Vokietija: „nemaža tikimybė“, kad greitai bus pasirašytas Irano branduolinis susitarimasnuotraukos (4)

2021 birželio 23 15:20:00 Perskaitė 70

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareiškė, kad yra „nemaža tikimybė“, jog greitai bus užbaigtos derybos dėl Irano branduolinio susitarimo atgaivinimo.

 

„Kalbant apie derybas Vienoje – jos nėra lengvos, pastarosiomis savaitėmis tai buvo aišku. Nepaisant to, žingsnis po žingsnio mes judame pirmyn kiekviename derybų rate ir darome prielaidą, kad Irano prezidento rinkimų kontekste yra nemaža tikimybė artimiausioje ateityje jas užbaigti“, – bendroje spaudos konferencijoje su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu sakė H. Maasas.

H. Maaso teigimu, dar reikia išspręsti „kelis techninius klausimus“.

„Bet kuriuo atveju, mes esame tikri, kad verta išlaikyti derybas taip ilgai, kad atgaivintume JCPOA“, – teigė H. Maasas.

2015 m. Irano branduoliniame susitarime, vadinamame Bendru išsamiu veiksmų planu (JCPOA), numatoma, kad Iranas apribos savo branduolinę programą mainais už sankcijų švelninimą.

Vis dėlto, 2018 m. JAV prezidentas Donaldas Trumpas vienašališkai patraukė JAV iš susitarimo ir sugriežtino sankcijas Iranui, tuo paskatinęs Teheraną atsitraukti nuo įsipareigojimų.

D. Trumpo įpėdinis Joe Bidenas parodė pasirengimą sugrįžti prie susitarimo, o kitos jo šalys partnerės – Jungtinė Karalystė, Kinija, Prancūzija, Vokietija ir Rusija – nuo balandžio tęsia derybas Vienoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net