Garsenybių kulinarinės keistenybės, arba populiarūs būdai mesti svorįnuotraukos

2022 rugpjūčio 17 16:55:00

Masinės kultūros pasaulyje apie dietas yra kalbama nuolatos, nepaisant to, kad visi gydytojai vienu balsu tvirtina, jog jos yra nesveika. Visi tie populiarūs „minus 10 kg per savaitę" - ne šiaip kelias į niekur, bet ir labai kenkia sveikatai. Tačiau žmonės vis tiek ieško „ką čia tokio suvalgius, kad greitai suliesėjus". Kenksmingiausios ir keisčiausios garsenybių dietos - mūsų apžvalgoje.

 

Įspėjimas: prieš bandydami pakartoti ką nors iš žemiau pateikiamo sąrašo, nepatingėkite ir pasikonsultuokite su savo gydytoju. O geriausia - net nebandykite...

Salma Hajek ir organizmo valymas sultimis

Organizmo valymas sultimis arba, kaip dabar madinga, glotnučiais, tarp garsenybių yra labai populiarus. Labai daug žvaigždžių nuolatos naudojasi šiuo būdu greitai numesti svorio prieš svarbius renginius. Dieta, aišku, veiksminga, jeigu lengvai pakeliate alkį. Daugelis šio metodo šalininkų sakys, kad tai yra labai naudinga. Organizmas išsivalo, imunitetas stiprėja, virškinimas gerėja. Ir dar - tai geriausia apsauga nuo vėžio. Oficialioji medicina to nepatvirtina ir visam tam nepritaria. Bet tai netrukdo tokioms garsioms aktorėms kaip Salma Hajek (Salma Hayek) nuolatos laikytis šios dietos svoriui mesti. Žvaigždė tvirtina, kad po daugelio „sulčių dienų" ji pajunta motyvaciją gyventi sveikai. Ši dieta jai - tarsi meditacija.

Bijonsė ir Koačelos dieta

„Netflix" dokumentiniame filme „Grįžimas namo" (2019) Bijonsė (Beyonce) išsamiai papasakojo, kaip ji su savo komanda ruošėsi kultiniam pasirodymui per Koačelos festivalį. Žvaigždė prisipažino, kad laikėsi specialios dietos. Greičiau negu per 6 mėnesius dainininkė atsikratė visų nereikalingų kilogramų, kuriuos prisiaugino besilaukdama dvynių. Dietos esmė - beveik visiškas angliavandenių, alkoholio, mėsos, žuvies ir pieno produktų atsisakymas. Pasak Bijonsės, tai buvo pernelyg ekstremalu, ji nė už ką nenorėtų to pakartoti. Nepaisant visų įspėjimų, Koačelos dieta labai išpopuliarėjo.

L.da Vinčis, M.Gandis, S.Džobsas, E.Kačeris ir „frutaristinė" (vaisių valgymo) dieta

Šios dietos istorija - labai sena. Tarp jos šalininkų - tokios garsios asmenybės kaip L.Da Vinčis ir M.Gandis, Stivas Džobsas (Steve Jobs) ir Eštonas Kačeris (Ashton Kutcher). S.Džobsas laikėsi šios dietos, o aktorius vaidino jo vaidmenį biografiniame filme. Kad įsijaustų, jis taip pat laikėsi „frutaristinės" dietos. Dėl to E.Kačeris per filmavimo laikotarpį du kartus buvo patekęs į ligoninę dėl pankreatito priepuolių. Be to, medikai teigia, kad toks valgymo režimas provokuoja ėduonį ir diabetą.

Dž.Eniston, K.Koks, L.Kudrou ir „Draugų dieta"

„Draugų dieta" - tai labai keistų dietų rinkinys. Jų aktorės Dženiferė Eniston (Jennifer Aniston), Kortni Koks (Courteney Cox) ir Liza Kudrou (Lisa Kudrow) laikėsi dešimtį metų, kol filmavosi seriale „Draugai" (1994-2004). Tai buvo labai griežta mitybos sistema: neleidžiama gauti daugiau kaip 1200 kalorijų per dieną. Pagrindinė visų šių dietų dalis buvo liūdnai pagarsėjusios „Džen salotos".

