Bendro kūrinio misijanuotraukos

2019 kovo mėn. 19 d. 18:10:00 Perskaitė 451

„Saulėtos moterys“ - taip vieną savo piešinių yra pavadinusi tapytoja, interjero dizainerė Donata Skorupskaitė. Šįkart jos darbas, primenantis pasauliui svarbią tiesą, nugulė ne tik drobėje, bet ir papuošė aktorės, projekto „Pasimatuok jūrą“ įkūrėjos Justės Zinkevičiūtės modeliuotus džemperius ir marškinėlius.

 

„Afrikiečių piešinys - žinutė apie tai, kad moteriškumui visai nesvarbu, kokia kalba kalba tavo lūpos ar kokia tavo odos spalva. Svarbiausia, kad tu esi, tokia vienintelė ir nepakartojama“, - drabužiui suteiktą idėją pristato J.Zinkevičiūtė.

Tapo tradicija, kad projekto sumanytoja visam tam, ką vadina moteriškumo filosofija, suteikia labai realų pavidalą.

„Mano tikslas yra kalbėti apie vidinį moters grožį ir kurti išorinį, todėl projekto rėmuose gimsta drabužiai bei aksesuarai. Klaidinga sakyti, kad tai yra prekės ženklas, nes kai aš kviečiu moteris pasimatuoti naują mūsų suknelę, kviečiu „pasimatuoti jūrą“ ir tai nėra tik drabužio matavimasis. Tai labiau idėja, žinutė, požiūris į gyvenimą“, - patikina pašnekovė.

Ji pastebėjo, jog kartais nenorima kalbėti apie moteriškumą, nes neva tai ir taip aiškus dalykas, pastaraisiais metais sulaukiantis per didelio dėmesio. J.Zinkevičiūtė su tuo nesutinka, pridurdama, jog jeigu moteriškumą priimtume kaip prigimtinį reiškinį, pokalbiai apie jį ne tik neerzintų, bet ir būtų suvokiami kaip būtini.

„Laikas, kai viskas matuojama sekundėmis ir pinigais, lyg prašo stabtelti, atkreipti dėmesį į save. Kova, aukštumų siekimas, tempas grūdina vyrus, o moteris sužeidžia. Tuomet būtina pajusti, jog jau atėjo laikas atrasti vidinę harmoniją bei moterišką filosofiją gyvenimui. Regis, būti moteriška moterimi po truputį jau tampa rimtu iššūkiu.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net