Sveika veido oda. Kaip po šventinio laikotarpio natūraliais būdais atkurti odos spindesį ir sveiką jos išvaizdą?nuotraukos

2022 sausio 05 10:28:36

Nuvilnijus švenčių maratonui susimąstome kokių rezultatų pasiekėme praėjusiais metais, nuklystame mintimis į filosofines egzistencines paieškas, pasvarstome apie apie naujųjų metų tikslus ir kokius išsikeltus uždavinius norime įgyvendinti. Dažno sąraše būna tokie minėtini punktai kaip: sveikiau valgyti, daugiau sportuoti, mažiau vartoti alkoholio, mesti rūkyti ir gražiau bei sveikiau atrodyti. „Provanso kvapai" SPA įkūrėja ir aromaterapijos ekspertė Erika Daugėlaitė dalinasi patikrintais grožio receptais veido odos priežiūrai.

 

„Gruodžio mėnuo ypatingai buvo aktyvus darbine prasme. Šventiniam laikotarpiui pradedame ruoštis jau rugpjūčio mėnesį. Planuojame kalėdinių prekių asortimentą, kainodarą ir pardavimų apimtis. Fiziškai jau turime būti pasiruošę gruodžio mėnesį sutikti svečius su šypsena ir ypatingais pasiūlymais, o kur dar šventiniai renginiai, kalėdiniai kvepalų gamybos dirbtuvių renginiai įmonėms ir įvairiuose miestuose. Gruodžio mėnesį, ko gero, turėjau tik vieną laisvadienį, tad nenuostabu, kad pasibaigus visiems darbų ir šventiniams maratonams veide matosi nuovargis. Oda papilkėjusi, mažiau elastinga su matomais dehidratacijos požymiais,"- sako Erika Daugėlaitė.

Kokių priemonių imatės norėdama išsaugoti odos jaunystę?

Pasak aromaterapijos ekspertės, odos išvaizda daug ką pasako apie žmogaus sveikatą. Jei ji praradusi spindesį ir skaistumą vertėtų nedelsti ir atstatomųjų žingsnių imtis nedelsiant. Pagrindas yra drėgmės atstatymas visame kūne. Kaip žinia suvartotas alkoholis, nors ir minimaliais kiekiais palieka pėdsaką mūsų veide. Moteris pataria daugiau vartoti ląstelienos turinčių produktų: žalių daržovių, apelsinų, obuolių. Mažais kiekiais, tačiau dažniau gerti vandenį. „Drėgmė yra visa ko pagrindas, jei mūsų organizmas pridrėkintas iš vidaus, jis neleis mūsų odai sausėti. Be abejonės nepamirštu drėkinamųjų ir maitinamųjų kaukių. Šiuo metu ryte naudoju maitinamąją kaukę su bosvelijų, baltosios lelijos ekstraktais, o vakare odą lepinu drėkinamąja kauke, kurioje yra ramunėlių, citrinų, lauro lapų ir vandens lelijos ingredientų,"- pasakoja kvapų ekspertė, Erika.

Ar natūralūs produktais padeda kovoti su senėjimu ir atkurti sveiką odos išvaizdą?

„Žinoma, kad padeda," - juokiasi moteris. „Tik reikia žinoti kokius produktus pasirinkti ir kaip teisingais juos naudoti. Veido raumenų masažavimas yra vienas svarbiausių mano vakaro ritualų. Jei norime turėti plokščią pilvą ir stangrius kojos raumenis, tai keliaujame į sporto salę. Tačiau dažnai jei norime turėti, gražią stangrią odą dažna griebiamės greitų ir agresyvių grožiui išsaugoti sprendimų. Kiekvieną vakarą masažuoju drėgną veido odą su tauriaisiais jazminų, bosvelių, apelsinų žiedų (neroli) kvapiųjų kanangų aliejais. Masažas ir aliejai daro stebuklus mano veido odai. Veido masažo metu suaktyvėja kraujotaka, ląstelės greičiau pasisavina deguonį, kuris būtinas jų sveikai būklei palaikyti. Veido oda iš karto atgauna sveiką spindesį ir gerą išvaizdą," - teigia „Provanso kvapai" įkūrėja.

Pavargusios akys ir patamsėjusi oda apie akis. Kokios būtų rekomendacijos?

„Geras miegas, judėjimas, buvimas gryname ore. Poilsis yra visa ko pagrindas. Kaip ir minėjau anksčiau odos drėgmės balansas taip pat yra labai svarbus veiksnys mūsų odai, o taip pat ir paakių zonai. Dar yra viena maža aromaterapinė gudrybė - rugiagėlių gėlių vanduo, kuris labai tinka pavargusios akims. Sušaldykite rugiagėlių gėlių vandenį į kubelius ir vakarais ištraukus po vieną kubelį vedžiokite aplink akis. Akys nurimsta, pailsi ir šaltasis gėlių kompresas atgaivina paakių zoną,"- savo patirtimis dalinasi Erika Daugėlaitė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net