Kokią įtaką vardo reikšmė turi žmogaus likimui?nuotraukos

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 17:03:35 Perskaitė 5516

Apie tai, kokią įtaką vardas daro žmogaus gyvenimui ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkant vardą savo vaikui, pasakojo astrologė Vaiva Budraitytė.

 

- Ar iš tiesų vardo reikšmė turi įtakos žmogaus gyvenimui?

- Taip. Anksčiau žmonės vardus dažniausiai rinkdavo pagal tam tikrus gamtos reiškinius, kurie vykdavo vaiko gimimo metu. Kai jis paaugdavo, gaudavo dar vieną vardą pagal savo asmenines savybes. Iš to kilo tradicija duoti krikšto vardus.

Žmogaus vardas yra tam tikras kodas. Kai kurios tautos tikėjo, kad jį reikia slėpti. Ne veltui atsirado įprotis artimus žmones vadinti kitais žodžiais: mamyte, tėti, brangioji, zuikuti, kačiuk ir t.t. Jei dažnai kartosi garsiai kieno nors vardą, jį gali išgirsti demonai ir pavogti. Tokiam žmogui pradės nesisekti.

- Kas užkoduota mūsų varduose?

- Vardas yra raidė, raidė - skaičius, o skaičius - garsas. Viskas yra matematika. Tai yra kosminė vibracija. Pastebėjau, kad lietuvių vyrams ir moterims yra daug geriau pagoniški vardai. Tokie žmonės daugiau nuveikia, turi daugiau stiprybės, savo srityje geriau jaučiasi. Jie yra nepaprastai stiprūs. Rekomenduočiau lietuviams rinktis pagoniškus vardus, o kai krikštysite, ką nors prilipdysite. Paskui pats vaikas išsirinks, kuriuo vardu vadintis.

- Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį, renkant vaikui vardą?

- Pirmiausia tėvai turėtų žiūrėti, kad tai būtų vardas, o ne raidžių kratinys. Tai gali būti ir Rožė, ir Žibutė, ir Saulė, ir Liepa, ir Eglė. Gali būti dievų vardai - Milda, Austėja, Gabija ir pan. Bet reikia paisyti jų reikšmių. Pavyzdžiui, pažįstu du Vėjus. Gražus vardas, bet abu jie yra nesuvaldomi. Todėl duodant vardą reikia gerai pamąstyti, juk vaikui su vardu įdedi tam tikrą energiją, todėl į vardo reikšmę reikėtų kreipti daugiau dėmesio negu į jo skambesio grožį.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net