A.Matelio filmas pelnė apdovanojimąnuotraukos

2019 lapkričio 12 10:20:06 Perskaitė 2394

Arūno Matelio dokumentinis filmas - „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ - Italijoje pelnė jau šešioliktąjį filmo apdovanojimą. Šį kartą filmui įteiktas „Specialiojo paminėjimo“ prizas. Apdovanojimas įteiktas 37-ojo Milano tarptautinio FICTS festivalio uždarymo ceremonijoje.

 

Didžiulio masto renginyje Italijoje buvo parodytas Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Seansas vyko prestižiniuose Milano Giureconsulti rūmuose, esančiuose greta žymiosios miesto katedros. Čia dalyvavo ir filmo režisierius Arūnas Matelis bei prodiuserė Algimantė Matelienė.

Kartu su filmo rodymu surengta ir fotografijų paroda, pavadinimu „Iš Gregorių pasaulio“, kurios nuotraukų autorius yra fotografas Gintautas Beržinskas. Nuotraukos, darytos Giro d’Italia lenktynių metu, fiksuoja taip pat ir filme pasirodžiusių dviratininkų - gregorių - pasaulį. Jomis festivalio lankytojai galėjo gėrėtis iki festivalio pabaigos.

Uždarymo ceremonijos metu Arūnui Mateliui buvo įteiktas filmo prizas - Specialusis paminėjimas (ang. Honourable mention). Dar praeitą mėnesį A.Matelis buvo apdovanotas penkioliktuoju - Geriausio režisieriaus apdovanojimu - Krasnogorsko tarptautiniame filmų festivalyje. Didingą ceremoniją Milane atidarė tarptautinio olimpinio komiteto prezidento daktaro Tomo Bacho sveikinimas.

„Sporto filmai ir TV 2019 - 37-asis Milano tarptautinis FICTS festivalis“ yra išskirtinės struktūros ir masto renginys. 16-oje festivalių, vykstančių net 5-iuose žemynuose, rodomi įvairūs sporto filmai, kurių geriausi patenka į didįjį festivalio „finalą“, vykstantį Milane. Iš viso festivalyje surengti 136 filmų seansai, atrinkti iš 55 šalių, dalyvavo 270 žurnalistų, 174 televizijų atstovai, 207 filmų režisieriai ir prodiuseriai.

Filmo pristatymą Italijoje parėmė Lietuvos kino centras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net