Vokietijos užsienio reikalų ministras ragina atsisakyti branduolinių ginklųnuotraukos (7)

2019 lapkričio mėn. 22 d. 14:51:59 Perskaitė 1191

Saugus gali būti tik pasaulis be branduolinių ginklų, tačiau tam reikia pasiekti tarptautinį konsensusą, o Vokietija nesiims pirmojo žingsnio, pareiškė šios šalies užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.

 

Ministras penktadienį lankėsi Hirošimoje, kur atvyko pagerbti 1945 m. atominės bombos aukas ir paraginti šalis siekti visiško branduolinio nusiginklavimo, rašo „Deutsche Welle“.

„Turime siekti, kad vieną dieną gyventume pasaulyje be branduolinių ginklų. Visgi tai pasiekti nebus lengva, tam prireiks daug laiko“, – Hirošimoje sakė H. Maasas.

H. Maaso teigimu, Vokietija vienašališkai neatsisakys šalyje dislokuotų branduolinių ginklų.

„Jokios naudos iš to, kad branduoliniai ginklai bus perkeliami iš vienos šalies į kitą. Jei jie išnyks, jie turi išnykti visur. Branduolinio nusiginklavimo srityje turime siekti plačių susitarimų, o ne vienašališkų sprendimų“, – tvirtino ministras.

Vokietijoje šiuo metu dislokuota apie 20 JAV branduolinių galvučių. Vokietijos karinės pajėgos turi parengusios „Tornado“ naikintuvus, galinčius nešti šiuos užtaisus.

Hirošimos taikos muziejaus memorialinė knygoje H. Maasas užrašė: „Hirošimos ir Nagasakio žmonių kančios neturi būti užmirštos. Mūsų visų atsakomybė yra užtikrinti, kad šios kančios niekada nepasikartotų. Už taikų pasaulį be branduolinių ginklų!“

Antrojo pasaulinio karo pabaigoje JAV ant Hirošimos numetė atominę bombą, kuri sunaikino beveik visą miestą ir pražudė apie 140 tūkst. žmonių.

Dėl ilgalaikio radiacijos poveikio žuvo dešimtys tūkstančių žmonių. Po trijų dienų JAV kariuomenė numetė dar vieną bombą ant Nagasakio, kur žuvo 70 tūkst. žmonių.

Šios dvi bombos yra vieninteliai branduoliniai ginklai, panaudoti karinio konflikto metu.

Branduolinį nusiginklavimą Nagojoje aptars Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių užsienio reikalų ministrai. Susitikimo darbotvarkėje taip pat yra laisvoji prekyba, Jungtinių Tautų (JT) tvarios plėtros tikslai ir G20 šalių politika Afrikos atžvilgiu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net