Plaukų meistrė atskleidė kaip išsaugoti šviesią plaukų spalvą namuosenuotraukos

2021 balandžio 16 21:30:42

Po ilgo žiemos karantino grožio salonams vėl atvėrus duris, šviesiaplaukės skuba pas kirpėjus atgaivinti prarastos plaukų spalvos. Tuo tarpu plaukų priežiūros priemonių gamintojai, matydami išaugusį poreikį išsaugoti blondinišką plaukų spalvą namų sąlygomis, sukūrė patobulintų produktų liniją. Šie produktai leis moterims profesionalų rūpestį plaukais išsaugoti net ir tokiais laikotarpiais, kaip praėjęs karantinas.

 

Šviesių plaukų tendencijos ir mados

Jau keturiolika metų plaukų stiliste dirbanti „Schwarzkopf Professional" technologė Natalija Nova pastebi, kad į saloną grįžtančios moterys turi vis naujų pageidavimų, susijusių su šviesia plaukų spalva. Idėjų pokyčiams jos dažniausiai randa stebėdamos pasaulines tendencijas ir naršydamos „Pinterest" programėlėje.

„Šiuo metu klientės dažnai pageidaujama iš JAV atkeliavusio „face framing" įvaizdžio, kuomet šviesesnėmis spalvomis dažomos veidą įrėminančios plaukų sruogos. Taip pat populiarus ir „air touch" metodas, šio metodo būdu išlaikomos natūralios spalvos plaukų šaknys, o palaipsniui šviesinama tik likusi plaukų dalis. Ši technika leidžia moterims atrodyti nepriekaištingai nekoreguojant spalvos net 4-6 mėnesius. Tai ypač pasiteisino karantino metu, kai visi grožio salonai buvo uždaryti", - pastebi N. Nova.

Plaukų meistrė taip pat pastebi naują šviesios plaukų spalvos tendenciją - sniego baltumo blondiniškumą, tačiau pabrėžia, kad tokią spalvą išgauti išties sudėtinga, nes rezultatas priklauso ir nuo plauko istorijos, ir nuo meistro profesionalumo. „Štai šiandien turėsiu konsultaciją, kurios metu žiūrėsime, ar klientės plaukams galėčiau sukurti tokį rezultatą, nes vien jos noro nepakanka, reikia įvertinti daug faktorių", - atskleidžia „Schwarzkopf Professional" technologė.

Dažniausios šviesiaplaukių daromos klaidos

Paklausta, ar tiesa, kad šviesių plaukų priežiūra kainuoja tris kartus daugiau, nei kitos spalvos, plaukų stilistė patikina, kad tai teisybė. „Aš dažnai juokauju, kad platininė blondinė turi turėti ir platininę kortelę. Blondiniški plaukai reikalauja daug priežiūros, nes plaukai po dažymo yra trapesni bei sausesni, todėl reikalingas ne tik specialus spalvą palaikantis šampūnas, bet ir kokybiški kondicionierius bei kaukė", - pabrėžia N. Nova.

Kai kuriais atvejais reikalingas netgi vandens filtro duše įrengimas, kad vandenyje esančios metalų nuosėdos nepaveiktų plaukų spalvos ir nesuteiktų jiems nepageidaujamo rusvo atspalvio. Jei nėra galimybės įsirengti filtro, savo klientėms plaukų meistrė rekomenduoja plaukų plovimui naudoti virintą vandenį.

N. Nova taip pat pastebi, kad dažna moteris nemoka taisyklingai trinkti plaukų šampūnu. Pasak specialistės, riebalai, kuriuos išskiria galvos oda, nepasiekia plaukų galiukų, todėl šie yra gerokai sausesni už plaukų šaknis. Tai ypač svarbu žinoti turinčioms dažytus šviesius plaukus. „Prieš plaunant plaukus rekomenduoju klientėms ant plaukų galiukų užtepti kondicionieriaus ar plaukų kaukės ir tik tada nedidelį kiekį šampūno pirštų galiukais įmasažuoti į galvos odą", - pataria plaukų meistrė.

