Dėvėti drabužiai - ekologija ir stiliusnuotraukos (1)

2019 liepos mėn. 10 d. 17:32:37 Perskaitė 7725

Nesvarbu, kokia Lietuvoje ekonominė situacija, lietuviai nuolat lankosi dėvėtų drabužių parduotuvėse. Regis, jų laikas nesibaigia, tačiau prekybininkai ir stilistai sako, kad dabartiniu laikmečiu į jas veda ne tik gerokai žemesnės kainos.

 

Visų pirma, čia galima rasti originalių stilingų drabužių, taip pat - suteikti naują gyvenimą senam daiktui. Ši priežastis - svarbi, mat vis garsiau kalbama apie darnų vartojimą, apie milžiniškas pasaulyje besikaupiančias tekstilės atliekas.

Kostiumų dailininkė ir stilistė Roberta Kučinskaitė sako, kad į dėvėtų drabužių parduotuves yra užsukusi ne kartą. Mados dizaino studijas baigusi stilistė dirba tiek su įvaizdžio formavimu, tiek fotosesijose ir reklamose, ji kuria drabužius pagal individualius užsakymus.

„Dažniausiai ten einu ieškodama paprastų, neutralių drabužių - džinsų, palaidinių. Žiemos laikotarpiu užsuku ieškodama paltų. Turiu didelę maniją geriems, kokybiškiems paltams. Kartais norisi nusipirkti „trenktą“ drabužį vienam-dviem kartams, bet nesinori mokėti brangiai. Manau, kad dėvėtų drabužių parduotuvė puikiai tam tinka“, - sakė specialistė.

Kalbėdama apie šių parduotuvių klientus R.Kučinskaitė teigė, kad pirkėjams visų pirma jos patrauklios dėl drabužių kokybės ir žemos kainos.

„Šių parduotuvių klientas - tas, kuris nori eksperimentuoti neišleisdamas daug pinigų. Žinau keletą merginų, o ir pati taip darau, kurios prisiperka drabužių iš kokybiškų audinių, įdomių raštų ir po to juos persiuva, gamina visiškai naujus, neregėtus modelius.

Taip pat šių parduotuvių klientas, mano manymu, yra ir ekologiškas žmogus - renkasi ne naują daiktą, o seną prikelia naujam gyvenimui. Juk pasaulyje tiek visko prikurta ir prigaminta, o mes gyvename didžiuliame daiktų pertekliuje“, - kalbėjo stilistė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net