Graikijoje protestuoja bedarbiai viešojo sektoriaus darbininkainuotraukos

2014 vasario mėn. 28 d. 17:23:00 Perskaitė 1365

Šimtai mokytojų, mokyklos sargų ir valytojų penktadienį protestavo priešais Graikijos vyriausybės pastatą Atėnuose, kol šalies politikai posėdžiavo su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovais, praneša "EUbusiness".

Vykdant Europos Sąjungos ir TVF kreditorių įsipareigojimus, 2013 metais Graikijoje buvo atleista trys su puse tūkstančio viešojo sektoriaus darbuotojų, šiais metais planuojama panaikinti dar 11tūkst. 500 darbo vietų.

"2013-2014 metais pasižadėjome panaikinti 15 tūkst. viešojo sektoriaus darbo vietų, Šis pažadas bus ištesėtas", - vietos televizijos kanalui sakė viešosios administracijos ministras Kyriakas Mitsotakis (Kyriakos Mitsotakis).

ES ir TVF auditoriai pirmadienį pradėjo naują Graikijos auditavimo etapą, vykdomą kas tris mėnesius. Audito rezultatai apsprendžia, ar šalis gaus naują finansinės paskolos dalį.

Graikija iš ekonominės recesijos negali atsigauti jau šeštus metus, nedarbas šalyje šiuo metu siekia 28 proc. 2010 m. ES, TVF ir Europos centrinis bankas (ECB) Atėnams suteikė 110 mlrd. eurų vertės finansinę pagalbą, tačiau ekonominė padėtis šalyje nuo to nepasitaisė.

2012 m. nuspręsta šaliai skirti dar 120 mlrd. eurų ir nurašyti beveik 100 mlrd. eurų viešojo sektoriaus skolų, tačiau mainais už tai Graikija privalo vykdyti griežtus ES, TVF ir ECB reikalavimus, daugiausiai susijusius su viešojo sektoriaus išlaidų mažinimu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net