Elektromechaninė A.Mamontovo staigmenanuotraukos (1)

2019 gruodžio mėn. 02 d. 07:00:56 Perskaitė 1641

Andrius Mamontovas gruodžio 5 d. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) surengs netradicinį ir išskirtinį „Elektromechaninį koncertą“. Savo gerbėjus jis pakvies į eksperimentinį elektroninės muzikos vakarą, kuriame pasirodys vienas, su specialiai šiam projektui sukonstruotu „robotu“.


Lyg inžinierius

Jau daugelį metų elektroninė muzika yra labiausiai A.Mamontovą dominanti muzikos sritis. Pasirodymų metu atrodo, kad ją atlikti nėra sudėtinga, tačiau toks klausytojus pasiekiantis įspūdis reikalauja labai daug pastangų ir pasiruošimo. Vienas garsiausių Lietuvos atlikėjų nuolat bandė į savo muziką įtraukti elektroninės muzikos elementų, tačiau, anot muzikanto, jie tinka ne visoms jo dainoms.

A.Mamontovas ilgai svajojo surengti elektroninės muzikos pasirodymą ir galiausiai įgyvendino šią idėją vasarą vykusiame festivalyje „Midsummer Vilnius“. Specialiai šiam, visai kitokio formato koncertui, jis pats pasigamino mechaninį įrenginį-robotą, kuris elektromagneto pagalba groja perkusiniais instrumentais. Prie jo atlikėjas kantriai dirbo kiekvieną dieną net du mėnesius, bandydamas sujungti įvairiausius keistus instrumentus ir sukurti naują, dar negirdėtą skambesį savo dainoms.

„Elektromechaninis koncertas buvo svarbiausias mano vasaros pasirodymas. Labai simboliška - pabaigti metus būtent su šia programa. Vaikystėje dažnai kažką konstruodavau žaisdamas, todėl į muzikos kūrimą kartais žiūriu lyg inžinierius. Man patinka naujovės ir elektroniniai instrumentai. Man patinka jungti skirtingus elementus, kad atsirastų kažkas naujo. Elektroninė muzika yra mano didžiausia meilė ir aš nuosekliai, žingsnis po žingsnio, savo kūryboje žengiu jos link“, - apie pasirodymą kalba legendinis atlikėjas.

Žmogaus-orkestro eksperimentas


Praėjusiais metais festivalyje „Midsummer Vilnius“ A.Mamontovas pirmą kartą pasirodė su kameriniu orkestru, o šiemet pats vienas scenoje tapo žmogumi-orkestru. Šis pasirodymas ir pasiruošimas jam iš tiesų įvėlė atlikėją į netikėtą ir labai įdomų eksperimentą, kuris išmokė daug naujų dalykų, nustebino ne tik patį muzikantą, bet ir visus į jo koncertą festivalyje susirinkusius klausytojus.

Dar vieną kartą išgirsti ir pamatyti A.Mamontovo „Elektromechaninį koncertą“ vilniečiai ir miesto svečiai galės Šiuolaikinio meno centre - šioje netikėtoje erdvėje atlikėjas koncertuos pirmą kartą, tačiau ji yra puikiai pažįstama elektroninės muzikos gurmanams. Čia savo koncertus yra surengę daugybė Lietuvos ir užsienio elektroninės muzikos įžymybių.

Susirinkę klausytojai scenoje išvys vizualinius elementus, elektroninius instrumentus bei „robotą“. Skambės ir gerai žinomos, ir primirštos, ir retai girdimos A.Mamontovo repertuaro dainos, kurias elektroniniai sąskambiai nuspalvins visiškai kitaip, nei jas yra įpratę girdėti atlikėjo gerbėjai. Šiuolaikinio meno centre skambės tokie kūriniai kaip „Ar tai būtum tu?“, „Kitoks pasaulis“, „Rudenio vėjas“, „Dar ilgai“, „Vieną kartą Paryžiuj“ ir kiti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net