Tūkstančiai alžyriečių protestuoja reikalaudami atšaukti prezidento rinkimusnuotraukos

2019 gruodžio mėn. 11 d. 15:22:34 Perskaitė 775

Tūkstančiai alžyriečių trečiadienį išėjo į sostinės Alžyro gatves protestuoti prieš šalies prezidento rinkimus, turinčius vykti jau šį ketvirtadienį – gruodžio 12 dieną.

 

Protestuotojai skandavo šūkius, kaip „Nebus rinkimų, mes nebalsuosime“ ir „Žmonės nori nuversti sistemą“.

Alžyre nuo vasario vidurio vyksta protestai, kurie ir paskatino ilgametį šalies vadovą Abdelazizą Boutefliką pasitraukti iš posto. Prezidentas atsistatydino šių metų balandį, bet protestai nerimo ir tęsėsi toliau.

82 metų amžiaus A. Bouteflika du dešimtmečius valdė daug energijos išteklių turintį Alžyrą. Jo valdymo laikotarpiu vyravo įsidarbinimas per pažintis ir netinkamas valdymas.

Protestuotojai reikalauja pertvarkyti visą šalies politinę sistemą ir pašalinti iš pareigų kitus seniai valdžioje esančius pareigūnus, taip pat laikinąjį prezidentą Abdelkaderą Bensalahą.

Rinkimuose dėl prezidento posto varžysis penki kandidatai, tarp jų du buvę premjerai – Ali Benflis ir Abdelmadjidas Tebboune. Jie Alžyro premjero pareigas ėjo prezidentaujant A. Bouteflikai. Visi penki kandidatai yra susiję su A. Bouteflika – jie arba palaikė A. Boutefliką, arba priklausė jo vyriausybei.

Pasak protestuotojų, šie rinkimai yra akivaizdi apgaulė, nėra realaus pasirinkimo.

„Jie šaiposi iš mūsų su šiais kandidatais. Tai tiesiog tos pačios sistemos atkūrimas“, – teigė vienas protestuotojas.

Demonstrantai nori, kad rinkimai būtų atšaukti, kol atsistatydins visas valdantysis elitas, taip pat nori, kad kariuomenė nesikištų į politiką.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net