Turkijos ir Rusijos prezidentai telefonu aptarė padėtį Sirijojenuotraukos

2019 gegužės mėn. 14 d. 14:50:53 Perskaitė 317

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) su savo kolega iš Rusijos Vladimiru Putinu telefonu aptarė aštrėjančią padėtį Idlibe Sirijos šiaurės vakaruose.

 

R. T. Erdoganas pareiškė savo susirūpinimą dėl paliaubų pažeidimo. Be to, jis pabrėžė, kad civilių, mokyklų ir ligoninių puolimas negali būti paaiškinamas kova su teroru. Tai po pokalbio pranešė Turkijos prezidento komunikacijos vadovas Fahrettinas Altunas. Kremliaus duomenimis, pokalbis vyko Turkijos iniciatyva.

Abi pusės akcentavo, kad svarbu yra toliau glaudžiai derinti veiksmus Sirijoje - taip pat Gynybos ministerijų lygiu. Per pokalbį V. Putinas ir R. T. Erdoganas taip pat aptarė dvišalius politinius ir ekonominius klausimus bei pasikeitė nuomonėmis apie kai kurias tarptautines problemas, pranešė Kremlius.

Idlibe yra paskutinioji didelė sukilėlių teritorijoje Sirijoje, neskaitant kurdų teritorijų. Sirijos vyriausybė ir jos sąjungininkė Rusija gegužės pradžioje pradėjo sukilėlių bastionų puolimą Idlibo ir Hamos provincijose. Buvo bombarduojamos ir ligoninės bei sveikatos centrai.

Rusija ir Turkija, kuri yra opozicijos sąjungininkė, paskelbė regioną deeskalacijos zona ir rugsėjį susitarė dėl demilitarizuotos buferinės zonos. Ji turėjo užkirsti kelią vyriausybės vykdomam puolimui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net