Vokietija yra atvira „trumpam, techniniam“ „Brexito“ termino pratęsimuinuotraukos

2019 spalio mėn. 21 d. 15:59:37 Perskaitė 703

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas teigė, kad Berlynas bus pasirengęs pritarti trumpam „Brexito“ termino pratęsimui, jei Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybei reikėtų daugiau laiko, kad išstojimo susitarimą patvirtintų JK parlamentas.

 

„Jei JK susidurtų su ratifikacijos problemomis (dėl „Brexito“ susitarimo su ES), neatmesčiau trumpo techninio pratęsimo galimybės“, – reporteriams sakė H. Maasas.

Vokietijos užsienio reikalų ministras teigė, kad jei JK Bendruomenių rūmai iš karto atmestų pastarąjį susitarimą, ES narėms tektų susidurti su dar sudėtingesne situacija.

„Ar tuo atveju būtų pratęstas visas reikalas, turėtų būti svarstoma ES viduje ir tik tada galėtų būti priimtas sprendimas, tačiau nemanau, kad dabar yra tinkama ir tikslinga apie tai spekuliuoti“, – sakė jis.

Ekonomikos ministras Peteris Altmaieris, kanclerės Angelos Merkel bendražygis, taip pat pabrėžė, kad trumpam atidėjimui po spalio 31 d. „Brexito“ termino pritartų.

„Geras ir tvarkingas sprendimas vis dar įmanomas, jei (premjeras) Borisas Johnsonas kreipsis į parlamentą, prašydamas ieškoti tarppartinio sprendimo“, – dienraščiui „Bild“ sakė P. Altmaieris.

„Bet kokie vidiniai JK galios žaidimai keltų pavojų darbo vietoms ir gerovei. Jei prireiktų kelių savaičių pratęsimo, man tai neatrodytų problema“, – teigė ekonomikos ministras.

A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas atsisakė pateikti kanclerės nuomonę dėl galimo pratęsimo, tačiau jis pabrėžė, kad „27 ES (narės valstybės) dabar turi pasitarti viena su kita“.

Savaitgalį JK parlamentarai B. Johnsono „Brexito“ planui sudavė dramatišką smūgį, atsisakydami pritarti peržiūrėtam pasitraukimo susitarimui iki tol, kol nebus priimti jo ratifikacijai reikiami teisės aktai.

Premjero varžovai dabar formuoja naujus aljansus ir mėgina priimti naujas pataisas, dėl kurių B. Johnsonas būtų priverstas arba priimti glaudesnius prekybos ryšius, arba atmesti susitarimą ir prašyti trečiojo šiemet „Brexito“ atidėjimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net