Kaip suspindėti išleistuvių vakarąnuotraukos

2015 birželio mėn. 19 d. 17:29:06 Perskaitė 3004

Išleistuvės – šventė, vykstanti tik kartą gyvenime, tad jai reikia skirti ypatingą dėmesį. Juk kiekviena abiturientė nori tapti tikra vakaro karaliene, o ne pajuokos objektu. Žinomi šalies dizaineriai ir stilistai pataria, ką pasirinkti šiai ypatingai progai, ir siūlo keletą idėjų, kaip atrodyti jaunatviškai ir stilingai.

 

Mados namų „Madam pareis vėliau“ įkūrėjas dizaineris Liutauras Salasevičius:

Išleistuvės - tai jaunystės šventė. Dvyliktokės suknelė turėtų būti švelni, pastelinių spalvų. Žinoma, ir vestuvinės suknelės jau retai būna baltos spalvos: nuotakos renkasi švelniai rausvas, rusvas, šviesiai violetines. Tad riba tarp nuotakos ir dvyliktokės suknelių yra slidi, svarbu nenuvažiuoti į lankas. Patariu nesivaikyti mados tendencijų ir pasirinkti tai, kas tinka ir patinka. Atsižvelkite į savo kūno formas.
Agnė Gilytė: bent centimetru pakilkite nuo žemės

Kaip nepersistengti ir neprašauti pro šalį renkantis išleistuvių apdarus, pataria žinoma stilistė Agnė Gilytė.

- Ką svarbu žinoti renkantis drabužius išleistuvėms?

- Išleistuvės – viena pirmųjų didelių progų, savotiška repeticija prieš diplomų teikimą universitete, vestuves. Taigi svarbu, kad apranga nepranoktų Raudonojo kilimo įvaizdžio, kai šleifą neša pagalbininkės, tačiau drabužiai turi būti gana puošnūs ir nekasdieniški. Tą dieną reikia atrodyti bent keliais centimetrais aukščiau kasdienybės, kad neatrodytumėte kaip pirmadienį ar trečiadienį. Tą pakylėjimo pojūtį suteikia drabužių spalvos, audiniai, konstrukcija, kirpimai. Lengviau surasti, ko ieškote, kai žinote, ko norite. Todėl patarčiau abiturientėms gerai apgalvoti, kuo jos nori būti išleistuvių vakarą, tarsi susikurti savo personažą plačiąja prasme – nuo romantiškos mergaičiukės iki ekstravagantiškos maištininkės. Jei kursite romantišką įvaizdį, galbūt rinksitės pastelines spalvas, lengvai krintančius audinius. Jei esate klasikos gerbėja, veikiausiai ieškosite paprastesnių siluetų, rinksitės mažiau detalių, o jei norėsite atrodyti kiek ekstravagantiškiau, ieškosite netikėtos, nematytos, įdomios suknelės. Derinių variantų daug, tačiau iš anksto nusprendusios, kaip norite atrodyti, išvengsite nereikalingo blaškymosi tarp ištaigingos suknelės ir kelnių kostiumėlio. Viskas yra leidžiama, kol tai neperžengia sveiko proto.

- Ar didelė klaida išleistuvėms rinktis kelnių ar sijono ir palaidinės derinį?

- Žinoma, puošniau ir iškilmingiau atrodo suknelė ar bent jau sijono ir palaidinės derinys, tačiau ir pasirinkusios kelnes klaidos nepadarysite. Tik tokiu atveju svarbu neatrodyti kaip ką tik išėjus iš egzamino ar darbo vietos biure. Vis dėlto tai yra šventė, taigi jei norite dėvėti palaidinę, vietoj medvilnės rinkitės šilką ar prabangiai atrodantį poliesterį. Kelnės taip pat neturėtų būti medvilninės ar, Dieve gink, lininės, o puikios vilnos su šilku, kad gražiai kristų, gerai stovėtų kantas, galbūt galėtų būti paaukštintas liemuo ir panašiai. Svarbu, kad tai nebūtų džinsų tipo kelnės. Kaip ir minėjau, bent centimetru pakilkite nuo kasdienybės.

- Ar tinka abiturientėms itin seksualūs drabužiai?

