Turkija prašo NATO „supratimo“ dėl karinės operacijos Sirijojenuotraukos (4)

2019 spalio mėn. 16 d. 20:43:47 Perskaitė 1340

Turkija paprašė NATO partnerių supratimo dėl prieštaringai vertinamos savo karinės operacijos prieš kurdus Šiaurės Sirijoje.

 

Šiaurės Atlanto Tarybos posėdyje šalis trečiadienį informavo Aljanso partneres apie intervencijos eigą ir tikslus, patvirtino NATO šaltiniai. Posėdyje, be kitų, dalyvavo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Aljanso šalių ambasadoriai.

Oficialios informacijos apie tris valandas trukusio posėdžio detales konfidencialumo sumetimais nėra. Agentūros dpa informacija, Turkijai teko atsakyti į klausimus ir išklausyti kritikos.

Be kita ko, Turkijai dar kartą buvo pareikštas susirūpinimas, kad dėl turkų veiksmų Šiaurės Sirijoje gali pabėgti čia kalinami „Islamo valstybės“ (IS) džihadistai. Būta ir reikalavimų ištirti kaltinimus dėl galimo žmogaus teisių pažeidinėjimo.

Turkija, anot duomenų, patikino, kad sieks užkirsti kelią IS teroristų pabėgimui. Ankara argumentavo, kad jos karinę operaciją NATO partnerės, jei neremia, turi bent jau toleruoti. Šalis kurdų grupuotę YPG Šiaurės Sirijoje laiko uždraustos kurdų Darbininkų partijos (PKK) atšaka, o kartu ir teroristine organizacija.

NATO atstovo teigimu, diskusijos dėl padėties Šiaurės Sirijoje bus tęsiamos kitos savaitės pabaigoje per Aljanso gynybos ministrų susitikimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net