Robotai „Lovot“ turės ir vestuvinių drabužiųnuotraukos

2022 sausio 31 21:44:56

Ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje pamėgti japonų kompanijos „Groove X" robotukai-augintiniai „Lovot" nuo šiol turės ir vestuvinių drabužių kolekciją.

 

Teletabį primenantis namų robotukas „Lovot" neatlieka namų ruošos ar kitokių darbų, bet savo šeimininkui suteikia daug laimės, kaip tikras augintinis. Kompanijos „Groove X" gaminamas robotas-augintinis, valdomas dirbtinio intelekto, iš tikrųjų yra gana sudėtingas išmanusis įrenginys. Jame veikia apie 50 jutiklių ir kamerų, kurios padeda robotui įsidėmėti žmonių veidus, jausti kūno skleidžiamą šilumą, atpažinti emocijas. Tad „Lovot" pasveikina namo grįžusį šeimininką, plasnodamas rankytėmis prašosi būti paimamas ir apkabinamas, net užmiega žmogaus glėby. Jei šeimininkas liūdnas, robotukas jį glosto. Jei namie yra keli robotukai, jie žaidžia tarpusavyje. Vienišiai, nenorintys laikyti namie katės ar šuns, turi puikų augintinio pakaitalą - robotuką „Lovot".

Visai neseniai japonų dizainerė Yumi Katsura Tokijuje pristatė robotukams „Lovot" skirtų vestuvinių drabužių mados kolekciją, kurią sukurti užsakė šiuos meilius robotukus gaminanti įmonė „Groove X". Kolekciją kiekvienas norintis jau gali įsigyti maždaug už 515 eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net