- Mini sijonėliui ar labai giliai iškirptei – išleistuvėse ne vieta ir ne laikas. Mano galva, abiturientės jaunos, žavios ir joms pakanka natūralaus, kuklaus grožio. Vulgarybes vertėtų palikti už durų. Žinoma, nesakau, kad kaip davatkoms reikia užsisagstyti apykakles, dėvėti sukneles iki žemės, plokščiapadžius batelius ir panašiai. Tačiau jei ką nors atidengiate, reikia tai kompensuoti. Pavyzdžiui, jei renkatės suknelę su dekoltė, ji turėtų būti gan ilga. Jei pasirinkote suknelę virš kelių, rinkitės ilgesnes rankoves ir kuklesnę iškirptę. Tiesa, kuo trumpesnis sijonas, tuo žemesnis turėtų būti batelių kulnas. Taip nutolinama riba į vulgarumą.

- Ar išleistuvėms tinkami gausiai kristalais ir įvairiomis detalėmis dekoruoti drabužiai?


- Yra du būdai: gretinimas arba kontrastas. Jei dėvėsite ryškius savo charakteristika drabužius – įmantrių kirpimų, silueto, detalių ar spalvų apdarus, parinkite kūno spalvos pėdkelnes ir viską derinkite tarpusavyje. Kitas būdas – pasirinkti ramią, galbūt kūno spalvos suknelę ir prie jos derinti įdomius, ryškių spalvų batelius ir pavasariškai gaivių spalvų ar ryškų žiedlapių lankelį. Tačiau svarbu, kad detalių gausa neužgožtų abiturientės grožio. Kiti šventės dalyviai turėtų pagirti merginą, o ne jos suknelę. Kaip žinoma, drabužiai gerai atrodo ir ant pakabos.

- Dabar, kai ir nuotakos dažnai renkasi pastelinių, o ne baltos spalvos apdarus. Kaip nesusipainioti ir abiturientei neatrodyti kaip nuotakai?


- Labai gražu, kai nuotakos renkasi nebūtinai akinamo baltumo, bet pudros ar panašias spalvas. Tačiau išleistuvės ne ta diena, kai visi šventės dalyviai bažnyčioje atsisuka į nuotaką. Tai abiturientės ir jos bičiulių šventė. Išleistuvių suknelė gali būti balta, tačiau ne vestuvinės suknelės silueto. Jei mergina nori „princesiškos“, nėriniuotos trumpos, pūstos suknelės, ji turėtų būti mėlyna, violetinė ar raudona, tačiau ne balta. Jei ir spalva, ir siluetas primins vestuvinės suknelės, abiturientė per savo išleistuves primins nuotaką.

- Kokie pagrindiniai makiažo ir šukuosenos derinimo principai?

- Dar prieš išleistuves verta pabandyti kelis skirtingus šukuosenų ir makiažų variantus, kad išsirinktumėte tinkamiausią. Renkantis šukuoseną svarbu atkreipti dėmesį į drabužio dekoltė, merginos kaklo liniją ir panašiai. Tačiau nesiūlau rinktis įmantrių kuodų, šukuosenų iš daugybės detalių. Jaunoms merginoms puikiai tinka pynimai, kasos, puoštos kuklia gėlyte, ar palaidi plaukai, permesti į vieną pusę, ir panašiai. Tačiau jei renkatės įmantresnę šukuoseną, makiažas turėtų būti kuklesnis, gaivesnis. Jei norite ryškių lūpų ar akių, verčiau rinkitės kuklesnę šukuoseną. Turi išlikti pusiausvyra.


Mados namų „Tiulio fėja“ dizainerė Viktorija Jakučinskaitė:

Siūlau rinktis trumpas sukneles, nes jos jaunatviškos ir netrukdys šokiams iki paryčių. Dažnai panelės dar nemoka dėvėti ilgų suknelių ir gali atrodyti juokingai ar per daug pretenzingai, taip pat vyresnės ir griežtesnės. Išleistuvių suknelė neturi būti akį rėžianti, tad siūlau atsisakyti vulgariai atrodančių gilių iškirpčių. Neieškokite per daug seksualių, gundančių suknelių, geriau rinktis romantišką, lengvutę suknelę iš nėrinių ir šifono. Be to, tai yra puiki proga trumpam tiuliniam sijonui. Nepatarčiau rinktis blizgančios suknelės su svarovskiais ar blizgių atlasinių audinių. 

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net