V.Putinas teigia nematąs prasmės daryti nuolaidų Vakarams, kad šie atšauktų sankcijasnuotraukos (6)

2019 birželio mėn. 20 d. 14:55:12 Perskaitė 800

Rusija su niekuo nesibarė, kad turėtų taikytis dėl sankcijų atšaukimo, pareiškė ketvirtadienį prezidentas Vladimiras Putinas, tiesioginiame televizijos eteryje atsakinėdamas į šalies gyventojų klausimus, praneša „Interfax“.

 

Jo buvo paklausta, ką gali gauti Rusija, jeigu sutiks padaryti nuolaidų, kad būtų panaikinti ekonominiai apribojimai.

„Net jei mes pasiduosime ir spjausime į savo interesus, kardinaliai niekas nepasikeis, galimos tik neesmines nuolaidos“, - sakė V. Putinas. Kaip pavyzdį jis pateikė Kiniją. Anot Rusijos prezidento, nors Kinija neturi nieko bendra su Krymu ir Donbasu, už kuriuos Vakarai įvedė Maskvai sankcijas, bet tarifai kiniškoms prekėms toliau didėja.

Pasak V. Putino, JAV mėgina sustabdyti Kiniją, kuri tapo globalia Amerikos konkurente. „Jeigu Rusija nori užimti deramą vietą po saule, ji turi tapti stipresnė, taip pat ir ekonominiu požiūriu“, - pabrėžė jis.

V. Putinas teigė, kad sankcijos leido Rusijai sustiprėti ir mobilizuoti ekonomiką daugelyje sričių.

Remdamasis „ekspertų duomenimis“, jis tvirtino, kad per sankcijų taikymo metus Rusija prarado apie 50 milijardų dolerių, ES – 240 milijardų, JAV – 17 milijardų, Japonija – 27 milijardus dolerių. Šios šalys praranda ne tik Rusijos rinką, bet ir darbo vietas, sakė V. Putinas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net