Žiniasklaida: D.Trumpas daug metų nemokėjo pajamų mokesčionuotraukos (7)

2020 rugsėjo mėn. 28 d. 08:52:16 Perskaitė 455

JAV prezidentas Donaldas Trumpas daug metų nemokėjo federalinių pajamų mokesčių arba mokėjo jų labai mažai, skelbia „The New York Times", remdamasis daugiau nei 20 metų mokesčių deklaracijomis.


Pasak laikraščio, D. Trumpas per pirmuosius metus, einant prezidento pareigas, sumokėjo vos 750 dolerių federalinių pajamų mokesčių, o per 10 iš 15 ankstesnių metų visai jų nemokėjo.

Pats D. Trumpas nedelsiant pavadino žiniasklaidos pranešimą „visiška melagiena".

Pagal įstatymus, JAV prezidentai neprivalo paviešinti savo asmeninių finansų detales, tačiau kiekvienas prezidentas nuo Richardo Nixono taip padarė.

D. Trumpas savo ruožtu sulaužė prezidentinę tradiciją ir atsisakė paviešinti savo mokesčių deklaracijas, ilgą laiką kovodamas dėl to teismuose ir sukėlęs įtarimų dėl jų turinio.

Apie D. Trumpo mokesčių deklaracijas buvo kalbama visą jo prezidento kadencijos laikotarpį ir dabar, kai D. Trumpas siekia perrinkimo lapkričio 3 d.

Mokesčių deklaracijos, leidinio teigimu, „atskleidžia D. Trumpo milijardieriaus įvaizdžio tuštybę ir stebuklingumą".

Savo ruožtu „Trump Organization" advokatas Alanas Gartenas „The New York Times" tikino, kad per pastarąjį dešimtmetį „prezidentas D. Trumpas sumokėjo federalinei valdžiai dešimtis milijonų dolerių mokesčių, tarp jų -

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net