į filmą, mums yra reikšmingas laimėjimas", - sako filmo prodiuserė Marija Razgutė.

Festivalio konkursinė programa buvo sudaryta renkantis iš daugiau nei 5 tūkstančių filmų.

"Šuns dienos" pasakoja istoriją apie sudėtingus dukters ir motinos santykius. Daliai - penkiasdešimt metų, tačiau jis vis dar gyvena su kiekvieną žingsnį sekančia ir kontroliuojančia motina. Kai ši paguldoma į ligoninę tyrimams, dideliuose namuose Dalia lieka viena. Spontaniškas moters sumanymas leisti namus saugančiam šuniui pabėgioti baigiasi nelaime. Ji priverčia Dalią priimti savarankišką sprendimą.

"Filme pasakoju apie žmones, kurie gyvena pagal kitų primestas taisykles. Kurie nemoka, o kartais ir tikslingai atsisako savarankiškai mąstyti bei veikti. Man įdomu nagrinėti komplikuotus ir neretai kankinančius santykius, kurie susiklosto net tarp pačių artimiausių žmonių", - sako režisierė.

Pagrindinius dukters ir motinos vaidmenis filme sukūrė Vesta Grabštaitė ir Laimutė Štrimaitytė.

Kovo 5-9 dienomis vykstančio Tamperės filmų festivalio tarptautinėje konkursinėje programoje bus išdalinti keli prizai - Didysis žiuri prizas, apdovanojimai už geriausią vaidybinį, dokumentinį ir animacinį filmą, žiūrovų simpatijų ir kiti specialūs prizai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net