Garsiojo patiekalo sudėtis buvo tokia: 1 puodelis bulguro, 2 kubeliais supjaustyti agurkai, 1 skardinė avinžirnių, ¼ stiklinės smulkintų raudonųjų svogūnų, 2 šaukštai smulkiai supjaustytų pertražolių, 1 šaukštas mėtų, ½ puodelio pistacijų, ½ puodelio fetos. Atrodo, turėtų būti skanu. Bet tik įsivaizduokite, kad tai reikia valgyti kasdien, dešimtį metų! Be to, jokių padažų, jokios druskos!

Danieliaus dieta

Danieliaus dieta, taip pat žinoma kaip „Danieliaus pasninkas", yra mitybos sistema, aprašyta Biblijoje, pranašo Danieliaus knygoje. Jos laikėsi, pavyzdžiui, Krisas Pratas (Chris Pratt). Tai yra labai griežta augalinė dieta, kurios laikantis draudžiami visi pusgaminiai, mėsa, miltiniai patiekalai, saldumynai, alkoholis, bet kokie gėrimai su kofeinu, pieno produktai, visų rūšių riebalai. Galima valgyti tik daržoves, vaisius, ankštinius ir visadalius grūdus. Tokios dietos laikosi griežtai pasninkaujantys tikintieji. Medikai nerekomenduoja taip maitintis ilgai: tai nėra panašu į sveiką mitybą ir nėra tinkamas būdas mesti svorį.

Korėjietiška dieta „Popierinis indelis"

Šią dietą išpopuliarino korėjiečių merginų popgrupė „Nine Muses". Jos esmė yra ta, kad kiekvienas valgis (valgyti leidžiama tris kartus) turi tilpti į tris popierinius indelius (stiklinaites). Dietos besilaikantieji gali vieną indelį pridėti rudųjų ryžių, kitą - vaisių, o trečią - daržovių. Papildomai galima suvalgyti gabalėlį baltos neriebios žuvies arba jūros dumblių. Ši dieta liūdnai pagarsėjo dėl internetinių forumų, reklamuojančių anoreksiją. Jos laikosi vien paauglės ir merginos, ne vyresnės kaip 20 metų. Tiesa, tokios mitybos sistemos pliusų vis dėlto galima įžvelgti: ji moko kontroliuoti suvalgomo maisto kiekį ir neįnikti į kalorijų skaičiavimą.

Gvinet Peltrou ir 8 dienų organizmo valymas ožkos pienu

„Karalienė Gvinet" palaimino šį „valymą". Ji, kaip daugelis, mano, kad nevirintas ožkos pienas padės išvalyti skrandį ir žarnyną nuo parazitų. Kodėl jų ten turi būti - šio klausimo geriau neužduoti. O specialistai vienu balsu tvirtina, kad toks „valymas", priešingai, gali jus kaip tik apdovanoti tais parazitais. Ir dar visa puokšte įvairių ligų.

V.Bekhem, K.Ripa, Dž.Eniston ir šarminė dieta

Šarminės dietos griežtai laikosi ir ją nuolatos giria tokios žvaigždės kaip Viktorija Bekhem (Victoria Beckham), Keli Ripa (Kelly Ripa) ir Dženiferė Eniston (Jennifer Aniston). Jos principas - vartoti vien šarminančius produktus. O rūgštinančius organizmo terpę reikia kiek galima apriboti, geriausia - visai atsisakyti. Prie rūgštinių produktų priskiriama, pavyzdžiui, visų rūšių mėsa. Iš pirmo žvilgsnio dieta ne tik nepavojinga, bet ir naudinga. Jokio kalorijų trūkumo, įvairių ligų profilaktika, taip pat vėžio. Visa esmė yra ta, kad visur yra svarbu jausti saiką. Dietos autoriui Robertui Jangui (Robert Yang) šiuo metu gresia kalėjimas už medicininę praktiką be atitinkamos licencijos. Be teiginio, kad jo dieta užkerta kelią vėžiui, jis dar ir rekomendavo savo pacientams diagnozuotą ligą gydyti maistinės sodos tirpalu.

Miegančiosios gražuolės dieta ir Elvis Preslis?

Skamba, aišku, romantiškai ir gražiai. Tačiau tai yra baisiausia ir pavojingiausia iš visų žinomų dietų. Esmė - kai žmogus miega, jam nereikia valgyti. Norint ilgiau pamiegoti ir nenorėti valgyti, reikia nuolatos gerti migdomuosius. Sklando gandai, kad Elviui jo gydytojas vaistais sukėlė komą, kad šis atsikratytų jį kamavusio antsvorio. Tai baigėsi tragiškai...

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net