„Billboard" apdovanojimuose - kritikos strėlės D.Trampuinuotraukos (1)

2020 spalio mėn. 17 d. 14:06:16 Perskaitė 1082

Spalio 14-ąją Los Andžele vykę „Billboard" muzikos apdovanojimai dėl pandemijos nebuvo tokie, kaip įprastai. „Dolby" teatro salėje nebuvo žiūrovų, o į apdovanojimų ceremoniją atvykę atlikėjai į sceną atsiimti apdovanojimų lipo dėvėdami kaukes. Didžioji dalis atlikėjų, kurių dainas girdėjo televizijos žiūrovai, savo pasirodymus buvo įrašę iš anksto. Tačiau ir tokiame renginyje neišvengta politikos.


Ceremoniją vedė dainininkė Keli Klarkson (Kelly Clarkson), specialius pasirodymus teatre surengė arba iš anksto juos įrašė Džonas Ledžendas (John Legend), Alisija Kys (Alicia Keys), Post Malone, Demi Lovato (Demi Lovato), grupė „En Vogue" ir kiti atlikėjai.

Tą vakarą triumfavo reperis Post Malone, pelnęs daugiausiai apdovanojimų. Tarp devynių jo pelnytų prizų buvo ir pagrindiniai „Billboard" apdovanojimai: populiariausio metų atlikėjo, populiariausio vyro atlikėjo ir populiariausio repo atlikėjo.

Jaunimo numylėtinė Bili Eiliš (Billie Eilish) džiaugėsi trimis apdovanojimais: populiariausios moters atlikėjos, populiariausios naujos atlikėjos ir už populiariausią albumą („When We All Fall Asleep, Where Do We Go?").

Kvapą gniaužiantį pasirodymą surengė 28 metų atlikėja Demi Lovato - sėdėdama prie fortepijono ji atliko naują kūrinį „Co-mmander In Chief", kuriuo laidė kritikos strėles JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump). Prie jos dainos lyg choras prisijungė ir daugiau atlikėjų.

Politinių akcentų renginyje buvo ir daugiau. JAV reperė Lizzo, pelniusi apdovanojimą už daugiausiai parduotų dainų įrašų, apdovanojimų ceremonijoje pasirodė pasidabinusi suknele su užrašais „Balsuok". Mat lapkričio pradžioje Jungtinėse Amerikos Valstijose įvyks prezidento rinkimai.

D.Trampą dar nuo pirmųjų rinkimų į prezidentus muzikos pasaulio garsenybės vertina gana prieštaringai. D.Lovato ir per pirmuosius prezidento rinkimus tviteryje rašė, jog D.Trampas nėra politikas, tiesiog popžvaigždė - ji tada atvirai rėmė Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Viena populiariausių britų atlikėjų Adelė (Adele) ir jos komanda buvo pasipiktinusi, kai D.Trampas rinkiminėje kampanijoje panaudojo jos hitą „Rolling In The Deep", todėl išsiuntė raštą D.Trampo komandai, jog šis hitas ir kiti jos singlai nebūtų naudojami D.Trampo politiniuose mitinguose.

Galbūt ryškiausias muzikos žvaigždžių balsas prieš D.Trampą yra JAV atlikėjos Šer (Cher), kuri nuolat randa progą parodyti panieką šiam politikui. Viename interviu žurnalui „Billboard" ji sakė: „D.Trampas, kaip prezidentas, - lyg pokštas, o mums tikrai reikia rimtų žmonių."

Tarp prezidento D.Trampo negerbėjų - ir atlikėja Eli Golding (Ellie Goulding). Kartą, kai tviteryje ji pareiškė kritiką D.Trampui, o vienas jos muzikos gerbėjas parašė jai, kad „nekištų savo nosies į politiką" ir kad jis nenorėtų ateiti į jos koncertą, dainininkė atsakė: „Neateik."

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net