A.Kuzmickaitė pristatė 2015 m. drabužių kolekcijąnuotraukos

2015 kovo mėn. 19 d. 10:05:20 Perskaitė 1155

Praktiška mada trečiadienio vakarą triumfavo Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. Viena talentingiausių tituluojama šalies dizainerių Agnė Kuzmickaitė pristatė savo 2015 m. drabužių kolekciją.

 

Įkvėpimo trečiajai asmeninei kolekcijai dizainerė sėmėsi iš savo kaip mamos patirties bei trejų metų dukters Leonardos pirmųjų piešinių. Pagal juos sukurtos išraiškingos aksomo aplikacijos puošia perregimas šilko organzos sukneles, palaidines, netgi batus.

"Iš pirmo žvilgsnio vaiko "makaliūzės" atrodo chaotiškos, netgi beprasmės, tačiau kai jas piešia savas vaikas, tėvai į ją žvelgia kitaip. Vaikų piešiniai - universali kalba. Šią mažo žmogaus kūrybinę išraišką perkėliau į rūbą. Norėjau atskleisti grožį, kurį į suaugusiųjų pasaulį įneša vaikų išdaigos. Paradoksai, atsirandantys tarp suaugusiųjų veiklos ir vaiko požiūrio, yra labai įdomūs", - sako A. Kuzmickaitė, į savo kasdienybę ir jos įtaką kūrybai žvelgianti ne tik kaip kūrėja, bet ir kaip mokslininkė.

Vilniaus dailės akademijoje A. Kuzmickaitė studijuoja Meno doktorantūrą ir pretenduoja tapti vienintele Lietuvoje aktyviai kuriančia drabužių dizainere, turinčia mokslinį daktaro laipsnį. Jos disertacijos tema - "Kasdienybė kaip kūrybos inspiracija - dizainerio savireflekcija".

Dizainerė asmenines drabužių kolekcijas pristato trečius metus iš eilės, nuolat dalyvauja tarptautiniuose mados renginiuose. Šį kartą drabužiai skirti moterims, kiekvieną dieną derinančioms daugybę įvairių socialinių vaidmenų: dukroms, draugėms, mylimosioms, mamoms, darbuotojoms, vadovėms. Jų moteriškumą išryškins grakščių siluetų suknelės, glaustinukių ir sijonų ansambliai, o klasikinių vyriškų marškinių tipo priekyje susagstomos suknelės, sijonai bei laisvo kirpimo palaidinės leis jaustis nevaržomai

Visų šios kolekcijos modelių siluetai artimi klasikiniams, sukurti suaugusiųjų garderobui ir kontrasto principu sujungti su iš pažiūros nieko bendra su tuo neturinčiais vaiko kasdienybės akcentais

Daliai drabužių ir batų naudotas spalvingas audinys yra sukurtas pagal mažosios Leonardos piešinius ir išaustas Italijoje. Iš jo pasiūti sijonai, primenantys grubiai atplėštą popieriaus lapą, priekyje susagstomos suknelės, sportinio tipo švarkeliai, netgi klasikinio silueto vyriškas švarkas kuria neįprastai žaismingą suaugusiojo įvaizdį.

Kai kurie siluetai tarsi pasiskolinti iš vyro garderobo. Pavyzdžiui, sijonai, savo forma atkartojantys švarko apačią.

Artėjančiam atostogų sezonui siūlomi maudymosi kostiumėlių modeliai saikingai atviri, akcentuojantys figūros privalumus ir subtiliai maskuojantys vietas, kurias dažna moteris norėtų pridengti.

Dizainerė toliau improvizuoja įstrižo kirpimo detalėmis ties krūtine ir klubais, sėkmingai debiutavusiomis ankstesnėje kolekcijoje.

A. Kuzmickaitė teigia, kad jos tikslas - sujungti menišką požiūrį į aprangą ir praktiškumą. Kūrėja tai meistriškai ir daro - kolekcijos modeliai ne tik perduoda tam tikrą žinią, bet ir yra ypač praktiški, su visomis patogiam dėvėjimui reikalingomis detalėmis: užtrauktukais, sagomis, kišenėmis.

Lietuvoje neregėto populiarumo sulaukęs ir dizainerės vizitine kortele tapęs trimatis drugelis šioje kolekcijoje taip pat išbandė kelis skirtingus, anksčiau neregėtus įvaizdžius - tai plazdėjo nusidažęs spalvingomis "makaliūzėmis", tai žvilgėjo išskleidęs didžiulius juodos lakuotos odos sparnus.

Kartu su drabužių kolekcija dizainerė pristatė ir keletą rankinių, kuprinių bei batelių modelių. Kurdama avalynę A. Kuzmickaitė nesistengė keisti pėdos proporcijų ir eksperimentuoti su formomis. Jai įdomiau išbandyti, kaip keičiasi klasikinio modelio bateliai naudojant netikėtų faktūrų paviršius, pritaikant neįprastas detales.

Dailiais aukštakulniais avinčios manekenės žingsniavo tarsi po vaiko pasaulį, tarp milžiniškų įvairius buities akcentus primenančių dekoracijų - vaisių lėkštės, dubens su kepti paruošta višta, darbo stalo ir galybės kitų. Tokią įspūdingą scenografiją, kartu atspindinčią ir chaotišką šiuolaikinių supermamų kasdienybę, A. Kuzmickaitė kūrė su režisieriumi Slavomiru Leontjevu.

Jau penktadienį šią kolekciją dizainerė pristatys Rygos mados savaitėje, o po savaitės didžiąją dalį drabužių bus galima įsigyti.

Svarbiausias akcentas šių metų kolekcijoje - ne nuotakos rūbas, o Lietuvoje dar neregėta suknelė iš silikono, primenanti ryškiaspalvius guminius saldainius. Tokį A. Kuzmickaitės sumanymą įgyvendino skulptorius Donatas Jankauskas - Duonis.

"Silikono suknelė - tarsi blyksnis ateinančių laikų mados, kai drabužiai bus spausdinami trimačiais spausdintuvais: pačių netikėčiausių formų, be siūlių, iš dirbtinių ir patogiai perdirbamų medžiagų, pritaikytų kiekvienam individualiai ir idealiai glundančių prie kūno", - aiškina kūrėja.

Naujausią A. Kuzmickaitės drabužių kolekciją pristatė daugiau nei keturiasdešimt garsiausių Lietuvos manekenių. Podiumu taip pat žengė ir vyrams skirtą švarko bei šortų ansamblį pristatė kūrėjos vyras, dainininkas Saulius Prūsaitis.

Surengti mados šventę A. Kuzmickaitei padėjo profesionalų komanda, prisidėjusi ir prie ankstesnių jos kolekcijų pristatymų: Milda Juknevičiūtė - Savickienė, S. Leontjevas, modeliais rūpinosi Renata Mikailionytė, muzika - S. Prūsaitis, apšvietimu - Eugenijus Sabaliauskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net