Turkija Armėnijos ataką prieš Azerbaidžano miestą pavadino „karo nusikaltimu“nuotraukos (7)

2020 spalio mėn. 17 d. 15:47:02 Perskaitė 1270

Armėnija vykdo „karo nusikaltimus“ ir turi prisiimti atsakomybę už savo „žiaurumą“, šeštadienį tviteryje rašė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.

 

M. Cavusoglu tokiais žodžiais reagavo į pražūtingą ataką prieš Gendžės miestą Azerbaidžane, kurią ankstų šeštadienį surengė Armėnija.

Pasak Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo patarėjo užsienio politikos klausimais Hikmato Hajijevo, Armėnijai apšaudžius Gendžę, žuvo mažiausiai 13 civilių, tarp kurių du vaikai, o dar 45 žmonės buvo sužeisti. Sugriauta daug namų, gelbėtojai iš po griuvėsių traukė žmonių kūnus.

„Remiame humanitarines paliaubas, bet Armėnija nesuteikia tam galimybės... jie toliau taikosi į gyvenamuosius rajonus“, – teigė H. Hajijevas ir pridūrė, kad nuo konflikto atsinaujinimo pradžios Azerbaidžanas „išlaisvino“ du iš septynių rajonų Kalnų Karabache.

Po Gendžės apšaudymo Azerbaidžano prezidentas pažadėjo „atkeršyti“ Armėnijai.

Praėjus savaitei nuo to, kai Armėnija ir Azerbaidžanas susitarė dėl paliaubų, kovos ginčijamame Kalnų Karabacho regione tęsiasi. Abi pusės kaltina viena kitą paliaubų pažeidimais.

Armėnija savo ruožtu šeštadienį pranešė apie Azerbaidžano raketų atakas, įskaitant Kalnų Karabacho sostinę Stepanakertą, per kurias buvo sužaloti mažiausiai trys civiliai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net