Ukrainos opozicijos lyderiai pasiūlė kandidatus į naują vyriausybę

2014 vasario mėn. 27 d. 08:09:24 Perskaitė 805

Ukrainos protestų lyderiai po prezidento Viktoro Janukovyčiaus atstatydinimo įvardijo ministrus, kurie, kaip tikimasi, sudarys naująją vyriausybę. Tuo tarpu pasipiktinusi Rusija, norėdama pademonstruoti galią 150 tūkst. karių nurodė būti parengtyje, skelbia "Reuters".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį nurodė kariams būti pasirengusiems kariniams manevrams netoli Ukrainos. Maskva paneigė, kad iš anksto neskelbtos karinės pratybos yra susijusios su įvykiais Ukrainoje. Tačiau tai vyksta paaštrėjus situacijai dėl rusakalbių gyventojų likimo ir interesų pietiniuose ir rytiniuose regionuose.

JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (John Kerry) įspėjo Maskvą, kad "bet kokia karinė intervencija, pažeidžianti Ukrainos suverenios teritorijos vientisumą, bus didžiulė ir grubi klaida".

Kijeve opozicijos lyderiai trečiadienį įvardijo buvusį ekonomikos ministrą Arsenijų Jaceniuką kaip savo kandidatą į naujos laikinosios vyriausybės vadovo postą.

Taip vadinamoji Euromaidano taryba pristatė kandidatus į vyriausybę po to, kai jos nariai kreipėsi į Nepriklausomybės aikštėje susirinkusią minią.

Laikinai prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas teigė, kad naujoji vyriausybė bus priversta imtis griežtų sprendimų siekiant išvengti įsipareigojimų nevykdymo ir užtikrinti normalų gyvenimą ukrainiečiams.

Euromaidano tarybos pasiūlymus turės patvirtinti parlamentas, kurio posėdis numatomas ketvirtadienį.

"Tai bus vyriausybė, kuri galės dirbti tik tris ar keturis mėnesius (...), nes ji privalės priimti griežtus sprendimus", - pažymėjo O. Turčynovas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net