Namuose su plaukų spalva neeksperimentuoja

Šviesių plaukų keliamų džiaugsmų ir rūpesčių neišvengia ir jau daugiau nei 10 metų savo garbanotus plaukus šviesinanti atlikėja Anžela Adamovič-Gečienė. Ne vieną dešimtį tūkstančių sekėjų „Instagram" platformoje turinti Anžela savo plaukų spalva turėjo rūpintis ir karantino metu.

Negalėdama apsilankyti grožio salone, plaukų šaknis ji dažė namuose, tačiau vadovavosi griežtais savo plaukų stilisto nurodymais bei parinktomis priemonėmis. Paklausta, ar yra tekę patirti „nesėkmių" dažant plaukus namuose, A. Adamovič-Gečienė nusijuokė, kad yra padariusi tikrai ne vieną klaidą.

„Pamenu, kai paauglystėje bandžiau pati dažytis plaukus šviesiai, keletą savaičių buvau tiesiog oranžinės spalvos ir vadinau save viščiuku. Vėliau teko ir ilgiau, nei buvo nurodyta informaciniame lapelyje, vaikščioti rožiniais ar violetiniais plaukais. Todėl dabar plaukus dažau tik pas profesionalą, o namuose jų spalva rūpinuosi naudodama specialias priemones - kondicionierius, kaukes, įvairius aliejukus. Jų pas mane pilna vonia", - sako Anžela.

Po daugiau nei 10 metų buvimo šviesiaplauke, atlikėja prisipažįsta nebeįsivaizduojanti savęs tamsios, nes šviesi spalva jai asocijuojasi su jaukumu, šviesumu ir lengvumu, o ir veidas, turint šviesius plaukus, atrodo daug skaistesnis. O į įvairius anekdotus apie blondines Anžela jau seniai nebereaguoja.

Išsigelbėjimas šviesiaplaukėms

Be šviesių plaukų savęs neįsivaizduojančioms moterims „Schwarzkopf Professional" plaukų priežiūros kūrėjai išleido patobulintą BLONDME liniją. Pasak šios įmonės technikės N. Novos, tokios didelės kolekcijos blondinėms skirtų priemonių ji dar nėra mačiusi.

„Light" produktų liniją rekomenduočiau toms blondinėms, kurios nori turėti didesnės apimties, bet neapsunkintus plaukus. Šį efektą sukuria produktuose naudojami hidrolizuoti šilko baltymai. „Rich" produkcijoje naudojamas hidrolizuotas keratinas, tad produktai tiks ne pirmą kartą dažomiems, sausokiems ir besipučiantiems plaukams.

„Cool Blonde" linijos šampūnas palaiko šaltą šviesios spalvos efektą, todėl jį rekomenduoju šiuo metu populiariai platininei spalvai palaikyti. O štai „Wonders" purškiklį rekomenduoju toms, kurių plaukai elektrinasi ir pučiasi. Naudojant šią priemonę nereikės daryti tiesinimo keratinu, kuris kenksmingas ne tik plaukams, bet ir mūsų sveikatai", - verčiausius dėmesio BLONDME linijos produktus blondinėms įvardijo N. Nova.

Tačiau, kad ir kokio prekės ženklo plaukų priemones rinktųsi šviesiaplaukės, plaukų meistrė ragina naudoti tik profesionalius produktus ir aplenkti esančius parduotuvių lentynose, nes pastarieji labiausiai sausina plaukus. „Norėdamos šviesių plaukų, visuomet kreipkitės pas specialistą ir pačios neeksperimentuokite. Taip pat stenkitės mažiau naudoti karštus plaukų formavimo prietaisus, verčiau džiovinkite plaukus natūraliai, juolab, kad toks džiovinimas dabar labai madingas, nes suteikia natūralumo įspūdį", - pataria „Schwarzkopf Professional" technologė N. Nova.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net