Džinsinės kelnės - sulig dangoraižiu!nuotraukos

2017 gegužės 20 12:18:41 Perskaitė 1211

70 metrų 38 centimetrai ir 1 milimetras - tokio ilgio džinsines kelnes pasiuvo išradingoji Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė, užsimojusi pasiekti jau šešioliktą Lietuvos rekordą.

 

Įspūdingo dydžio kelnės penktadienio vidurdienį buvo patiestos Vytauto gatvės atkarpoje ties ŠPRC Prekybos ir verslo skyriumi, kur jas išmatavo kompetentinga komisija. Į kelnes lengvai galėtų įsisprausti bet kuris milžinas - jų liemens apimtis siekia net 2 metrus 66 centimetrus. Dėl neįprasto reginio šioje gatvės atkarpoje laikinai buvo sustabdytas eismas. Mokymo įstaigos bendruomenė iš pradžių planavo kreiptis pagalbos į ugniagesius gelbėtojus, kad šie milžiniškas kelnes keltuvu iškeltų į padanges. Tačiau pasitarus šio sumanymo buvo atsisakyta - nuo jo įgyvendinimo sulaikė abejonė, kad tokios procedūros gali neatlaikyti mažiausiai 150 kilogramų sveriančio drabužio siūlės. Kiek tiksliai sveria kelnės milžinės - neaišku, mat ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus turimos svarstyklės didesnio nei 150 kilogramų svorio nerodo.

Nuo 2000 m. Lietuvos rekordus šturmuojanti ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė yra iškepusi ilgiausią ir sunkiausią pyragą, sukūrusi didžiausią valgomą eglę, didžiausią šokoladinį margutį, pagaminusi didžiausią šalyje Morę ir pasiekusi daug kitų rekordų. Kodėl šįkart moksleiviai su mokytojais ėmėsi siuvėjo amato ir sukūrė išskirtinio dydžio kelnes? ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė sako, jog kelnės simbolizuoja tarsi du kelius. Jaunam žmogui, svarstančiam, kur studijuoti, reikia pasirinkti vieną kelią. Pasak R.Veršinskienės, jei ties tais dviem keliais stabtelėjęs žmogus pasirinks studijas ŠPRC Prekybos ir Verslo skyriuje, jo pasirinkimas, be jokios abejonės, bus teisingas - čia jis pasisems ir kulinarijos paslapčių, ir kūrybiškumo, ir netgi siuvėjo amato subtilybių. „Džinsinę medžiagą pasirinkome todėl, kad pagal statistiką džinsus dėvėti labiausiai mėgsta jaunimas, - džinsai jauniems žmonėms atstoja ne tik laisvalaikio, bet ir oficialią aprangą“, - paaiškino R.Veršinskienė.

Įgyvendindama šį sumanymą ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus komanda it bičių avilys dūzgė apie 1,5 savaitės - vieni ieškojo medžiagos, kiti ardė senus džinsus, treti siuvo. Dėl vieno tikslo plušėjo apie 30 žmonių. „Ištuštinome savo spintas, aplakstėme visas labdaros parduotuves, džinsais sušelpė rėmėjai“, - džiaugėsi R.Veršinskienė. Koks džinsų likimas bus po rekordo įregistravimo? „Gal kažkam jų prireiks, gal kažkas juos ardys ir kokias pirštines ar dar ką nors siūs, - juokėsi R.Veršinskienė. - Nes medžiagos čia tai ohoho kiek! Medžiaga, kurią naudojome milžiniškoms kelnėms pasiūti, ko gero, tilptų į kokius devynis galingus maišus, o kiek iš viso kelnių prireikė sumanymui įgyvendinti, net sunku suskaičiuoti.“

Pusiau juokais, pusiau rimtai Rekordų rengimo centru vadinamo ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius Lietuvos rekordus šturmuoja nuo 2000 m. Mokymo įstaigos bendruomenė kartu su kiekvienu įgyvendintu iššūkiu pateikia vis solidesnę paraišką pretenduoti ir į daugiausiai rekordų pasiekusios mokymo įstaigos titulą. „Tai būtų dar vienas mūsų rekordas“, - juokėsi R.Veršinskienė.


Vytautas Navaitis, Lietuvos rekordų registravimo agentūros „Factum“ įkūrėjas ir direktorius

Ar gali ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius pretenduoti į daugiausiai rekordų pasiekusios mokymo įstaigos titulą? Manau, kad ne. Jei tokį pasiekimą pripažintume rekordu, tada reikėtų nustatyti ir daugiausiai rekordų pasiekusią žemės ūkio bendrovę, pramogų bendrovę, kitas įstaigas. Specialybių ir specializacijų yra begalės, todėl tokių rekordų fiksavimas būtų per daug sudėtingas. Neatmetu tikimybės, kad ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius gali būti pasiekęs daugiausiai rekordų ir tarp visų įstaigų. Tačiau net ir tokiu atveju šio rekordo pripažinimas keltų painiavą, nes rekordai nėra baigtinis procesas: šiandien 16-as, rytoj 17-as ir t.t. O ilgiausių kelnių rekordo Lietuvoje iki šiol registruoti dar nebandė niekas. Rekordų, susijusių su apranga, yra gausu, todėl Lietuvos rekordų knygoje jiems paskirtas atskiras skyrius. Lietuvoje jau buvo registruoti ilgiausio šaliko, didžiausios žieminės kepurės su bumbulu, kiti aprangos rekordai, o štai Marijampolės savivaldybės Puskelnių kaime registruotas ilgiausios žmonių, mūvinčių trumpomis kelnėmis, eilės rekordas. Rekordų žmonės siekia įvairiose srityse: kiekvienas savo srityje yra talentas, kiekvienas stengiasi parodyti savo gebėjimus. Rekordams įtaką daro ir sezoniškumas - prieš Velykas žmonės atkreipia dėmesį į neįprastai didelius vištų kiaušinius, prasidėjus uogavimo sezonui - į uogas. Slidinėjimo rekordo Lietuvoje šiandien juk niekas nepagerins.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net