Vokietijos koalicija atsisako plano dėl naujų migrantų centrų

2018 liepos mėn. 06 d. 17:06:46 Perskaitė 664

Vokietijos valdančioji koalicija susitarė dėl greitesnių migrantų patikrinimo pasienyje procedūrų ir atmetė anksčiau minėtą planą kurti naujus migrantų laikymo centrus, praneša BBC.

Pagal susitarimą nelegalūs migrantai, jau priregistruoti kitoje Europos Sąjungos narėje, bus išsiunčiami atgal iš Vokietijos. Jau esamuose tranzito punktuose migrantai turės būti patikrinti per dvi paras.

Prieš pasiekiant šį susitarimą, buvo iškilusi reali grėsmė, kad kanclerės Angelos Merkel vadovaujama koalicija sugrius, nes vidaus reikalų ministras Horstas Zėhoferis (Horst Seehoferi) reikalavo, kad policijos pareigūnai į šalį visiškai neįleistų migrantų.

H. Seehoferis žurnalistams teigė, kad yra „nepaprastai patenkintas“ nauju susitarimu, nepaisant to, kad teko atsisakyti savo reikalavimo įkurti naujų tranzito centrų.

Pasak kanclerės A.Merkel, Graikija ir Ispanija yra pasirengusios priimti atgal iš jų į Vokietiją atvykusius migrantus. O štai su Italija, kur atvyksta dauguma migrantų iš Šiaurės Afrikos šalių, Vokietija dar nėra pasirašiusi dvišalės sutarties.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net